Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

7.6.

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

Občanské sdružení Altus otevřelo ve čtvrtek v rámci své ekoporadny i půjčovnu elektrokol za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila a delegace z partnerského slovenského Svidníka a dalších hostů. Veřejnost má možnost si tak vyzkoušet elektrokolo a třeba se rozhodnout pro jeho koupi.


     „Poprvé jsem měl možnost vyzkoušet elektrokolo v roce 2008, ale v podobě skládačky je to i pro mne novinka, která má podobu složitelnou do auta a použitelnou k ekologické přepravě po našem regionu,“ řekl při otevření Václav Kroutil. „Elektrokola využíváme možná již pět let, kdy naše sdružení dělalo odborné exkurse pro starosty regionu a v rámci podpory cyklistiky je nasadillo na našich akcích. Myšlenka vzniku samotného půjčování elektrokola v Chrudimi vznikla vloni, kdy jsme na letošní rok připravovali třicet jedna cyklojízd po Pardubickém kraji, kde si klademe za cíl veřejnost seznámit se zajímavými místy. A díky podpoře Pardubického kraje a výrobce kol Guewer se nám to podařilo,“ říká projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.


     Využití elektrokola je jednou z nejlepších a nejlevnějších možností dopravy. Provoz elektrokola je totiž téměř nulový. Nabití baterie stojí maximálně čtyři koruny a ujet lze, dle typu baterie až okolo 60 kilometrů. Navíc díky pohonu se ani cyklista nemusí ani zpotit a může se vydat do práce třeba i v obleku. Sám si to vyzkoušel radní kraje Václav Kroutil.
     Elektrokola jsou budoucnost pro širokou veřejnost, v posledních letech se stávají i velkým pomocníkem managerům a lidem cestujícím do práce. Elektrokolo je možné rezervovat na stránkách sdružení www.osaltus.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

20.6.

Největší bitva v Čechách si připomíná 153. výročí

Herec Václav Vydra povede české vojáky v rakouských řadách do posledního útoku. 3. července 1866 u Hradce Králové vyvrcholil mocenský spor mezi Rakouskem a Pruskem bitvou, která změnila Evropu.

Cestování celý článek
21.4.

Hřebečský tunel bude od 22. dubna uzavřen

Uzavírka platí pro veškerý provoz kromě vozidel integrovaného záchranného systému. Obousměrná objízdná trasa bude vedena po silnici č. III/368 26 (původní silnice I/35, která byla opuštěna po dokončení tunelu).

Cestování celý článek
5.11.

Policie hledá svědky události

K události došlo již 22. října kolem osmé hodiny ráno ve Svitavách na ulici Lanškrounská. Řidič vystupoval z vozu ve chvíli, kdy na bicyklu projížděla 61letá žena. Dveře dodávky se tak patrně dotkly řídítek. Muž za volantem chtěl ochotně pomoci, nicméně dotyčná v tu chvíli žádnou bolest nepociťovala a proto si šel každý svou cestou. Jenže pár hodin na to musela žena vyhledat lékařské ošetření. Utrpěla totiž zranění na pravé ruce.

Cestování celý článek
4.5.

Vyhrazené jízdní pruhy v centru Pardubic se definitivně ruší

Dopravní opatření radnice zřídila kvůli rekonstrukcím, které v tu dobu ve středu Pardubic probíhaly. Zkušebně pak byly vyhrazené pruhy zrušeny na konci loňského roku.

Cestování celý článek
9.7.

„Ruce na volant“

Ve středu 4.července 2007 se konala dopravně-preventivní akce nazvaná "Ruce na volant".

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting