Memorandum je průlomem v regionální dopravě

27.11.

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum o financování železniční osobní dopravy mezi Pardubickým krajem a Českou republikou bylo schváleno. Ve čtvrtek 26. listopadu uložili krajští zastupitelé hejtmanovi Radko Martínkovi, aby podepsal dokument, který řeší spoluúčast státu na financování veřejné dopravy  v jednotlivých krajích ČR a v hlavním městě na období let 2010 až 2019.        Memorandum předpokládá stabilizaci objednávaných výkonů v železniční osobní dopravě.    „Je to průlomové opatření, které na deset let stabilizuje financování v regionální dopravě. Jednání mezi kraji byla komplikovaná, ale nakonec jsme došli ke kompromisu. Příspěvky státu by měly být rovnoměrné,“ shrnul hejtman několikaměsíční jednání o budoucnosti veřejné železniční dopravy na regionálních tratích.      „Memorandum zaručuje dokrytí ztráty a perspektivu na deset let. Zodpovědnost za  nepředvídatelné události, které mohou vzniknout, přebírají České dráhy,“ jmenoval hejtman Martínek výhody, které vyplývají z memoranda pro Pardubický kraj i ostatní kraje.   „Pro Pardubický kraj je dán strop poplatku, který zohledňuje i valorizaci finančních příspěvků podle statistických údajů. Nákup vlaků, jejich odpisy nebo zdražení dopravní cesty jdou také k tíží Českým drahám, nikoliv jednotlivým krajům,“ dopnil hejtman.  „Není možné ale očekávat, že se memorandem všechno vyřešilo. V průběhu deseti let musíme vyjasnit pravidla a vytvořit krajskou strukturu jednotného integrovaného systému," uzavřel Radko Martínek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.10.

Zkušební provoz skončil, přednádraží je zkolaudováno

Dokončení přednádraží nezabránila ani mrazivá zima, která stavbu zpozdila o zhruba 55 dnů. Firma však stihla rekonstrukci dokončit v termínu a město tak splnilo všechny podmínky, aby švýcarskou dotaci získalo.

Cestování celý článek
26.9.

Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD v centru města Hradec Králové

Změny se budou týkat pouze dne samotného závodu, tedy pátku 28. září.

Cestování celý článek
20.3.

Radar v Rosicích zapůsobil

Průjezd ulicí Generála Svobody využívají motoristé, kteří se chtějí vyhnout kolonám v okolí nádraží a volí raději cestu přes rosický most. Do instalace radaru tu platilo omezení rychlosti na 40 kilometrů v hodině, řada motoristů ho však nerespektovala, přesto, že zde strážníci často měřili rychlost přenosným radarem.

Cestování celý článek
17.12.

Rychlonabíjení elektrobusů v Hradci? Již brzy na terminálu

„Propojení s vozem se provádí prostřednictvím hydraulického manipulátoru s vyhledávacím zařízením, který zasune konektor do speciálního dílu na střeše elektrobusu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting