Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

7.6.

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

Občanské sdružení Altus otevřelo ve čtvrtek v rámci své ekoporadny i půjčovnu elektrokol za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila a delegace z partnerského slovenského Svidníka a dalších hostů. Veřejnost má možnost si tak vyzkoušet elektrokolo a třeba se rozhodnout pro jeho koupi.


     „Poprvé jsem měl možnost vyzkoušet elektrokolo v roce 2008, ale v podobě skládačky je to i pro mne novinka, která má podobu složitelnou do auta a použitelnou k ekologické přepravě po našem regionu,“ řekl při otevření Václav Kroutil. „Elektrokola využíváme možná již pět let, kdy naše sdružení dělalo odborné exkurse pro starosty regionu a v rámci podpory cyklistiky je nasadillo na našich akcích. Myšlenka vzniku samotného půjčování elektrokola v Chrudimi vznikla vloni, kdy jsme na letošní rok připravovali třicet jedna cyklojízd po Pardubickém kraji, kde si klademe za cíl veřejnost seznámit se zajímavými místy. A díky podpoře Pardubického kraje a výrobce kol Guewer se nám to podařilo,“ říká projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.


     Využití elektrokola je jednou z nejlepších a nejlevnějších možností dopravy. Provoz elektrokola je totiž téměř nulový. Nabití baterie stojí maximálně čtyři koruny a ujet lze, dle typu baterie až okolo 60 kilometrů. Navíc díky pohonu se ani cyklista nemusí ani zpotit a může se vydat do práce třeba i v obleku. Sám si to vyzkoušel radní kraje Václav Kroutil.
     Elektrokola jsou budoucnost pro širokou veřejnost, v posledních letech se stávají i velkým pomocníkem managerům a lidem cestujícím do práce. Elektrokolo je možné rezervovat na stránkách sdružení www.osaltus.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

21.6.

Pardubický BOSCH FRESH FESTIVAL uzavřel letošní gurmánské putování

„Do Pardubic jsme se moc těšili, protože jsme zde již po páté a je to takové naše „kmenové“ město. Samozřejmě o to zodpovědněji k tomu musíme přistupovat, abychom Východočechy stále něčím překvapovali a motivovali k návštěvě festivalu. Myslím si, že letos se nám to povedlo, protože jsme atakovali rekordní účast, což nás velmi těší“, říká Martin Nauš, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Cestování celý článek
21.6.

Úpravy silnic zlepší komfort a bezpečnost návštěvníků na Dolní Moravě

V současné době je silnice vedoucí od spodního parkoviště U Slona jednosměrná. Naším cílem je její rozšíření na požadované parametry obousměrné komunikace. Součástí bude na většině úseku také chodník pro pěší, který zde v současné době chybí,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
14.7.

Další policejní vozidlo s radarem uvedeno do provozu

Řidiči se s ním budou moci potkat na frekventované silnici I/35, která prochází celým naším krajem, ale i na dalších rizikových silničních tazích nejen na Svitavsku.

Cestování celý článek
8.6.

Zima je ještě daleko, olympijské přípravy však jedou v Pardubickém kraji naplno

„Na olympiádu se jakožto pořadatel velice těšíme a organizační výbor přistupuje k přípravám s velkou důkladností. Nemůžeme ovlivnit, jestli se závodníkům bude dařit po sportovní stránce, ale uděláme všechno proto, aby pro ně olympiáda v Pardubickém kraji byla celoživotním zážitkem,“ řekl předseda organizačního výboru Her a krajský radní pro sport René Živný.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting