Námraza omezila dopravu v celém kraji

3.12.

Námraza omezila dopravu v celém kraji

První nápor zimy v Pardubickém kraji odstavil kolejovou dopravu, na silnicích se však situaci podařilo zvládnout. Silnice jsou po chemickém ošetření, řidiči ale musejí jezdit s maximální opatrností. Ledovka nejvíce potrápila Třemošnicko a Svitavsko.


     Pondělní vytrvalý déšť se v průběhu noci začal měnit na sněhové přeháňky a na silnice začala padat ledovka. „Situaci jsem osobně sledoval už od večerních hodin a musím pochválit pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje, kterým se podařilo kalamitu velmi dobře zvládnout. Vozy údržby najezdily na 14 tisíc kilometrů při ošetřování vozovek a na některá místa se auta vracela za noc až šestkrát,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.


     Silnice v Pardubickém kraji jsou nyní většinou sjízdné se zvýšenou opatrností.  „Námraza na stromech začala v noci ohýbat v některých lesních úsecích větve do vozovky. Z tohoto důvody byly uzavřeny silnice II/366 v úseku  Sklené – Křenov z křižovatky s I/43 od Hradce nad Svitavou, silnice III/35846 Semanín – lesní úsek Pazucha a III/35853 v úseku Semanín – Kozlov. S rozedněním však naši pracovníci spolu s hasiči začali větve odstraňovat,“ informoval ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Hasiči zasahovali během noci u více než 120 událostí.  Na některých dalších silnicích je průjezdnost kvůli padajícím větvím omezena zejména pro autobusy. Prognóza meteorologů hovoří o zklidnění situace, déšť se mění ve sněžení a pouze na jihu kraje hrozí lokální náledí a námrazy.
     Horší situace je na kolejích, v Pardubickém kraji nejezdí vlaky na úsecích: Česká Třebová - Bohumín, Česká Třebová – Brno hlavní nádraží, Kolín – Česká Třebová, Česká Třebová – Třebovice v Čechách, Dlouhá Třebová – Česká Třebová a Česká Třebová – Březová nad Svitavou. „Na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Moravou zůstane vlaková doprava omezena, situace by se měla zlepšit po poledni. Záleží však na dalším vývoji počasí,“ uvedl Tomáš Netolický z krajského ředitelství Českých drah. Z Pardubic na Prahu zatím odjely pouze dva vlaky tažené dieslovými lokomotivami.


     Velký počet výjezdů zaznamenala také Zdravotnická záchranná služba. „Kvůli ledovce jsme vyjížděli hlavně na autonehody, kterých bylo pětkrát více než jindy a k pádům, jejichž počet stoupl asi čtyřikrát. Pomáhali jsme také přímo na perónech nádraží kde vystupovali promrzlí a dehydrovaní pacienti z vlaků. Také dnes zaznamenáváme zvýšený počet zásahů,“ informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.
     O vývoji situace vás budeme informovat.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.4.

Turistický portál Pardubického kraje získal bronz!

Oficiální turistický portál Pardubického kraje, www.vychodni-cechy.info, obsadil v tradiční soutěži Zlatý erb 2017 bronzovou příčku. Odborná porota vybrala portál, který spravuje Destinační společnost Východní Čechy, mezi tři nejlepší v kategorii turistických prezentací na webových stránkách. Lepší byly jen weby Moravskoslezského a Královéhradeckého kraje.

Cestování celý článek
14.6.

Pardubické letiště poskytne útočiště gripenům

„Naší snahou je zatížit Pardubice hlukem co nejméně. S vedením Centra leteckého výcviku jsme se dohodli, že po dobu našeho pobytu v Pardubicích omezí svůj letový provoz,“ řekl zástupce velitele

Cestování celý článek
26.9.

Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD v centru města Hradec Králové

Změny se budou týkat pouze dne samotného závodu, tedy pátku 28. září.

Cestování celý článek
22.2.

Dopravu mezi kraji řešili Netolický s Duškem na návštěvě v Olomouci

Shodli jsme se, že změny je třeba provést po vzájemné konzultaci.

Cestování celý článek
14.3.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pořádá akademickou slavnost k instalaci nové děkanky do funkce

Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. předá nové děkance děkanský řetěz jako symbol jejího nového úřadu a odstupující a nově nastupující děkanky si předají funkce.

Cestování celý článek
27.6.

Silnice na Masarykově náměstí dostane přes prázdniny nový povrch

Na Masarykově náměstí dojde k rekonstrukci pojížděných povrchů vozovek průběžných pruhů a autobusových zálivů, které je po rekonstrukci v roce 2004 a průběžných opravách nutno vyměnit. „Oprava silnice zajistí udržení jízdního komfortu, dodržení limitů hluku, vibrací a prašnosti i bezpečnost silničního provozu,“ podotkl Michal Kortyš.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting