Pád třináctileté cyklistky u Olešnice

26.8.

Pád třináctileté cyklistky u Olešnice

Orlické hory, 25. srpna 2019 – v Ruském údolí u Olešnice v Orlických horách dnes při sjezdu z kopce spadla třináctiletá dívka tak nešťastně, že upadla na kratší dobu do bezvědomí.

Nehodu nahlásil dispečink královéhradecké linky 155 Horské službě kolem půl jedné. „S dívkou jela skupinka dalších lidí, ale nikdo z nich neměl v mobilním telefonu staženu aplikaci Záchranka. Protože jsme neměli k dispozici přesnou lokalitu, trvalo nám chvíli, než jsme je nalezli a mohli začít s ošetřením,“ uvedl k nehodě Jan Hepnar, zasahující člen Horské služby Orlické hory.

Záchranáři na místě dívce, která už byla při vědomí, ihned nasadili krční límec. „Měli jsme podezření na otřes mozku, takže jsme museli zafixovat krční obratle. Kromě toho jsme dívce ošetřili větší množství drobnějších poranění, respektive odřenin. Poté jsme ji umístili do vakuové matrace, šetrně naší technikou převezli do Olešnice a předali posádce sanitního vozu,“ doplnil Jan Hepnar.

Na v podstatě totožném místě zasahovali členové HS už během tohoto týdne. „Šlo o seniora, který při túře s dalšími členy rodiny špatně odhadl své schopnosti a zcela se vyčerpal. I v tomto případě neměli aplikaci Záchranka a museli jsme je v údolí najít. Apeluji proto na turisty i horské cyklisty, aby situaci nepodceňovali a aplikaci si před cestou do hor stáhli,“ varoval Josef Hepnar, náčelník Horské služby Orlické hory.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

5.4.

Vážná nehoda u Zámrsku

Použili jsme veškeré vyprošťovací zařízení, které zde máme,“ přiblížil náročnost vyprošťování nprap. Miloslav Havlík, velitel zásahu.

Cestování celý článek
26.6.

Pardubice se dočkají opravy mostu u nemocnice a jeho propojení s rychlodráhou

Záměr opravy mostu v ulici Kyjevská (estakády u nemocnice) a především záměr napojit Kyjevskou ulici na „rychlodráhu“, tedy na ulici kpt. Jaroše, schválili ve čtvrtek zastupitelé Pardubic. Byla tak dána zelená akcím, na které město léta čeká.

Cestování celý článek
16.4.

Světový den hlasu v Pardubické krajské nemocnici

Vyšetření v rámci dne otevřených dveří je bezplatné. Foniatrická ambulance v Pardubické krajské nemocnici je umístěna v přízemí budovy č. 6, kde sídlí Ušní, nosní a krční oddělení.

Cestování celý článek
1.6.

Investiční akce v oblasti dopravy

Radní Pardubického kraje rozhodli o realizaci dalších oprav komunikací, které jsou v havarijním stavu.

Cestování celý článek
22.10.

Chvaleticím se uleví

Zhruba v polovině příštího roku má začít výstavba silničního obchvatu Chvaletic.

Cestování celý článek
11.11.

Zvládnete cestu na hory vaším autem?

Zimní pneumatiky na všech 4 kolech, hloubka dezénu minimálně 4mm (standardní vyžadovaná hloubka dezénu v ČR a okolních zemích)

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting