Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

7.6.

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

Občanské sdružení Altus otevřelo ve čtvrtek v rámci své ekoporadny i půjčovnu elektrokol za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila a delegace z partnerského slovenského Svidníka a dalších hostů. Veřejnost má možnost si tak vyzkoušet elektrokolo a třeba se rozhodnout pro jeho koupi.


     „Poprvé jsem měl možnost vyzkoušet elektrokolo v roce 2008, ale v podobě skládačky je to i pro mne novinka, která má podobu složitelnou do auta a použitelnou k ekologické přepravě po našem regionu,“ řekl při otevření Václav Kroutil. „Elektrokola využíváme možná již pět let, kdy naše sdružení dělalo odborné exkurse pro starosty regionu a v rámci podpory cyklistiky je nasadillo na našich akcích. Myšlenka vzniku samotného půjčování elektrokola v Chrudimi vznikla vloni, kdy jsme na letošní rok připravovali třicet jedna cyklojízd po Pardubickém kraji, kde si klademe za cíl veřejnost seznámit se zajímavými místy. A díky podpoře Pardubického kraje a výrobce kol Guewer se nám to podařilo,“ říká projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.


     Využití elektrokola je jednou z nejlepších a nejlevnějších možností dopravy. Provoz elektrokola je totiž téměř nulový. Nabití baterie stojí maximálně čtyři koruny a ujet lze, dle typu baterie až okolo 60 kilometrů. Navíc díky pohonu se ani cyklista nemusí ani zpotit a může se vydat do práce třeba i v obleku. Sám si to vyzkoušel radní kraje Václav Kroutil.
     Elektrokola jsou budoucnost pro širokou veřejnost, v posledních letech se stávají i velkým pomocníkem managerům a lidem cestujícím do práce. Elektrokolo je možné rezervovat na stránkách sdružení www.osaltus.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

1.7.

Unikátní soutěž pro cestující MHD nastartuje už v červenci

„Jedná se o největší soutěž pro cestující městské hromadné dopravy v historii. Do soutěže se zapojí dopravní podniky v Hradci Králové, Chomutově a Jirkově, Liberci, Mladé Boleslavi, Mostě a Litvínově, Olomouci, Pardubicích, Plzni, Teplicích, Ústí nad Labem a Zlíně.

Cestování celý článek
31.8.

Letiště chce investovat do dostavby i rozvoje

Letiště plánuje investovat do vybudování dvou parkovacích ploch zhruba 20 milionů korun, dalších 25 milionů bude stát dokončení druhého nadzemního podlaží letištního terminálu.

Cestování celý článek
16.1.

Na Vendolí je bílá tma

Silné sněžení a vítr komplikuje dopravu na Svitavsku a Orlickoústecku. Na silnici I/34 na Vendolí se v dopoledních hodinách doprava na 20 minut zastavila. „Provozu bránila bílá tma. Momentálně je silnice pro osobní auta průjezdná, pro nákladní dopravu bude v provozu do 30 minut,“ říká technik údržby ze společnosti Sovis Pavel Jerie.

Cestování celý článek
11.7.

Smetana, Baiza, Martinů a LEGO – co mají společného?

S rodinou či přáteli si projděte po gotickém opevněním, které je nejzachovalejším ve střední Evropě a vystopupejte 192 schodů do rodné světničky již zmíněného skladatele, která se nachází ve výšce 36 m ve věži kostela sv. Jakuba. Z ochozu se můžete kochat nejen výhledem do širého okolí, ale jistě vás zaujme, jak na dvacetipěti metrech čtverečních mohlo žít osm lidí.

Cestování celý článek
9.3.

Calendarium Regina nabídne pro každého něco

Vrcholem vzpomínkových akcí k výročí bitvy bude přelom června a července s mezinárodní konferencí, odhalením pomníku u Střezetic a ukázkou bitevní scény na Chlumu. Zajímavou akcí vhodnou k návštěvě bude v červenci i šampionát Evropy závodů vozítek s pedály na Eliščině nábřeží.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting