O Zlatou stuhu pro Vesnici roku se letos v kraji utká 19 obcí

6.5.

O Zlatou stuhu pro Vesnici roku se letos v kraji utká 19 obcí

Necelá dvacítka obcí se v letošním roce uchází o prestižní titul Vesnice roku 2013 Pardubického kraje. Jedna z nich získá tradiční symbol pro vítěze v podobě Zlaté stuhy a postoupí do celostátního kola. Již 19. ročník soutěže vyhlásily ministerstvo pro místní rozvoj, Spolek pro obnovu venkova ČR, ministerstvo zemědělství a Svaz měst a obcí ČR.
     „Nejvíce oceňuji, že hodnocení Vesnice roku povzbuzuje obyvatele k aktivní účasti na rozvoji jejich obce,“ řekl radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Václav Kroutil a dodal: „Obdiv si rozhodně zaslouží všichni zástupci obcí, kteří sebrali odvahu a přihlásili se do soutěže. Příprava na soutěž vyžaduje čas a systematickou práci.“
     Krajská komise, která začne objíždět přihlášené obce 17. května, bude hodnotit například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií. V komisi budou zastoupeni představitelé vítězných obcí z minulých let, Pardubického kraje, Spolku pro obnovu venkova, Svazu města a obcí, knihovníků a informačních pracovníků a také příslušných ministerstev.
     Výsledky budou oznámeny po vyhodnocení všech obcí, tedy do konce června 2013. V červenci a v srpnu se pak bude ve všech krajích konat slavnostní vyhodnocení vítězů krajských kol. Do celostátního kola postoupí za každý kraj vždy jedna obec. Celostátní kolo soutěže je naplánováno na první týden v září.
     Vítěze soutěže a nositele titulu Vesnice roku 2013 oznámí ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský 14. září 2013 v Luhačovicích.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

3.4.

Ryanair bude létat také z Pardubic

„Příchod Ryanairu na pardubické letiště je významným mezníkem v obchodní strategii společnosti. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli přistoupit na podmínky letecké společnosti. Smlouva s Ryanair bude uzavřena na pět let s tím, že poměr výnosů a nákladů bude podle modelových propočtů pro společnost kladný,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu EBA.

Cestování celý článek
31.10.

Rychlá kola, populární panenky a hračky pro nejmenší proměnily královéhradecké Futurum ve velkou hernu

Až do neděle 11. listopadu budou herny příchozím denně k dispozici, a to zcela zdarma. O víkendech na malé návštěvníky a návštěvnice čeká doprovodný program s tanečními nebo kreativními workshopy, soutěžemi či módní show.

Cestování celý článek
30.6.

Prázdniny v Hradci Králové využijí silničáři, dopravu omezí i opravy kanalizací

Zejména tranzitní dopravu městem ovlivní rekonstrukce horkovodu vedeného Labským mostem u bývalé telefonní ústředny. Částečné omezení by mělo trvat od 1. července do 1. září, v době nejintenzivnějších prací bude provoz na tomto mostě svedený do jednoho pruhu v každém směru.

Cestování celý článek
3.8.

Silnici přes Semanín začne kraj opravovat ještě letos

Základním předpokladem pro zahájení opravy je dokončení rekonstrukce průjezdného profilu pod železniční tratí. „Podle posledních informací jdou práce podle předpokladů, a proto očekáváme zahájení zkušebního provozu na počátku října.

Cestování celý článek
8.10.

Kontrola kamionů s mezinárodní účastí

Na stanovištích našeho kraje spolupracovali s dopravními a pořádkovými policisty i pracovníci z Centra služeb pro silniční dopravu, Celního úřadu a kolegové z Německa, Slovenska, Polska a Maďarska.

Cestování celý článek
15.7.

“Koláčový vlak” zamířil do Bujanova

Pro zájemce byl připraven z Bujanova zvláštní vlak „Cártlov“ do stanice Rybník, kde byla připravena vycházka po stopách bývalé koněspřežné dráhy České Budějovice – Linec.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting