Město zlevní cyklověž, dráhy svým klientům doplatí zbytek

15.2.

Město zlevní cyklověž, dráhy svým klientům doplatí zbytek

Město chce snížit poplatek za parkování kol v cyklověži u nádraží ze současných deseti korun na pět. Kromě toho připravuje podpis smlouvy s Českými drahami, které svým klientům poskytnou slevu dalších pět korun. V nadcházející cyklistické sezoně by tak držitelé In karty Českých drah mohli kola parkovat v cyklověži zdarma.
„Od dubna chceme snížit cenu za celodenní uložení kola na pět korun, čímž bychom se srovnali s jinými městy, například s Hradcem Králové. Mimo to jsme před podpisem smlouvy s Českými drahami, které od dubna přispějí držitelům In Karty také pěti korunami. Lidé, kteří využívají zákaznickou kartu drah tak budou mít parkování v cyklověži zdarma,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že snahou města je zvýšit zájem cyklistů o parkování v tomto zařízení tak, aby bylo obsazeno alespoň z padesáti procent.
Cyklověž je v současné době obsazena minimálně. V její těsné blízkosti je totiž ještě přístřešek, pod který lze uzamknout  450 kol, kde mohou cyklisté parkovat bezplatně. Většina tak raději riskuje, že mu kolo někdo poškodí, případně odcizí, než by je ukládala v cyklověži.  Uschování a vyzvednutí jízdního kola z ní je přitom jednoduché. Příjem kola, jeho evidence, uložení na příslušnou pozici v zakládacím systému, monitorování celého procesu a následný výdej probíhají automaticky, bez zásahu majitele bicyklu.  Ten pro ovládání používá pouze tlačítka na ovládacím panelu. Na kole je možné nechat i zavazadlo, přilbu a příslušenství. Do cyklověže, jejíž stavba stála zhruba 11 milionů korun se vejde až 118 kol.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.1.

Pátý ročník TECHNOhrátek startuje 25. ledna – premiéra se uskuteční v pardubické „Potravině“

Slavnostní zahájení se uskuteční ve středu 25. ledna od 9 hodin v sousedním Domě hudby (Sukova 1260) a tradičně se ho zúčastní významní hosté, kteří budou ve svých vystoupeních školáky motivovat k volbě technických a odborných profesí.

Cestování celý článek
27.12.

Omezení provozu MHD 31. prosince

Dne 1.1.2013 vyjíždějí všechny spoje podle platných jízdních řádů pro soboty, neděle a svátky.

Cestování celý článek
5.12.

Bodovací systém pro turistická centra se osvědčuje

Panovala shoda na tom, že při propagaci cestovního ruchu je nezbytný společný postup obou krajů.

Cestování celý článek
10.11.

Pozor, končí platnost prvních Pardubických karet

Proto si zavčas pohlídejte konec platnosti karty, aby se vám ve voze nestalo, že pojedete bez zaplacené jízdenky na kartě.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting