Oprava silnice ze Starých Čivic ke Starému Máteřovu

21.3.

Oprava silnice ze  Starých Čivic ke Starému Máteřovu

Oprava silnice ze  Starých Čivic ke Starému Máteřovu

V letošním roce dojde k opravě silnice číslo III/32228, a to v úseku od křižovatky Staré Čivice do obce Starý Máteřov. Součástí stavby budou i vegetační úpravy. „Při projektování opravy silnice bylo stávající stromořadí ohodnoceno z hlediska zdravotního stavu jako dlouhodobě nevyhovující, proto byly do projektové dokumentace zařazeny takzvané vegetační úpravy, které počítají s obnovou jabloňové aleje,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Ivo Toman. V současné době probíhá kácení stávajícího stromořadí, složeného z přestárlých jabloní. V úseku, kde rostou břízy, budou nemocné a poškozené stromy odstraněny. „Po skončení stavebních úprav bude na podzim 2007 provedena nová výsadba v souladu s požadavky na bezpečnost silničního provozu. V daném úseku bude podle schválené projektové dokumentace vysazeno 115 javorů a v úseku přiléhajícím k obci 21 okrasných hrušní,“ doplnil informace ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) Miroslav Němec.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

31.8.

Letiště chce investovat do dostavby i rozvoje

Letiště plánuje investovat do vybudování dvou parkovacích ploch zhruba 20 milionů korun, dalších 25 milionů bude stát dokončení druhého nadzemního podlaží letištního terminálu.

Cestování celý článek
9.5.

Test pěší zóny na pardubické třídě Míru

Motorová vozidla a trolejbusy pardubického dopravního podniku dočasně zmizí z části třídy Míru.

Cestování celý článek
18.1.

Za únik kejdy do potoka dostala firma AGRO BYSTŘICE pokutu 120 tisíc korun

„Kejda vytekla v důsledku přetečení jedné ze skladovacích nádrží. Světelná a akustická signalizace, která má podobným havarijním událostem předejít, byla toho času mimo provoz. Závadné látky tak stékaly po povrchu nádrže až na terén a poté se dostaly kanalizací do povrchových vod potoka Bystřice,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové. Dodal, že takto uniklo minimálně 100 metrů krychlových této závadné látky.

Cestování celý článek
3.4.

Protidrogový tým opět v akci

ORLICKOÚSTECKO – Mladí muži jsou obviněni ze zločinu.

Cestování celý článek
24.3.

Nejlepší mladý chemik pěti krajů je z Nového Boru

V rámci slavnostního předávání cen došlo také na zvláštní ocenění. Ředitel SPŠCH Pardubice Jan Ptáček předal čestné uznání za mimořádné zásluhy děkanovi Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Petru Kalendovi, který se zásadním způsobem zasloužil o popularizaci soutěže a jehož fakulta již čtvrtým rokem pořádá celostátní finále jednotlivců. Zvláštní cenu za organizaci získala také Alena Volejníková ze SPŠCH Pardubice, autorka projektových zadání a odborná garantka soutěže.

Cestování celý článek
20.12.

Oběť zaplatila přes 85 tisíc korun

Dohledání majitele účtu v České republice je možné, ale najít takového majitele v cizině, je daleko náročnější a hlavně zdlouhavé.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting