Námraza omezila dopravu v celém kraji

3.12.

Námraza omezila dopravu v celém kraji

První nápor zimy v Pardubickém kraji odstavil kolejovou dopravu, na silnicích se však situaci podařilo zvládnout. Silnice jsou po chemickém ošetření, řidiči ale musejí jezdit s maximální opatrností. Ledovka nejvíce potrápila Třemošnicko a Svitavsko.


     Pondělní vytrvalý déšť se v průběhu noci začal měnit na sněhové přeháňky a na silnice začala padat ledovka. „Situaci jsem osobně sledoval už od večerních hodin a musím pochválit pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje, kterým se podařilo kalamitu velmi dobře zvládnout. Vozy údržby najezdily na 14 tisíc kilometrů při ošetřování vozovek a na některá místa se auta vracela za noc až šestkrát,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.


     Silnice v Pardubickém kraji jsou nyní většinou sjízdné se zvýšenou opatrností.  „Námraza na stromech začala v noci ohýbat v některých lesních úsecích větve do vozovky. Z tohoto důvody byly uzavřeny silnice II/366 v úseku  Sklené – Křenov z křižovatky s I/43 od Hradce nad Svitavou, silnice III/35846 Semanín – lesní úsek Pazucha a III/35853 v úseku Semanín – Kozlov. S rozedněním však naši pracovníci spolu s hasiči začali větve odstraňovat,“ informoval ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Hasiči zasahovali během noci u více než 120 událostí.  Na některých dalších silnicích je průjezdnost kvůli padajícím větvím omezena zejména pro autobusy. Prognóza meteorologů hovoří o zklidnění situace, déšť se mění ve sněžení a pouze na jihu kraje hrozí lokální náledí a námrazy.
     Horší situace je na kolejích, v Pardubickém kraji nejezdí vlaky na úsecích: Česká Třebová - Bohumín, Česká Třebová – Brno hlavní nádraží, Kolín – Česká Třebová, Česká Třebová – Třebovice v Čechách, Dlouhá Třebová – Česká Třebová a Česká Třebová – Březová nad Svitavou. „Na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Moravou zůstane vlaková doprava omezena, situace by se měla zlepšit po poledni. Záleží však na dalším vývoji počasí,“ uvedl Tomáš Netolický z krajského ředitelství Českých drah. Z Pardubic na Prahu zatím odjely pouze dva vlaky tažené dieslovými lokomotivami.


     Velký počet výjezdů zaznamenala také Zdravotnická záchranná služba. „Kvůli ledovce jsme vyjížděli hlavně na autonehody, kterých bylo pětkrát více než jindy a k pádům, jejichž počet stoupl asi čtyřikrát. Pomáhali jsme také přímo na perónech nádraží kde vystupovali promrzlí a dehydrovaní pacienti z vlaků. Také dnes zaznamenáváme zvýšený počet zásahů,“ informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.
     O vývoji situace vás budeme informovat.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

28.7.

Nehoda nákladního vozidla převážejícího bagr.

Následně ramenem bagru narazil do spodní části nadchodu. Při tomto nárazu poškodil hrany nadchodu a na spodní části nadchodu zůstal provozní olej z tohoto bagru. Řidič vozidla následně z místa dopravní nehody odjel, aniž by vše oznámil.

Cestování celý článek
29.11.

Východní Čechy zaujaly na veletrhu v Lipsku možnostmi kempování

Tento veletrh je zacílen hlavně na aktivní turisty a zájem na naší expozici to potvrdil. „Lidé, kteří přicházeli k našemu stánku, se zajímali především o cykloturistiku, běžnou turistiku a kempování. Proto nám přišly velice vhod společné mapy kempů ve východních Čechách, které jsme nedávno vydali ve spolupráci obou našich krajů,“ uvedl radní pro cestovní ruch a sport René Živný.

Cestování celý článek
7.2.

Radní Kroutil: koncepce nestačí, musí být naplněna konkrétními činy

Dosavadní kroky vlády a prosazované zákony v parlamentu jsou však v rozporu s tímto dokumentem.

Cestování celý článek
9.7.

„Ruce na volant“

Ve středu 4.července 2007 se konala dopravně-preventivní akce nazvaná "Ruce na volant".

Cestování celý článek
30.6.

Další vydařený víkend pro Michala Matějovského

Jezdci evropského šampionátu mají nyní před sebou dvouměsíční letní přestávku. První zářijový víkend čeká Matějovského domácí podnik na brněnském automotodromu, kam přijede s 10 bodovým náskokem před druhým v pořadí Švýcarem Peterem Riklim.

Cestování celý článek
16.12.

Adventní čas je v plném proudu – zajděte na výstavu betlémů

Výstava Narodil se Kristu Pán, z růže kvítek vykvet nám… představuje jedinečnou ukázku betlému nových i starých, jenž se dědí z generace na generaci. Vystaveny jsou převážně betlémy těch, kteří je sami vytvořili pro sebe a svou rodinu jako dárek.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting