Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Na dětském cyklistickém táboře Řadov u Brandýsa nad Orlicí navštívila ve středu malé cyklisty por. Bc. Lenka Vilímková .
Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Děti si zopakovaly, že cyklista do osmnácti let musí mít vždy na hlavě řádně připevněnou cyklistickou přilbu a velkou výhodou je oblečení s reflexními prvky. Před jízdou by měl každý jezdec zvážit svůj aktuální zdravotní stav s ohledem na délku a náročnost trasy. Společně si povídali jak důležité je při jízdě dodržování zákona o silničním provozu a při tom  si připomněli základní silniční pravidla včetně dopravních značek.


Teoretickou část setkání vystřídala znalostní, k tomuto účelu využili testy Besipu, aby si každý sám za sebe mohl ověřit své znalosti správného a nesprávného chování v provozu, dopravních značek a povinné výbavy jízdního kola. Po vyhodnocení testů nastala zážitková část a všichni přítomní si mohli prohlédnout výstroj policisty a usednout do služebního auta. Podél údolí Tiché Orlice se z megafonu linula celá řada policejních hlášek s občasným zazněním výstražného zvukového zařízení.
 
 
Všem malým cyklistům přejeme stovky ujetých kilometrů bez nehod.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

5.12.

Další jednosměrky pro cyklisty obousměrné

Základním předpokladem dobrého fungování dopravy ve městě je vzájemná ohleduplnost všech, kdo se na ní podílí.

Cestování celý článek
16.5.

Vážení kamionů pomáchá chránit silnice

Přetížené nákladní automobily ničí nejen silnice, ale jsou také bezpečnostním rizikem pro další účastníky silničního provozu. Policisté proto důkladně kontrolovali také technický stav vozidel a dodržování sociálních předpisů jako jsou přestávky a doby jízd.

Cestování celý článek
4.6.

Východočeské krajské rady se shodly na prioritách

Už za rok a půl by měla být dokončena křižovatka v Opatovicích nad Labem a úsek „pětatřicítky“ ze Sedlic.

Cestování celý článek
5.2.

Vyjel postrach přetížených náklaďáků

Skříňové dodávkové vozidlo Mercedes-Benz Sprinter včetně dvou mobilních vah a počítačového vybavení stálo Pardubický kraj celkem 2,5 milionu korun, policie přidala na přestavbu z vlastních finančních prostředků částku 800 tisíc korun. Vozidlo je vybaveno dvěma elektronickými švýcarskými váhami Haenni s neomezenou kapacitou a nezbytnou počítačovou technikou.

Cestování celý článek
6.5.

O Zlatou stuhu pro Vesnici roku se letos v kraji utká 19 obcí

Krajská komise, která začne objíždět přihlášené obce 17. května, bude hodnotit například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting