Mimořádná změna jízdních řádů

12.11.

Mimořádná změna jízdních řádů

Společnost Oredo, krajem pověřený organizátor regionální dopravy v Pardubickém kraji, připravila ve spolupráci s dopravcem Veolia Transport Východní Čechy mimořádnou změnu autobusových jízdních řádů. Vstoupila v platnost listopadu. Hlavní příčinou změn je chystané zastavení osobní železniční dopravy na trati Heřmanův Městec – Chrudim město od 12. prosince  2010.   „Pardubický kraj na základě požadavku ministerstva dopravy rozhodl, že na této trati již nebude objednávat žádné vlaky. Aby si cestující zvykli na náhradní autobusové spoje, upravuje kraj již od 1. listopadu trasy některých autobusových spojů, které nahradí vlakové spoje,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za  dopravu, investice a dopravní obslužnost Jan Tichý. „V přechodném období tak umožníme cestujícím, aby plynule přešli z vlaků do autobusů,“ dodal náměstek Tichý.   Na lince 620970 dochází ke změně trasování vybraných spojů mezi Heřmanovým Městcem a Chrudimi. Ty nově obslouží obce Klešice a Rozhovice. „Jedná se o dva ranní spoje ve směru do Chrudimi a jeden pár podvečerních spojů. Nově tak bude zajištěno spojení z těchto obcí i na sedmou hodinu ranní do Chrudimi a to spojem 4 s příjezdem v 6.35. Z důvodu nízkého využití je u spoje 12 zrušeno zajíždění k cementárně v Prachovicích a zároveň je tento spoj mírně uspíšen,“ přibližuje změny Roman Tesař ze společnosti Oredo.   Obyvatelé Rozhovic získají zcela nové dopolední spojení z Chrudimi do Heřmanova Městce, a to díky změnám spoje 3 linky 620800. Dále budou mít k dispozici autobusové spoje 2 a 19 linky 620060, které zajistí brzké ranní spojení do Chrudimi a odpoledne z Chrudimi. Na této lince jsou dále naplánovány úplně nové víkendové spoje. V sobotu tak z Chrudimi bude možnost cestovat do Heřmanova Městce v 8.40, 12.15 a 17.15, v opačném směru z Heřmanova Městce v 9.20, 12.40 a 17.35. V neděli z Chrudimi v 8.40 a 13.23 a dále stávajícími spoji v 15.30 a 19.40 a zpět z Heřmanova Městce v 8.10, 13.40 a stávajícím spojem v 17.30.   Z důvodu nízkého využití a souběhu s jinými spoji se ruší ranní pár spojů Pardubice – Opatovice nad Labem, Pohřebačka na lince 650540 a dále sobotní ranní pár spojů mezi Pardubicemi a Chrudimí, kde mají cestující možnost využít vlaku. Nově pak pojede na této trase jeden pár spojů v sobotu v podvečer.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.6.

Letadlo na Hurgadu uvázlo v Pardubicích

To, že personál jednal, jak jednal, je důkazem toho, že dělá dobře a poctivě svou práci.

Cestování celý článek
31.5.

Kyvadlovou dopravou autobusy a vlakem zdarma

Pro spojení z celé republiky je výhodné využít četných spojů a služeb společnosti České dráhy, která navíc pro návštěvníky Aviatické pouti připravila slevy na jízdném. „Ze zastávky Pardubice závodiště až do areálu letiště budou vypravovány motorové soupravy, které přivezou návštěvníky až do samotného centra dění. Vzrůstající zájem o tento bezproblémový způsob dopravy v předešlých ročnících ukazuje, že velké množství návštěvníků raději dává přednost pravidelně fungující železniční dopravě před možnou zácpou na silnicích,“ dodává Josef Hadinec.

Cestování celý článek
19.2.

První záchytné parkoviště v Pardubicích

Parkoviště vznikne již během několika málo týdnů u „Arnoštkova“ přístaviště, tedy mezi řekou Labe a ČEZ Arenou.

Cestování celý článek
7.6.

Po Pardubickém kraji s novým typem jízdenek

České dráhy připravily nový koncept síťových jízdenek, které umožní výhodnější cestování po krajích.

Cestování celý článek
24.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

V ten stejný den od 11:30 hodin proběhne také slavnostní akademický obřad absolventů magisterského studia Fakulty filozofické – slavnostní promoce 49 magistrů ve studijních oborech: Učitelství anglického jazyka, Religionistika, Resocializační pedagogika, Filozofie, Kulturní dějiny a Sociální antropologie. Při akademickém obřadu bude udělena Studentská cena rektora I. stupně - absolventce Mgr. Anně Šimečkové ve studijním oboru Sociální antropologie za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň diplomové práce a její obhajoby „Všichni jsme Boží děti: napětí mezi univerzalismem a partikularismem při vytváření hranic katolického společenství‟.

Cestování celý článek
27.6.

Policisté hledají "hříšníka" i svědky události

Dopravní policisté, kteří tuto kolizi šetří, hledají svědky události a vyzývají řidiče stříbrného vozu, aby volali na linku 974 578 254.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting