ZVÍTĚZÍ OPĚT ORPHEE DES BLINS?


Na startovní listině 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou figuruje jedenadvacet uchazečů o prvenství. Zahraničí je zastoupeno trojicí Irčanů, jeden startující reprezentuje Velkou Británii a jeden je ze Slovenska. 

Loňská suverénní vítězka ORPHEE DES BLINS (ž.Faltejsek) předvádí i letos skvělé výkony a bude jednoznačným favoritem dostihu.

Největšími soupeři by jí měli být především trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN (ž.Váňa) a vítěz čtyř kvalifikačních dostihů v posledních dvou letech TREZOR (ž.Bartoš).

Spolehlivě běhají BUDAPEST (ž.Váňa, ml.) a KLAUS (ž.Myška), větší šanci má možná první jmenovaný, v jehož výkonnosti je určitá rezerva. KLAUS měl v posledních dvou letech ve Velké pardubické smůlu, když předloni ztratil jezdce na Velkém vodním příkopu a loni v závěru dostihu neměl dostatek sil na boj o přední místa. 

Šestiletý BROKER (ž.Boyer) po nezajímavých výsledcích v menších dostizích v průběhu sezónu šokoval skvělým výkonem v srpnové kvalifikaci, kde byl druhý za Trezorem a porazil z nynějších soupeřů Budapeste a Kasima.

NIKAS (ž.Andrés) předloni zvítězil v Ceně Labe, na podzim bývá v excelentní formě, minule se zde ale neprosadil a v menším dostihu byl až šestý.

Nadějně si letos počíná AL JAZ (Sovka), který v zářijové kvalifikaci vybojoval pěkné druhé místo a mohl by překvapit i nyní. Překvapit by mohl také KASIM (ž.Novák).

Bělka SEŠLOST (ž.Treadwell) byla loni druhá v Ceně Labe a může překvapit, solidní výkony předvádí dlouhodobě polokrevný TOMIS (Velek), ale ve Velké pardubické již dvakrát neuspěl.
Šance ostatních domácích koní jsou otevřené.

Ze zahraničních koní se zdá být nejlepším anglický SHALIMAR FROMENTRO (De Chitray), který startoval v několika těžkých cross country ve Francii, naposledy byl začátkem srpna pátý v Craonu v dostihu na 6000 metrů a předtím čtvrtý na 5600 metrů.

Z trojice těžko vybírat a hodnotit jejich šance. MOUNT SION (ž.McLernon) dvakrát letos zvítězil v kratších steeplechase, v srpnu byl pátý na trati 5000 metrů. 

FRENEYS WELL (Ferris) byl loni úspěšný v dostizích PTP, letos v létě se dvakrát neumístil v proutkách. 

ZEST FOR LIFE (am.Waley-Cohen) v dubnu zvítězil a byl druhý ve steeplechase na 4800 metrů, v létě, stejně jako Freneys Well, se dvakrát neumístil v proutkách.

Francouz TROPIC DE BRION (Dragon) registrovaný v ČR letos při sedmi startech jednou zvítězil a pětkrát se umístil, začátkem dubna byl čtvrtý v dostihu na 5400 metrů a naposledy v polovině července se v Corlay umístil třetí na trati 4500 metrů.

Slovenský BODYGUARD (ž.Brečka) loni vyhrál na úvod sezóny v Bratislavě, potom už na sebe nijak neupozornil.

Dalšími startujícími jsou domácí CANTRIDARA (am.Mitchell), STATUS QUO (ž.Stromský), SPERANZA (ž.Kašný) a PEINTRE ABSTRAIT (Matuský).

Bohužel ze zdravotních důvodů nebudou na startu loni druhý Ronino a pátý Valldemoso, chybět bude i letošní vítěz první kvalifikace Bremen Plan.
Zajímavé obsazení mají i všechny rámcové dostihy. V Ceně Labe poběží SARIKA (De Chitray) z Velké Británie, v dalších dostihu startují i koně ze Slovenska a Maďarska.
Pro domácí koně je tento den vyvrcholením sezóny, je to jakási překážková „olympiáda“ a představit se mohou nejlepší ve všech věkových a distančních kategoriích.

První dostih bude odstartován v 11:30 hodin, Velká pardubická je na programu v 16:30 hodin.


PROGRAM DOSTIHOVÉHO DNE
11:00 Slavnostní zahájení
11:30 Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - Zlatá spona tříletých
12:10 Křišťálový pohár skupiny Profireal Group
doprovodný program – dostih poníků - „Malá pardubická pony“
12:50 Cena ČASCH
13:30 Cena hejtmana Pardubického kraje – Cena Vltavy
14:10 Poplerův memoriál
14:50 Cena společnosti VCES ,a.s. – Cena Labe
15:30 STŘÍBRNÁ TROFEJ - Cena společnosti .A.S.A.
16:30 123. Velká pardubická s Českou pojišťovnou
16:50 Slavnostní dekorování 

Zdroj:  www.pardubice-racecourse.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

6.12.

Rosickou lávku by mohla zaplatit EU

Vedle rosického mostu přes Labe by měla stát lávky pro pěší a cyklisty. Stavbu, která má v tomto dopravně frekventovaném úseku zvýšit bezpečnost cyklistů a přispět k plynulosti automobilové dopravy, by mohla financovat Evropská unie.

Cestování celý článek
3.9.

Za uplácení policisty mu hrozí 1 – 6 let

Za trestný čin podplácení, kde v odstavci 2, písmene b) jde o úřední osobu, bohužel pro něj náš trestní zákoník ukládá odnětí svobody v rozmezí od jednoho do šesti let.

Cestování celý článek
9.10.

Nerespektoval zákaz řízení.

Nyní už bude záležet na soudu, jaký trest v případě usvědčení vynese nad nezodpovědným podezřelým řidičem.

Cestování celý článek
16.3.

Pardubice otevřely infocentrum k rychlostní silnici R35

Informační centrum je věnováno rychlostní silnici R35 napříč Libereckým, Královéhradeckým, Pardubickým a Olomouckým krajem.

Cestování celý článek
27.9.

Hasiči odstraňovali následky nehod

. Hasiči poskytli zraněným před lékařskou pomoc. Po příjezdu zdravotníků byly zraněné osoby předány do jejich péče.

Cestování celý článek
29.4.

Letadlo na baterky se představí na Aviatické pouti

V programu Aviatické pouti se často představují opravdové historické unikáty. V letošním roce budou mít návštěvníci ve dnech 28. a 29. května příležitost uvidět na ploše pardubického letiště i letadlo s novým druhem pohonu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting