Na seniory čekají nové bytové jednotky i koupelny

16.11.

Na seniory čekají nové bytové jednotky i koupelny

 Pardubické domovy pro seniory chtějí svým klientům nabídnout co nejlepší péči. V Domově pro seniory (DpS) na Dubině přibyly bezbariérové balkony a probíhá zde rekonstrukce bytů, v Domově pro seniory U Kostelíčka mají pro změnu nové speciální vany pro imobilní osoby. Celkem bylo do oprav a vybavení obou domů investováno přes 11 milionů korun, přičemž zhruba 5,5 milionu korun poskytly Sociální služby města Pardubic (SsmP) a přibližně 5,5 milionu korun zaplatil magistrát města.
„Rozhodli jsme se zafinancovat II. etapu zateplení Domova pro seniory na Dubině, která vyšla na zhruba 4,9 milionů korun včetně DPH. Letos zde byla navíc vybudována parkovací místa a nové sjezdy na silnici, na něž jsme z rozpočtu města uvolnili přes 700 tisíc korun včetně DPH,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.
Nové nájezdy k jednotlivým vchodům budov DpS na Dubině budou sloužit zejména zásobování. „Chodníky zde byly pouze snížené, což činilo problémy například při dovážce obědů do domova. Navíc zde chyběl prostor pro parkování služebních vozidel a stejně tak neměly kde parkovat ani návštěvy. Auta většinou postávala na kraji chodníku nebo na silnici, vybudovat parkoviště bylo opravdu důležité,“ podotkl náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký. Podle něj se jedná o postupné a promyšlené investice, které zvyšují komfort uživatelů, ale i podmínky pro návštěvy a potřebné zásobování. „Naším cílem je, aby se klienti v našich zařízeních cítili co nejlépe. Rozvoj zařízení a postupné pozitivní změny jsou zde již více než patrné,“ řekl náměstek Rychtecký, který si osobně zkontroloval stav investic.
Nové zateplení a balkony
Budova je od loňského roku zateplena, letos byly opraveny zděné balkony. „Při zateplování jsme zjistili, že spodní zděné balkony byly popraskané a opadávaly, takže jsme je museli nechat opravit. Stále probíhají i rekonstrukce uvnitř budovy, kde jsme se rozhodli k postupné kompletní rekonstrukci stávajících pokojů tak, aby lépe vyhovovaly zdravotnímu stavu a potřebám péče o naše uživatele služeb. Bohužel je nemůžeme zrekonstruovat všechny najednou, jelikož nemáme klienty kam přemístit. Práce by pak samozřejmě vyšly levněji, kdyby firma mohla předělat třeba čtyři byty najednou,“ popsal problémy rekonstrukce bytových jednotek Krejčí. Nové byty jsou již uzpůsobeny tak, aby je mohli bez problému využívat také imobilní lidé. Vstupní dveře jsou širší a zvětšil se také prostor v koupelně bytu, která je nyní bezbariérová. Klienti a zejména návštěvy Domova pro seniory na Dubině se mohou těšit také na nový informační systém, který nahradí stávající množství cedulí, bude barevně rozlišen a bude obsahovat informace o personálu.
Nové koupelny budou mít i v Domově pro seniory U Kostelíčka, kde se rekonstruují centrální koupelny hned na třech odděleních domova. Ty jsou nyní vybaveny speciálními vanami uzpůsobenými pro imobilní osoby a manipulační technikou. „Kromě nových van jsme zde nechali instalovat klimatizaci a nové myčky podložních mís. Ty byly původně součástí koupelny, což nebylo ideální. Abychom splňovali hygienické normy, přesunuly jsme je tedy do technické místnosti,“ dodal Petr Krejčí. Domov U Kostelíčka se může pochlubit i novou fasádou u vstupu do areálu, do které spolu s rekonstrukcí koupelen SsmP investovaly celkem 2,5 milionu korun.
Město připravuje modernizace kuchyně
V současnosti dodavatel pro město připravuje projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci kuchyně a jídelny v DpS u Kostelíčka. „Půjde o jednu z nejpotřebnějších a největších investic za poslední roky. Modernizace by měla přinést navýšení kapacity stravovacího provozu, ale i změnu vnitřních dispozic, která je více než nutná. Stravovací provoz neslouží jen klientům Domova pro seniory U Kostelíčka, služeb využívají i Domov pro seniory na Dubině, Denní stacionář Slunečnice či pečovatelská služba. Součástí projektové dokumentace bude rovněž řešení vybavení moderními gastro technologiemi,“ uzavřel náměstek Rychtecký s tím, že by mělo být vyprojektováno do konce března příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

21.6.

Pardubický BOSCH FRESH FESTIVAL uzavřel letošní gurmánské putování

„Do Pardubic jsme se moc těšili, protože jsme zde již po páté a je to takové naše „kmenové“ město. Samozřejmě o to zodpovědněji k tomu musíme přistupovat, abychom Východočechy stále něčím překvapovali a motivovali k návštěvě festivalu. Myslím si, že letos se nám to povedlo, protože jsme atakovali rekordní účast, což nás velmi těší“, říká Martin Nauš, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Cestování celý článek
20.5.

Střed dvou vozidel v Chocni

V jednom z vozidel byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Řidič z druhého automobilu nebyl na místě nehody a policisté ho hledali.

Cestování celý článek
4.7.

Červencový COLOUR MEETING ve znamení jedniček

Sobotní program začne ve dvě hodiny prvním ze tří divadelních představení nejen pro děti. Hudební scéna představí polskou vycházející hvězdu MOSAIC a uhrančivé české duo KIESLOWSKI, které připravuje s J. P. Muchowem novou desku Mezi lopatky. Večer rozjedou ve velké stylu hiphopoví bardi s Katem v čele – PRAGO UNION a CHAMPION SOUND následovaní maďarskými SÖNDÖRGÖ, kteří představují to nejlepší, co současná world music nabízí.

Cestování celý článek
1.11.

Silnice mezi Hrádkem a Ústím nad Orlicí je od úterý zprovozněna

Hotovo by mělo být v průběhu úterý, kdy končí celková uzavírka a bude se pokračovat v pokládce vrchní vrstvy v levém pruhu vozovky.

Cestování celý článek
15.10.

Podzimní prázdniny v hradeckém aquacentru s prodlouženým pobytem zdarma a aquazorbingem

Při návštěvě aquacentra od soboty 26. října do středy 30. října dostane každý návštěvník ke vstupu 20 min. NAVÍC ZDARMA.

Cestování celý článek
27.12.

Jízdní řád Českých drah 2013: Přibylo 752 bezbariérových spojů

Bezbariérové spoje byly zavedeny na zcela nových linkách a na řadě tratí se jejich počet rozšířil.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting