Memorandum je průlomem v regionální dopravě

27.11.

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum o financování železniční osobní dopravy mezi Pardubickým krajem a Českou republikou bylo schváleno. Ve čtvrtek 26. listopadu uložili krajští zastupitelé hejtmanovi Radko Martínkovi, aby podepsal dokument, který řeší spoluúčast státu na financování veřejné dopravy  v jednotlivých krajích ČR a v hlavním městě na období let 2010 až 2019.        Memorandum předpokládá stabilizaci objednávaných výkonů v železniční osobní dopravě.    „Je to průlomové opatření, které na deset let stabilizuje financování v regionální dopravě. Jednání mezi kraji byla komplikovaná, ale nakonec jsme došli ke kompromisu. Příspěvky státu by měly být rovnoměrné,“ shrnul hejtman několikaměsíční jednání o budoucnosti veřejné železniční dopravy na regionálních tratích.      „Memorandum zaručuje dokrytí ztráty a perspektivu na deset let. Zodpovědnost za  nepředvídatelné události, které mohou vzniknout, přebírají České dráhy,“ jmenoval hejtman Martínek výhody, které vyplývají z memoranda pro Pardubický kraj i ostatní kraje.   „Pro Pardubický kraj je dán strop poplatku, který zohledňuje i valorizaci finančních příspěvků podle statistických údajů. Nákup vlaků, jejich odpisy nebo zdražení dopravní cesty jdou také k tíží Českým drahám, nikoliv jednotlivým krajům,“ dopnil hejtman.  „Není možné ale očekávat, že se memorandem všechno vyřešilo. V průběhu deseti let musíme vyjasnit pravidla a vytvořit krajskou strukturu jednotného integrovaného systému," uzavřel Radko Martínek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

9.6.

Vysokomýtští studenti ovládli v USA soutěž robotů. Předčili i Japonce

„Vždycky mě velmi potěší, když je o našich studentech slyšet i v zahraničí. V tomto případě jde o opravdu veliký úspěch,“ ocenila náměstkyně Pernicová. „O mně se ví, že jsem velkým zastáncem technických oborů, nicméně při setkáních se zaměstnavateli se dozvídám, že potřebují i ‚mozky‘, které budou vymýšlet postupy a řešení, takže musím trošku přehodnotit názor. Tito studenti jsou důkazem, že i s gymnaziálním vzděláním je možné získat v technickém odvětví uplatnění,“ doplnila Jana Pernicov

Cestování celý článek
29.4.

Cyklostezce musí ustoupit pás lesa

Vybudování úseku od společnosti Foxcon do Černé za Bory přijde zhruba na osm milionů korun.

Cestování celý článek
6.4.

Nerespektoval dopravní značení

Souhrou okolností okolo nehody projížděl lékař a také policista Krajského ředitelství Pardubického kraje, kteří poskytli nezbytnou první pomoc do příjezdu rychlé záchranné služby.

Cestování celý článek
1.10.

Kamiony jedoucí na Moravu opustí Nové Město

Kamiony jedoucí východními Čechami na Moravu budou moci od konce listopadu využívat kompletní trasu dálnice D11

Cestování celý článek
17.10.

Jedna z posledních letošních vyjížděk nedopadla pro motorkáře dobře.

Cestu motorkářům v obci Lichkov pravděpodobně zkřížil třiašedesátiletý řidič osobního vozidla značky Citroen Berlingo, který jim krátce před jednou hodinou po poledni patrně nedal při odbočování z hlavní silnice na vedlejší přednost v jízdě.

Cestování celý článek
3.6.

Rozšíření IDS Pardubického kraje o České dráhy

Podmínkou využití je vystavení papírového kontrolního dokladu v jedné ze 16 označených výdejen jízdenek ČD.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting