Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

7.6.

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

Občanské sdružení Altus otevřelo ve čtvrtek v rámci své ekoporadny i půjčovnu elektrokol za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila a delegace z partnerského slovenského Svidníka a dalších hostů. Veřejnost má možnost si tak vyzkoušet elektrokolo a třeba se rozhodnout pro jeho koupi.


     „Poprvé jsem měl možnost vyzkoušet elektrokolo v roce 2008, ale v podobě skládačky je to i pro mne novinka, která má podobu složitelnou do auta a použitelnou k ekologické přepravě po našem regionu,“ řekl při otevření Václav Kroutil. „Elektrokola využíváme možná již pět let, kdy naše sdružení dělalo odborné exkurse pro starosty regionu a v rámci podpory cyklistiky je nasadillo na našich akcích. Myšlenka vzniku samotného půjčování elektrokola v Chrudimi vznikla vloni, kdy jsme na letošní rok připravovali třicet jedna cyklojízd po Pardubickém kraji, kde si klademe za cíl veřejnost seznámit se zajímavými místy. A díky podpoře Pardubického kraje a výrobce kol Guewer se nám to podařilo,“ říká projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.


     Využití elektrokola je jednou z nejlepších a nejlevnějších možností dopravy. Provoz elektrokola je totiž téměř nulový. Nabití baterie stojí maximálně čtyři koruny a ujet lze, dle typu baterie až okolo 60 kilometrů. Navíc díky pohonu se ani cyklista nemusí ani zpotit a může se vydat do práce třeba i v obleku. Sám si to vyzkoušel radní kraje Václav Kroutil.
     Elektrokola jsou budoucnost pro širokou veřejnost, v posledních letech se stávají i velkým pomocníkem managerům a lidem cestujícím do práce. Elektrokolo je možné rezervovat na stránkách sdružení www.osaltus.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

2.5.

U Moravské Třebové byla otevřena rekonstruovaná silnice.

Slavnostním přestřižením pásky byla v pondělí 30. dubna 2007 slavnostně otevřena silnice III/36826 v Hřebči u Moravské Třebové.

Cestování celý článek
4.5.

Vyhrazené jízdní pruhy v centru Pardubic se definitivně ruší

Dopravní opatření radnice zřídila kvůli rekonstrukcím, které v tu dobu ve středu Pardubic probíhaly. Zkušebně pak byly vyhrazené pruhy zrušeny na konci loňského roku.

Cestování celý článek
30.3.

Připomenutí počátků leteckých soubojů

„Rok 1917 přinesl v oblasti letectví řadu významných událostí, tou nejvýznamnější, ale zároveň i nejsmutnější se stala skutečnost, že letecké souboje získaly na intenzitě a masovosti a ti piloti, kteří se ještě nedlouho předtím střetávali na obloze v takřka rytířských soubojích muže proti muži, se museli nyní vystřílet ze soubojů, do kterých bylo zapojeno velké množství letadel.

Cestování celý článek
16.10.

Policie varuje nejen lékaře

Poškozených jsou desítky, možná stovky. Nejste mezi nimi?

Cestování celý článek
12.11.

Mimořádná změna jízdních řádů

V přechodném období tak umožníme cestujícím, aby plynule přešli z vlaků do autobusů.

Cestování celý článek
27.2.

Jízdní řády autobusů se od neděle mění

Současné změny jsou prvním krokem k rozumnému kompromisu mezi požadavky cestujících a limity krajského rozpočtu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting