Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté

7.7.

Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté


Čtvrtým rokem pokračuje projekt bulhraských hlídek, který zajišťuje odbor mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia.

Dva policisté, kteří jsou od začátku prázdnin nasazeni v oblasti Burgas v Bulharsku, nemají žádné výkonné pravomoci, ale jsou zde k dispozici občanům ČR, kteří se dostanou do složité situace, či konfliktu se zákonem. Policisté jsou k dispozici 24 hodin denně. Kontakt na policisty mají k dispozici všichni delegáti cestovních kanceláří i příslušníci bulharské policie, kteří je v případě řešení problému českých občanů sami kontaktují.

Od roku 2008 pravidelně pomáhají policisté také turistům v Chorvatsku. Aktuálně je čtveřice policistů v lokalitách Omiš, Šibenik a Vodice.

Policisté, kteří se budou po dobu hlavní sezóny pohybovat ve vybraných letoviscích, jsou pečlivě vybráni a kromě jazykových znalostí mají i důkladné informace o právním řádu a postupech policistů i justičních orgánů dané země. Díky těmto znalostem a dovednostem dokáží turistům v nesnázích účinně pomoci.

Během dvou měsíců se v Bulharsku a Chorvatsku vystřídá dvanáct policistů, osm v Chorvatsku a čtyři v Bulharsku.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

V ten stejný den od 11:30 hodin proběhne také slavnostní akademický obřad absolventů magisterského studia Fakulty filozofické – slavnostní promoce 49 magistrů ve studijních oborech: Učitelství anglického jazyka, Religionistika, Resocializační pedagogika, Filozofie, Kulturní dějiny a Sociální antropologie. Při akademickém obřadu bude udělena Studentská cena rektora I. stupně - absolventce Mgr. Anně Šimečkové ve studijním oboru Sociální antropologie za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň diplomové práce a její obhajoby „Všichni jsme Boží děti: napětí mezi univerzalismem a partikularismem při vytváření hranic katolického společenství‟.

Cestování celý článek
19.6.

Silnice mezi Chvojencem a Holicemi bude uzavřena

Doprava bude vedena kyvadlově po volném jízdním pruhu a řízena světelným signalizačním zařízením.

Cestování celý článek
2.1.

Pátrací akce s dobrým koncem.

Pátrací akce se rozběhla na plné obrátky. Do pátrání po pohřešovaném muži středního věku se zapojily bezmála dvě desítky policistů a to z Králík, Žamberka a České Třebové. Přítomen byl i policejní pes v doprovodu svého pána. O pátrací akci jsme uvědomili i kolegy z polského příhraničí a Vojenskou policii.

Cestování celý článek
5.8.

Kraj chtěl zlepšit dopravu. Projekt byl odmítnut

Protože jízdné dopravcům nepokryje jejich náklady, mají ze zákona nárok na jejich úhradu.

Cestování celý článek
16.4.

Zastavujte také v České Třebové, pane ministře

„Je mi až trapné řešit takovouto zdánlivě banální záležitost na úrovni hejtman a ministr. Bohužel několikaleté úsilí a jednání nevedla k tomu, aby vlaky vyšší kvality v České Třebové systematicky zastavovaly, proto jsem byl nucen využít příležitosti a seznámit se situací pana ministra,“ řekl hejtman Netolický. Požadavky kraje na ministerstvo jako objednatele nadregionální dopravy jsou zcela na místě.

Cestování celý článek
30.10.

V Horním Jelení se bude lépe chodit a parkovat

Na opravu ulice Kpt. Jaroše se místní těšili. „Na mlatovém povrchu bývaly často po deštích kaluže a bláto.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting