Napojení centra Pardubic na kapacitní silnici I/37 z Hradce Králové na Chrudím zmizí poslední úzké hrdlo. Křižovatka u Globusu se dočká kompletní rekonstrukce, po které se zásadně zvýší její bezpečnost a průjezdnost. Stavbu včetně přidání jízdních pruhů,

4.11.

Napojení centra Pardubic na kapacitní silnici I/37 z Hradce Králové na Chrudím zmizí poslední úzké hrdlo. Křižovatka u Globusu se dočká kompletní rekonstrukce, po které se zásadně zvýší její bezpečnost a průjezdnost. Stavbu včetně přidání jízdních pruhů,

Napojení centra Pardubic na kapacitní silnici I/37 z Hradce Králové na Chrudím zmizí poslední úzké hrdlo. Křižovatka u Globusu se dočká kompletní rekonstrukce, po které se zásadně zvýší její bezpečnost a průjezdnost. Stavbu včetně přidání jízdních pruhů, oprav a výstavby mostů v celkové hodnotě zhruba 185 milionů Kč provede Skanska během 20 měsíců.

Zakázka v hodnotě cca 184,9 milionu korun bez DPH je rozdělena do 4 etap, hotova by měla být do 20 měsíců. Slavnostní poklep základního kamene stavby proběhl 31. 10. 2019. Předpokládané zprovoznění je v polovině roku 2020.

Předmětem díla je dostavba stávající mimoúrovňové křižovatky na západním okraji Pardubic do tvaru plnohodnotné deltovité křižovatky. „Jde hlavně o zhotovení druhého jízdního pásu silnice I/37 ve směru na Hradec Králové tak, aby byl úsek rozšířen na směrově dělenou čtyřpruhovou komunikaci,“ upřesnil hlavní stavbyvedoucí Roman Bače ze společnosti Skanska. Součástí stavby jsou kromě hlavní trasy také úpravy stávajících komunikací, mostní objekty, přeložky inženýrských sítí (vodovody, kanalizace, elektrická a sdělovací vedení), vegetační úpravy a rekultivace.

Přípravné práce na stavbě I/37 Pardubice, mimoúrovňové křížení komunikací ulice Palackého zahájila společnost Skanska v polovině října. Zahrnují mimo jiné mýcení a vyfrézování zeleně, přeložky kabelů ČEZ a sdělovacích kabelů ČD, pasportizaci dotčených komunikací a pyrotechnický průzkum v místě výstavby nového mostu.

Součástí stavby jsou mimo jiné tři mosty. „Co se týká mostních objektů, bude se jeden stávající most rekonstruovat, jeden most typu Tubosider prodlužovat a jeden nový most budeme stavět,“ uvedl oblastní manažer Milan Zeman ze závodu Inženýrské stavitelství Morava společnosti Skanska.

Veškeré práce na tomto rozsáhlém projektu provede společnost Skanska pouze za částečného omezení dopravy. Dostavba mimoúrovňové křižovatky by v budoucnu měla zjednodušit výjezd na Hradec Králové a výrazně odlehčit dopravě v exponovaném místě nedaleko pardubického centra a hlavního vlakového nádraží. „Uděláme vše pro to, abychom stavbu realizovali s co možná nejmenším dopadem na dopravu v okolí stavby, v souladu s časovým harmonogramem a především při dodržení všech zásad bezpečnosti a ochrany zdraví při práci,“ uvedl výkonný ředitel divize Morava společnosti Skanska Aleš Krupka.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

14.1.

Vybírat parkovné u Alberta je protiprávní

„Dnes jsme majitele vyzvali, aby doložil, že svislé dopravní značení, kterým parkoviště opatřil, instaloval na základě povolení odboru dopravy pardubického magistrátu. Pokud to nedoloží, zahájíme s ním správní řízení,“ řekl dnes náměstek primátorky Michal Koláček.

Cestování celý článek
2.10.

Kraj osloví tři železniční dopravce pro zajištění železniční dopravy v regionu po roce 2018

Pardubický kraj v předcházejícím období obdržel od soukromých dopravců RegioJet a LEOExpress relevantní zájmy o poskytování služeb ve veřejné drážní dopravě.

Cestování celý článek
4.10.

Pardubice už znají podobu pravého břehu Labe

Prostor u budoucího areálu Lonkovka, jehož vybudování bude prvním krokem k přeměně tohoto území, bude určen nejen sportovním nadšencům. „Areál Lonkovka nabídne nejen obyvatelům Polabin možnost zasportovat si uprostřed zeleně a to vše v centru města. Venkovní dětská hřiště i sportoviště by měla vyhovovat všem generacím, včetně seniorů. Jsem přesvědčen, že areál Lonkovka udělá z této části Polabin atraktivnější místo k bydlení.

Cestování celý článek
23.4.

Projekt desetiletí byl otevřen

Systém cyklostezek je přínosný nejen pro cykloturistiku, ale také pro bezpečnou dopravní obslužnost na Orlickoústecku.

Cestování celý článek
15.6.

Český Foxconn od června skokově navýšil zaměstnancům mzdy. Nejvíce v historii

Do plné výše byly dorovnány také nástupní mzdy. „Chceme ocenit snahu nových zaměstnanců, kteří procházejí mnohdy ne jednoduchým adaptačním procesem. Současně můžeme vyšší výkon stávajících zaměstnanců odlišit výkonnostním bonusem,“ doplnila Kratochvílová.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting