Lidé brzy dojedou do Dražkovic po nové cyklostezce

4.12.

Lidé brzy dojedou do Dražkovic po nové cyklostezce

Cyklisté se v nejbližších dnech dostanou z Pardubic do Dražkovic po nové cyklostezce. První etapa stezky do Chrudimi, tedy z Pardubic do Dražkovic, je již dokončena. Trasa dlouhá přibližně 600 metrů začíná u stávajícího sjezdu do areálu MARO s.r.o. a končí u severního okraje Dražkovic.
Realizace cyklostezky, která v těchto místech umožní bezpečnější a plynulejší dopravu, vyšla na přibližně 4,6 milionu korun včetně DPH, přičemž až zhruba dva miliony korun může pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017. „Projekt je spolufinancován z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017 do maximální výše předpokládané dotace zhruba 2 miliony korun, které budou městu poskytnuty na základě uzavřené smlouvy o poskytnutí finančních prostředků až po provedeném auditu projektu,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za dotace Jan Řehounek.
Dotace však městu málem unikla. „Členové hodnotící komise ji v první fázi nechtěli přiznat z důvodu složitého nájezdu na cyklostezku u areálu firmy MARO. Město však k věci přistoupilo aktivně. Pozvali jsme hodnotitele ke kontrole přímo v terénu, kde jsme projednali technické možnosti i bezpečnostní aspekty, a teprve poté byla žádost schválena,“ uvádí pardubický zastupitel a zároveň místopředseda dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury Martin Kolovratník.
Stavba, o jejíž realizaci se postarala firma Miros Majetková a.s., byla zahájena v červenci letošního roku. „Trasa první etapy cyklostezky do Chrudimi vede od stávajícího sjezdu do areálu MARO v Pardubicích a končí u výjezdové komunikace od areálu čerpací stanice pohonných hmot na severním okraji Dražkovic. Jsem ráda, že se veškeré práce stihly v termínu a bez komplikací,“ dodává ke stavbě cyklostezky náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková s tím, že délka trasy v první etapě v rámci výstavby cyklostezky na Chrudim je zhruba 600 metrů.
Její výstavba vzhledem k frekventovanému provozu v těchto místech byla již nutná. „Na cyklostezku mezi Pardubicemi a Dražkovicemi čekali lidé velmi dlouho. Její existence zvýší bezpečnost cyklistů a usnadní spojení. Těším se, že na jaře začne fungovat i stezka mezi Černou za Bory a Žižínem, po níž cyklisté řadu let volají,“ konstatuje primátor Pardubic Martin Charvát. „Těší mě, že se síť cyklostezek rozšiřuje. Nové trasy přispívají nejen k zvýšení bezpečnosti provozu, ale svou měrou i ke zlepšení ovzduší, protože se dá předpokládat, že díky komunikaci určené pouze cyklistům použije kolo i ten, který by se na silnici nevydal,“ doplňuje primátorova slova náměstek pro dopravu Jiří Rozinek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.5.

Česko jede a kraj pomáhá přeznačit dálkové cyklotrasy

Labskou stezku přeznačil za finanční podpory Pardubického kraje Klub českých turistů vloni, takže nyní se jede po č. 2 téměř od pramene Labe až do Hamburku. „Snažíme se o dobudování cyklostezky Mechu a perníku mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, která je součástí Labské stezky, snad se to v dohledné době podaří,“ konstatuje Živný.

Cestování celý článek
27.8.

Nové vybavení zlepší bezpečnost v silničním provozu

Technické vybavení za téměř 50 tisíc korun pomůže policistům sloužícím v členských obcích Sdružení Orlicko, kteří pět sad výstražných světel a stovky termoizolačních folií využijí zejména při záchraně lidských životů a ochraně zdraví v případě dopravních nehod.

Cestování celý článek
23.6.

Na Hradě Kunětická hora zazní Smetana, Dvořák i Mozart. Hrad hudebníků začíná!

Milovníci hudby, kteří dávají přednost hradu před koncertní síní a travou před křeslem, potěší Hrad hudebníků. „Chceme říct lidem, že klasická hudba není nuda. Dá se při ní rozjímat a jindy i tančit. Někteří pánové nechodí na klasiku, protože jim nevyhovuje upnuté sako a nablýskané prostředí koncertních sálů.“ vysvětluje Tomáš Langr, ředitel sdružení a dodává „Celé rodiny mohou přijít na hrad Kunětická hora

Cestování celý článek
4.5.

Na nábřeží Chrudimky nahradila pěšinu nová komunikace

Nová levobřežní komunikace směřuje od Labské ulice, na níž se napojuje u zdymadla, podél Chrudimky k lávce, vedoucí do nově zrekonstruovaného parku Na Špici. Komfortní přístup do parku tak získali zejména návštěvníci směřující sem z centra Pardubic či z Polabin. Cesta má mlatový povrch vhodný jak pro pěší, tak pro cyklisty.

Cestování celý článek
18.11.

Cestování může zjednodušit jednotný odbavovací systém

Rada města Pardubic dnes schválila spolupráci Pardubic s Hradcem Králové na tomto projektu, spolufinancování studie ve výši jednoho milionu korun a zadávací podmínky výběrového řízení na firmu, která, kompletní studii vycházející z podrobných analýz současného technologického i organizačního stavu zpracuje. Studie pak bude součástí žádosti o podporu z operačního programu IROP v rámci ITI, zaměřené na modernizaci odbavovacího systému hromadné dopravy obou městských dopravních podniků.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting