Lidé brzy dojedou do Dražkovic po nové cyklostezce

4.12.

Lidé brzy dojedou do Dražkovic po nové cyklostezce

Cyklisté se v nejbližších dnech dostanou z Pardubic do Dražkovic po nové cyklostezce. První etapa stezky do Chrudimi, tedy z Pardubic do Dražkovic, je již dokončena. Trasa dlouhá přibližně 600 metrů začíná u stávajícího sjezdu do areálu MARO s.r.o. a končí u severního okraje Dražkovic.
Realizace cyklostezky, která v těchto místech umožní bezpečnější a plynulejší dopravu, vyšla na přibližně 4,6 milionu korun včetně DPH, přičemž až zhruba dva miliony korun může pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017. „Projekt je spolufinancován z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017 do maximální výše předpokládané dotace zhruba 2 miliony korun, které budou městu poskytnuty na základě uzavřené smlouvy o poskytnutí finančních prostředků až po provedeném auditu projektu,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za dotace Jan Řehounek.
Dotace však městu málem unikla. „Členové hodnotící komise ji v první fázi nechtěli přiznat z důvodu složitého nájezdu na cyklostezku u areálu firmy MARO. Město však k věci přistoupilo aktivně. Pozvali jsme hodnotitele ke kontrole přímo v terénu, kde jsme projednali technické možnosti i bezpečnostní aspekty, a teprve poté byla žádost schválena,“ uvádí pardubický zastupitel a zároveň místopředseda dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury Martin Kolovratník.
Stavba, o jejíž realizaci se postarala firma Miros Majetková a.s., byla zahájena v červenci letošního roku. „Trasa první etapy cyklostezky do Chrudimi vede od stávajícího sjezdu do areálu MARO v Pardubicích a končí u výjezdové komunikace od areálu čerpací stanice pohonných hmot na severním okraji Dražkovic. Jsem ráda, že se veškeré práce stihly v termínu a bez komplikací,“ dodává ke stavbě cyklostezky náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková s tím, že délka trasy v první etapě v rámci výstavby cyklostezky na Chrudim je zhruba 600 metrů.
Její výstavba vzhledem k frekventovanému provozu v těchto místech byla již nutná. „Na cyklostezku mezi Pardubicemi a Dražkovicemi čekali lidé velmi dlouho. Její existence zvýší bezpečnost cyklistů a usnadní spojení. Těším se, že na jaře začne fungovat i stezka mezi Černou za Bory a Žižínem, po níž cyklisté řadu let volají,“ konstatuje primátor Pardubic Martin Charvát. „Těší mě, že se síť cyklostezek rozšiřuje. Nové trasy přispívají nejen k zvýšení bezpečnosti provozu, ale svou měrou i ke zlepšení ovzduší, protože se dá předpokládat, že díky komunikaci určené pouze cyklistům použije kolo i ten, který by se na silnici nevydal,“ doplňuje primátorova slova náměstek pro dopravu Jiří Rozinek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.6.

Broumovské kostely se v létě opět otevřou veřejnosti

Zpřístupnění kostelů je pro nás vždy velkou událostí, protože standardně si kostely mohou prohlédnout pouze ti, kteří chodí na mše a široké veřejnosti tak jejich kouzlo uniká,“ říká broumovský děkan Martin Lanži. Návštěvní dny jsou jako v loňském roce stanoveny na úterý a sobotu, což je podle Lanžiho formát, který se osvědčil jak po organizační stránce, tak i u návštěvníků. Během prvního ročníku totiž byly kostely otevřeny jenom týden, následující rok jen částečně během srpna a bylo nutné lépe uspokojit poptávku.

Cestování celý článek
28.1.

Dnes sypače na Svitavsku a Orlickoústecku najely už přes 2 tisíce kilometrů a vysypaly 140 tun soli

Silné sněžení a silnice zablokované kamiony řeší silničáři od nedělní půlnoci na silnicích první třídy na Svitavsku a Orlickoústecku. „Nasadili jsme veškerou i záložní techniku. Od nedělní půlnoci až do dnešního poledne jsme tu najezdili už přes dva tisíce kilometrů a vysypali 140 tun soli,“ říká technik údržby ze společnosti SOVIS CZ a.s. Petr Hašek.

Cestování celý článek
12.1.

Hasiči o víkendu vytahovali koně z rybníka a vyprošťovali zaklíněnou osobu z havarovaného vozu

K tragické nehodě vyjížděli v pondělí 11. ledna v 5.04 hodin profesionální hasiči z Poličky, Litomyšle i Svitav. Na úseku silnice Střítež – Sebranice narazil řidič s vozem bočně do stromu.

Cestování celý článek

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Cestování celý článek
11.3.

Mlha a náledí ve čtvrtek dopoledne zkomplikovalo jízdu řidičům

Mlha, že by se dala krájet, takové bylo čtvrteční dopoledne v Pardubickém kraji. Hasiči vyjížděli hned k několika dopravním nehodám.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting