Memorandum je průlomem v regionální dopravě

27.11.

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum o financování železniční osobní dopravy mezi Pardubickým krajem a Českou republikou bylo schváleno. Ve čtvrtek 26. listopadu uložili krajští zastupitelé hejtmanovi Radko Martínkovi, aby podepsal dokument, který řeší spoluúčast státu na financování veřejné dopravy  v jednotlivých krajích ČR a v hlavním městě na období let 2010 až 2019.        Memorandum předpokládá stabilizaci objednávaných výkonů v železniční osobní dopravě.    „Je to průlomové opatření, které na deset let stabilizuje financování v regionální dopravě. Jednání mezi kraji byla komplikovaná, ale nakonec jsme došli ke kompromisu. Příspěvky státu by měly být rovnoměrné,“ shrnul hejtman několikaměsíční jednání o budoucnosti veřejné železniční dopravy na regionálních tratích.      „Memorandum zaručuje dokrytí ztráty a perspektivu na deset let. Zodpovědnost za  nepředvídatelné události, které mohou vzniknout, přebírají České dráhy,“ jmenoval hejtman Martínek výhody, které vyplývají z memoranda pro Pardubický kraj i ostatní kraje.   „Pro Pardubický kraj je dán strop poplatku, který zohledňuje i valorizaci finančních příspěvků podle statistických údajů. Nákup vlaků, jejich odpisy nebo zdražení dopravní cesty jdou také k tíží Českým drahám, nikoliv jednotlivým krajům,“ dopnil hejtman.  „Není možné ale očekávat, že se memorandem všechno vyřešilo. V průběhu deseti let musíme vyjasnit pravidla a vytvořit krajskou strukturu jednotného integrovaného systému," uzavřel Radko Martínek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

25.2.

Investiční plán kraje na rok 2019 počítá pro zdravotnictví s částkou 950 milionů

Do oblasti zdravotnictví, která je v gesci radního Ladislava Valtra, spadají nejen nemocnice akutní péče, ale také odborné léčebné ústavy či léčebny dlouhodobě nemocných.

Cestování celý článek
4.4.

Těhotenský test způsobil pohromu na lodi

Dva manželské páry si užívají dovolenou na jachtě plující kolem Řecka. Viktor je divadelní herec, který se zhlédl v Aleně - mladé absolventce estetiky, která se živí venčením psů. Eva, žena v nejlepších letech, je psycholožka a odbornice na partnerské vztahy, která spojila svůj život s Janem, majitelem internetového obchodu s plyšovými bacily. Právě se chystá oběd za slunného počasí a poklidné náladě. Tu naruší jeden nalezený pozitivní těhotenský test…

Cestování celý článek
5.12.

Mikuláš nebo Santa Claus? U českých prodejců vítězí komerční Santa

Není nic zvláštního, že prodejci zcela běžně zaměňují Mikuláše za Santu. Místo toho, abychom našli v obchodech čokoládovou figurku Mikuláše, tak najdeme ve většině případů čokoládové figurky Santa Clause či adventní kalendáře s jeho motivem.

Cestování celý článek
20.3.

Pavel Sýkora – Staré město

„Pavel Sýkora pardubické Staré město nejen fotografuje, ale také v něm žije. Jeho archiv fotografií ze zákoutí města je tak obrovský. Je nám potěšením jeho snímky vystavit v prostorách Mázhausu,“ podotýká k výstavě Soňa Oberreiterová z Kulturního centra Pardubice.

Cestování celý článek
22.10.

Kolony vozidel u Býště

Přesto, že o opravě komunikace mezi Býští a Kolibou hlídky věděly, vyjely aktuální situaci během dvou uplynulých dnů několikrát prověřit. Jejich přítomnost v uvedeném úseku však byla téměř zbytečná. Vzhledem k probíhajícím pracím nebylo možné zpomalenou, chvílemi až zastavenou, dopravu uvolnit. Provoz v daném úseku byl řízen kyvadlově. Největší komplikace nastala v pondělí okolo 15. hodiny odpoledne.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting