Od července se mění dopravní režim u Parama

13.6.

Od července se mění dopravní režim u Parama

Pardubice čeká v době prázdnin další dopraví omezení související s výstavbou silnice I/37 v úseku U Trojice. Další etapa stavby přinese změnu dopravního režimu na křižovatce se silnicí I/2 u Parama. Od 1. července konce prázdnin bude uzavřena propojka mezi silnicí I/37 Hradec Králové – Chrudim a silnicí I/2 a řidiči se tak nedostanou touto cestou ani na Duklu, ani k závodišti. Zároveň ale bude otevřen sjezd k nádraží, který motoristům přijíždějícím od Chrudimi usnadní přístup do města.

nadjezd U Trojice
„Řidiče od července čekají dvě podstatné změny. Do konce srpna bude kvůli přeložce inženýrských sítí zcela uzavřena rampa mezi silnicemi I/37 a I/2. Během prázdnin tedy nebude možno ani od Chrudimi, ani od nádraží odbočit na Duklu či k závodišti.  Oproti původnímu plánu ale u Trojice vybudujeme novou spojku, díky níž bude možno ze směru od Chrudimi opět odbočit do centra, tedy k nádraží,“ popsal změny Stanislav Král z úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Během prázdnin budou pokračovat také práce na stavbě kruhové křižovatky a rozšiřování komunikace I/37.  Podle předpokladu silničářů by měly trvat do druhé poloviny příštího roku.  „Je to ještě dlouhá doba, ale stavba je složitá a pro dopravu ve městě velmi důležitá.  Proto bych rád řidiče poprosil o pochopení a trpělivost. Po dokončení by se měla v této části města výrazně zlepšit dopravní situace, i průjezd od dálničního přivaděče dál na Chrudim by měl být rychlejší,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.  Během rozsáhlé akce financované ze státního rozpočtu nahradí dosavadní semafory na I/37 u Parama kruhová křižovatka o průměru 40 metrů. Nadjezd nad železniční tratí  Praha - Česká Třebová a Pardubice - Hradec Králové bude v délce jednoho kilometru rozšířen o další dva jízdní pruhy a přibude zde stezka pro pěší a cyklisty. 

„Od září bude již alespoň z části fungovat kruhový objezd, koncem letošního roku chceme dopravu převést na nově vybudovanou část komunikace a původní komunikaci I/37 zcela uzavřít,“ řekl Stanislav Král. Kruhový objezd bude dál fungovat v režimu stavby, bypass směrem na Hradec Králové a Chrudim by měl být definitivně dokončen do konce roku 2017.

Podrobnější informace o dopravních změnách, včetně objízdných tras najdete na webu města v sekci dopravní informace.


Další zprávy z kategorie "Cestování"

14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Cestování celý článek
28.5.

Avízo: Studenti Fakulty restaurování vystaví své grafiky v unikátním prostoru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, na výstavu s názvem Grafika mezi námi, která představí práce studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Cestování celý článek
7.7.

Potvrzeno, Pardubice jsou městem cyklistů

Soutěž Do práce na kole pořádá iniciativa Auto*Mat od roku 2011. Tehdy se k Praze, kde nápad vznikl, přidaly Pardubice. O rok později přibylo Brno a Liberec, v roce 2013 se už soutěžilo v jedenácti městech, letos se jich zapojilo 19. Z původní zhruba tisícovky lidí, kteří se alespoň na měsíc rozhodli využívat k cestám do práce dopravní prostředek na vlastní pohon, jich letos už bylo téměř 5800.

Cestování celý článek
24.5.

Skládka v Boru u Skutče je větší, než se čekalo. Termín dokončení to neohrozí

Stanovený termín dokončení to ale nijak neohrozí. Rada Pardubického kraje na svém zasedání schválila upravení zakázky tak, aby byla skládka kompletně odstraněna.

Cestování celý článek
16.2.

Divadelní bál tentokrát v rytmu swingu

V sobotu 1. dubna bude Městské divadlo hostit Reprezentační ples města Pardubice, který bude moderovat Alexander Hemala. K poslechu a tanci zahraje PIRATE SWING Band Jiřího Ševčíka, vystoupí i Petr Kotvald, akrobatická skupina Flying Boys i baletní soubor Konsonance. Návštěvníky rovněž čeká barmanská UV a fire show a bohatá tombola.

Cestování celý článek
7.7.

Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté

Od roku 2008 pravidelně pomáhají policisté také turistům v Chorvatsku. Aktuálně je čtveřice policistů v lokalitách Omiš, Šibenik a Vodice.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting