Město pokračuje ve zlepšování navigace pro turisty

27.1.

Město pokračuje ve zlepšování navigace pro turisty

 Pardubice i letos pokračují ve výměně navigačních cedulí pro turisty. Směrovky umístěné nově na speciálních sloupcích budou lákat návštěvníky především ke zvelebeným lokalitám. Plánovanou druhou etapu revitalizace zastaralého navigačního systému, která přijde radnici na necelých 320 tisíc korun, schválili v pondělí městští radní.


„Díky novému značení pozveme návštěvníky Pardubic nenásilnou formou do parku Na Špici i Tyršových sadů. Tyto zelené plochy jsou dnes - stejně jako například historické centrum s třídou Míru – reprezentativními lokalitami města. Park Na Špici bude v srpnu navíc srdcem Olympijského parku Pardubice 2016, který připravujeme u příležitosti letní olympiády v brazilském Riu, tudíž zajištění kvalitní navigace k němu je pro nás v podstatě povinností,“ řekl po jednání Rady města primátor Pardubic Martin Charvát. Dodal, že směrovky navedou turisty také k pravému břehu Labe a upozorní i na nové aktivity ve městě, např. Natura Park v blízkosti aquacentra.

II. etapu instalace, která zahrnuje devět sloupků s 52 směrovými šipkami, zajistí Služby města Pardubic. Tato městská společnost prováděla v roce 2014 i první etapu řešení nového navigačního systému
pro pěší - 11 nových sloupků se 70 směrovými ukazateli zlepšilo orientaci návštěvníků města především na hlavní ose od vlakového nádraží k městské památkové rezervaci v centru. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

13.11.

Silničáři varují: První sníh ze středy na čtvrtek bude mokrý a těžký!

Český hydrometeorologický ústav a silničáři, kteří mají na starosti zimní údržbu silnic I. tříd v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy, varují před prvním přívalem sněžení.

Cestování celý článek
2.7.

Uvítáme svědectví k nehodám

Pokud jste popsanou kolizi viděli a mohli byste nám k ní sdělit informace, přijmeme je na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 578 251.

Cestování celý článek
15.10.

Autostop skončil znásilněním

Po neznámých mužích v tmavé „Audině“ či „Passatu“ (jak dívky uvedly) policisté hned začali pátrat. Vůz brzy nalezli. Poblíž místa, kde byl zaparkován, překvapili i jednoho podezřelého.

Cestování celý článek
15.3.

Stát zahájil stavbu prvního úseku D35 z Opatovic do Časů

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 14. března výstavbu dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy. Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou a po dokončení bude s celkovou délkou přes 200 kilometrů druhou nejdelší dálnici v ČR. D35 je také v celé svojí délce součástí globální sítě TEN-T evropských dopravních koridorů.

Cestování celý článek
25.4.

Čas pod pět minut stačil Lukáši Novákovi ke zdolání všech čtyř disciplín nejnáročnějších hasičských závodů

Počasí závodníkům přálo. Závodníky přijeli povzbudit plk. Aleš Černohorský, náměstek ředitele HZS Pardubického kraje, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek, senátor Petr Šilar i starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Josef Bidmon.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting