Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Na dětském cyklistickém táboře Řadov u Brandýsa nad Orlicí navštívila ve středu malé cyklisty por. Bc. Lenka Vilímková .
Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Děti si zopakovaly, že cyklista do osmnácti let musí mít vždy na hlavě řádně připevněnou cyklistickou přilbu a velkou výhodou je oblečení s reflexními prvky. Před jízdou by měl každý jezdec zvážit svůj aktuální zdravotní stav s ohledem na délku a náročnost trasy. Společně si povídali jak důležité je při jízdě dodržování zákona o silničním provozu a při tom  si připomněli základní silniční pravidla včetně dopravních značek.


Teoretickou část setkání vystřídala znalostní, k tomuto účelu využili testy Besipu, aby si každý sám za sebe mohl ověřit své znalosti správného a nesprávného chování v provozu, dopravních značek a povinné výbavy jízdního kola. Po vyhodnocení testů nastala zážitková část a všichni přítomní si mohli prohlédnout výstroj policisty a usednout do služebního auta. Podél údolí Tiché Orlice se z megafonu linula celá řada policejních hlášek s občasným zazněním výstražného zvukového zařízení.
 
 
Všem malým cyklistům přejeme stovky ujetých kilometrů bez nehod.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.2.

Ostravanem bez placené místenky. České dráhy v kraji ruší poplatek za rezervaci místa

K původně zavedené praxi se od počátku odmítavě stavěl také hejtman kraje Martin Netolický: „Změna zavedená novým jízdním řádem se logicky nelíbila především pravidelným dojíždějícím, kterým placená rezervace míst cestování za prací značně prodražovala, a proto raději čekali více než půl hodiny na další spoj,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
4.10.

Přípravy na lávku jsou v plném proudu

Rada města Pardubice na konci srpna vysoutěžila projektanta lávky ve všech stupních projektové dokumentace. Stala se jím společnost PRODIN, s.r.o. „Vzhledem k tomu, že SŽDC paralelně pracuje na projektu celkové rekonstrukce pardubického železničního uzlu, rozhodli jsme se oba partnery přivést k jednomu stolu. Pohybujeme se ve velmi složitém prostředí hlavního železničního koridoru. Projekty se nesmí navzájem komplikovat. Naopak máme ambici, aby se stavba lávky pro pěší stala nedílnou součástí celkového projektu rekonstrukce železničního uzlu a aby obě stavební díla proběhla v jednom termínu,“ vysvětlil zastupitel Martin Kolovratník.

Cestování celý článek
13.11.

Děti na startu míří i do Pardubic!

Po celé České republice už dva roky s radostí a bez stresu z výkonů cvičí stovky dětí od 4 do 9 let, více i méně pohybově nadané, štíhlé i s nadváhou, ale všechny s nadšením – a to je podstatou projektu Děti na startu, který zaštiťuje Ministerstvo školství. V současné době probíhají kurzy ve 150 střediscích po celé ČR, nejvíce v Ústeckém a Středočeském kraji a brzy se budou také konat právě v Pardubicích!

Cestování celý článek
15.10.

Autostop skončil znásilněním

Po neznámých mužích v tmavé „Audině“ či „Passatu“ (jak dívky uvedly) policisté hned začali pátrat. Vůz brzy nalezli. Poblíž místa, kde byl zaparkován, překvapili i jednoho podezřelého.

Cestování celý článek
26.6.

Kraj otevře tři nové silnice

V tomto týdnu Pardubický kraj slavnostně otevře tři modernizované úseky silnic.

Cestování celý článek
5.12.

Starší depozitáře v Ohrazenicích dostanou příští rok úspornější plášť

Radní Pardubického kraje schválili projektový záměr na energeticky úsporná opatření na budovách starších depozitářů v Ohrazenicích. Budovy v sousedství nově postaveného depozitáře Východočeského muzea tak získají nová okna, dveře a zateplenou fasádu i střešní konstrukci.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting