Modernizace letiště může pokračovat

16.3.

Modernizace letiště může pokračovat

Pozastavené výběrové řízení na firmu, která zmodernizuje a rozšíří civilní část pardubického letiště, může pokračovat. V pondělí 14. března se na tom shodla drtivá většina sedmičlenného představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provoz civilního letiště zajišťuje. V příštím týdnu hodnotící komise otevře obálky s nabídkami pěti firem, které postoupily do druhého kola výběrového řízení a vybere z nich tu nejlepší. Po schválení vítěze představenstvem mohou práce na modernizaci začít. „Vše je prakticky připraveno, takže pokud se nevyskytnou žádné další komplikace, práce by mohly začít do konce dubna, hotovo by mělo být v polovině příštího roku,“ řekl náměstek primátorky a předseda představenstva společnosti Jindřich Tauber. „Pardubice se tak posunou zase o kousek blíž ke svému cíli, mít moderní mezinárodní letiště odpovídající potřebám letecké dopravy 21. století,“ uvedl Tauber.   Společnost EBA připravuje modernizaci a rozšíření technického zázemí civilní části letiště nákladem zhruba 280 milionů korun. Usiluje přitom o dotaci z Evropské unie ve výši zhruba 214 milionů korun. V roce 2010 vybrala ve výběrovém řízení advokátní kancelář, která organizuje potřebné veřejné soutěže tak, aby byly v souladu se zákonem a nebylo ohroženo čerpání evropských dotací. V prvním kole výběrového řízení na dodavatele stavby se přihlásilo 16 firem, losem z nich bylo losem vybráno pět do dalšího kola. Zúžení počtu uchazečů však napadl třetinový spoluvlastník EBA - Pardubický kraj. Požádal o stanovisko Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a výběrové řízení bylo počátkem letošního roku,  ještě před otevřením obálek s jednotlivými nabídkami, pozastaveno.   „Nyní přišlo stanovisko antimonopolního úřadu který jednak potvrzuje, že jsme byli oprávněni počet zájemců omezit, tedy že výběrové řízení probíhá v souladu se zákonem. Naopak možnost, že by byli k podání nabídky dodatečně vyzváni i další zájemci, kteří v prvním kole nebyli vybráni, by podle ÚOHS mohlo být hodnoceno jako neodpovídající podmínkám zadání,“ dodal náměstek Tauber.   Proto představenstvo EBA, poté co se seznámilo se stanoviskem antimonopolního úřadu, argumenty zástupců Pardubického kraje i s názory vedení společnosti, rozhodlo o tom, že výběrové řízení a tím i modernizace letiště, mohou pokračovat.   Pardubické letiště je v provozu od roku od roku 1995. Od roku 2002 bylo stoprocentním vlastníkem společnosti EBA město Pardubice, o pět let později se stal třetinovým akcionářem Pardubický kraj. Od roku 2008 má pardubické mezinárodní letiště statut letiště na vnější hranici schengenského prostoru. Jako jedno z pěti mezinárodních letišť ČR může tedy přijímat a vypravovat letadla létající mimo hranice schengenského prostoru. Rekordního výkonu dosáhlo pardubické letiště v roce 2007, kdy odbavilo více než 1500 letadel s téměř 94.tisíci cestujícími. Po prudkém poklesu v roce 2009 zájem o jeho služby opět stoupá. V loňském roce odbavilo 1236 letadel a přes 62.tisíc cestujících.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

9.7.

V Pardubicích může vyjít od podzimu kuřáky cigareta draho.

Město totiž vydalo novou vyhlášku, kterou se zakazuje kouření na desítkách veřejných hřišť a sportovišť.

Cestování celý článek
30.6.

Provoz na Masarykově náměstí bude omezen

Spoje autobusových linek ze Sukovy třídy a z Polabin budou vedeny po objízdné trase ul. K Polabinám a dále po své trase. Jako náhradu za zastávku Masarykovo nám. obslouží zastávku K Polabinám.

Cestování celý článek
28.5.

Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, na výstavu s názvem Grafika mezi námi, která představí práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Cestování celý článek
4.11.

Doplňování spár na Třídě Míru

Doplňování spár se provádí pro vyrovnání drobných nerovností v čerstvě usazené dlažbě, které jsou způsobeny mechanickými vlivy a povětrnostními podmínkami.

Cestování celý článek
6.10.

Chrudimsko chce přilákat další turisty

Členitá krajina láká do regionu Chrudimsko-Hlinecko mnoho turistů, kteří mají k dispozici hustou síť turistických tras.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting