Námraza omezila dopravu v celém kraji

3.12.

Námraza omezila dopravu v celém kraji

První nápor zimy v Pardubickém kraji odstavil kolejovou dopravu, na silnicích se však situaci podařilo zvládnout. Silnice jsou po chemickém ošetření, řidiči ale musejí jezdit s maximální opatrností. Ledovka nejvíce potrápila Třemošnicko a Svitavsko.


     Pondělní vytrvalý déšť se v průběhu noci začal měnit na sněhové přeháňky a na silnice začala padat ledovka. „Situaci jsem osobně sledoval už od večerních hodin a musím pochválit pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje, kterým se podařilo kalamitu velmi dobře zvládnout. Vozy údržby najezdily na 14 tisíc kilometrů při ošetřování vozovek a na některá místa se auta vracela za noc až šestkrát,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.


     Silnice v Pardubickém kraji jsou nyní většinou sjízdné se zvýšenou opatrností.  „Námraza na stromech začala v noci ohýbat v některých lesních úsecích větve do vozovky. Z tohoto důvody byly uzavřeny silnice II/366 v úseku  Sklené – Křenov z křižovatky s I/43 od Hradce nad Svitavou, silnice III/35846 Semanín – lesní úsek Pazucha a III/35853 v úseku Semanín – Kozlov. S rozedněním však naši pracovníci spolu s hasiči začali větve odstraňovat,“ informoval ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Hasiči zasahovali během noci u více než 120 událostí.  Na některých dalších silnicích je průjezdnost kvůli padajícím větvím omezena zejména pro autobusy. Prognóza meteorologů hovoří o zklidnění situace, déšť se mění ve sněžení a pouze na jihu kraje hrozí lokální náledí a námrazy.
     Horší situace je na kolejích, v Pardubickém kraji nejezdí vlaky na úsecích: Česká Třebová - Bohumín, Česká Třebová – Brno hlavní nádraží, Kolín – Česká Třebová, Česká Třebová – Třebovice v Čechách, Dlouhá Třebová – Česká Třebová a Česká Třebová – Březová nad Svitavou. „Na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Moravou zůstane vlaková doprava omezena, situace by se měla zlepšit po poledni. Záleží však na dalším vývoji počasí,“ uvedl Tomáš Netolický z krajského ředitelství Českých drah. Z Pardubic na Prahu zatím odjely pouze dva vlaky tažené dieslovými lokomotivami.


     Velký počet výjezdů zaznamenala také Zdravotnická záchranná služba. „Kvůli ledovce jsme vyjížděli hlavně na autonehody, kterých bylo pětkrát více než jindy a k pádům, jejichž počet stoupl asi čtyřikrát. Pomáhali jsme také přímo na perónech nádraží kde vystupovali promrzlí a dehydrovaní pacienti z vlaků. Také dnes zaznamenáváme zvýšený počet zásahů,“ informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.
     O vývoji situace vás budeme informovat.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

18.5.

Kraje nakoupí moderní vlakové soupravy

Na začátku roku 2010 připravujeme velkou výzvu z operačního programu na nákup kolejových vozidel pro regionální dopravní síť.

Cestování celý článek
22.10.

Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

V příštích týdnech zkomplikují život pardubickým řidičům stavební práce na hned několika komunikacích.

Cestování celý článek
21.8.

Pardubice takovou akci potřebovaly, říká manažer Olympijského parku Pardubice

Stejně pozitivně průběh akce hodnotí také manažer OPP 2016 Pavel Stara. „Projekt dopadl nad očekávání dobře. Vím, že se budu opakovat, ale určitě bych chtěl poděkovat dobrovolníkům a sportovním klubům, bez nichž by k realizaci Olympijského parku nedošlo. Pardubice takovou akci potřebovaly a taky si ji podle toho všichni užili. Šlo nám hlavně o to, aby se v parku cítili dobře jak děti, tak i jejich rodiče, a to se nám podle nás podařilo,“ uvedl Pavel Stara.

Cestování celý článek
19.9.

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

Slavnostní otevření mostů v Sezemicích -Kladině se uskuteční v pondělí 22. září 2008 ve 12:00 hodin.

Cestování celý článek
11.9.

Cyklistka od nehody ujela

Účastníkem nehody byla cyklistka, která jela z vedlejší komunikace na hlavní silnici, kde projížděla řidička skútru.

Cestování celý článek
8.6.

Kraje chtějí vlastní vlakové soupravy

Hejtman uvedl, že všechny české kraje budou postupovat společně. Zvýší tak šanci na získání peněz z evropských fondů.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting