Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Na dětském cyklistickém táboře Řadov u Brandýsa nad Orlicí navštívila ve středu malé cyklisty por. Bc. Lenka Vilímková .
Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Děti si zopakovaly, že cyklista do osmnácti let musí mít vždy na hlavě řádně připevněnou cyklistickou přilbu a velkou výhodou je oblečení s reflexními prvky. Před jízdou by měl každý jezdec zvážit svůj aktuální zdravotní stav s ohledem na délku a náročnost trasy. Společně si povídali jak důležité je při jízdě dodržování zákona o silničním provozu a při tom  si připomněli základní silniční pravidla včetně dopravních značek.


Teoretickou část setkání vystřídala znalostní, k tomuto účelu využili testy Besipu, aby si každý sám za sebe mohl ověřit své znalosti správného a nesprávného chování v provozu, dopravních značek a povinné výbavy jízdního kola. Po vyhodnocení testů nastala zážitková část a všichni přítomní si mohli prohlédnout výstroj policisty a usednout do služebního auta. Podél údolí Tiché Orlice se z megafonu linula celá řada policejních hlášek s občasným zazněním výstražného zvukového zařízení.
 
 
Všem malým cyklistům přejeme stovky ujetých kilometrů bez nehod.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.2.

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

V sobotu 1. dubna bude Městské divadlo hostit Reprezentační ples města Pardubice, který bude moderovat Alexander Hemala. K poslechu a tanci zahraje PIRATE SWING Band Jiřího Ševčíka, vystoupí i Petr Kotvald, akrobatická skupina Flying Boys i baletní soubor Konsonance. Návštěvníky rovněž čeká barmanská UV a fire show a bohatá tombola.

Cestování celý článek
27.4.

Senioři nad 70 let v královéhradecké MHD už brzo ušetří

Dopravní podnik města Hradce Králové zatím podrobnosti snížení ceny pro cestující starší sedmdesáti let připravuje. „Zatím víme, že bychom toto zvýhodnění jízdného chtěli uplatnit od září tohoto roku. Konkrétní řešení bude předloženo valné hromadě, která rozhodne,“ naznačuje předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové Miloslav Kulich.

Cestování celý článek
29.12.

Festival LA PELÍCULA uvede novinku s Penelope Cruz, zaměří se na baskické filmy i snímky Latinské Ameriky

Znít ovšem nebude jen španělština. „V jedné z programových linií se zaměříme na slibně se rozvíjející baskickou filmovou produkci. V české premiéře uvedeme snímek Loreak, který má na svém kontě řadu ocenění a byl i španělským kandidátem na Oscara. Dále představíme například film Amama, který zabodoval na letošním festivalu v San Sebastianu,“ přibližuje program dramaturg festivalu La Película David Čeněk.

Cestování celý článek
19.11.

Na projektu Přednádraží vznikly čtyři možné varianty

Nově by zde mělo dojít k propojení městské a dálkové dopravy, k úpravě frekventované komunikace. Linkové i městské autobusy by měly před vlakovým nádražím pouze zastavovat, parkovat na delší dobu mají meziměstské vozy mimo toto území.

Cestování celý článek
4.4.

Těhotenský test způsobil pohromu na lodi

Dva manželské páry si užívají dovolenou na jachtě plující kolem Řecka. Viktor je divadelní herec, který se zhlédl v Aleně - mladé absolventce estetiky, která se živí venčením psů. Eva, žena v nejlepších letech, je psycholožka a odbornice na partnerské vztahy, která spojila svůj život s Janem, majitelem internetového obchodu s plyšovými bacily. Právě se chystá oběd za slunného počasí a poklidné náladě. Tu naruší jeden nalezený pozitivní těhotenský test…

Cestování celý článek
22.3.

V České Třebové se v pátek uskutečnilo krajské shromáždění dobrovolných hasičů Pardubického kraje.

Pro letošní rok jsme tuto sumu navýšili na 500 tisíc korun,“ sdělil hejtman Netolický, který také připomněl zavedení Superpoháru hejtmana v požárním sportu či věcné dary od kraje, jako například hasičská stříkačka Fox II nebo překážky pro požární sport.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting