Pád třináctileté cyklistky u Olešnice

26.8.

Pád třináctileté cyklistky u Olešnice

Orlické hory, 25. srpna 2019 – v Ruském údolí u Olešnice v Orlických horách dnes při sjezdu z kopce spadla třináctiletá dívka tak nešťastně, že upadla na kratší dobu do bezvědomí.

Nehodu nahlásil dispečink královéhradecké linky 155 Horské službě kolem půl jedné. „S dívkou jela skupinka dalších lidí, ale nikdo z nich neměl v mobilním telefonu staženu aplikaci Záchranka. Protože jsme neměli k dispozici přesnou lokalitu, trvalo nám chvíli, než jsme je nalezli a mohli začít s ošetřením,“ uvedl k nehodě Jan Hepnar, zasahující člen Horské služby Orlické hory.

Záchranáři na místě dívce, která už byla při vědomí, ihned nasadili krční límec. „Měli jsme podezření na otřes mozku, takže jsme museli zafixovat krční obratle. Kromě toho jsme dívce ošetřili větší množství drobnějších poranění, respektive odřenin. Poté jsme ji umístili do vakuové matrace, šetrně naší technikou převezli do Olešnice a předali posádce sanitního vozu,“ doplnil Jan Hepnar.

Na v podstatě totožném místě zasahovali členové HS už během tohoto týdne. „Šlo o seniora, který při túře s dalšími členy rodiny špatně odhadl své schopnosti a zcela se vyčerpal. I v tomto případě neměli aplikaci Záchranka a museli jsme je v údolí najít. Apeluji proto na turisty i horské cyklisty, aby situaci nepodceňovali a aplikaci si před cestou do hor stáhli,“ varoval Josef Hepnar, náčelník Horské služby Orlické hory.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.8.

Odstraňování následků povodní v dopravě

Do 17. září mohou stavební firmy překládat nabídky na opravu lokálního poklesu vozovek.

Cestování celý článek
11.7.

Smetana, Baiza, Martinů a LEGO – co mají společného?

S rodinou či přáteli si projděte po gotickém opevněním, které je nejzachovalejším ve střední Evropě a vystopupejte 192 schodů do rodné světničky již zmíněného skladatele, která se nachází ve výšce 36 m ve věži kostela sv. Jakuba. Z ochozu se můžete kochat nejen výhledem do širého okolí, ale jistě vás zaujme, jak na dvacetipěti metrech čtverečních mohlo žít osm lidí.

Cestování celý článek
3.4.

Ryanair bude létat také z Pardubic

„Příchod Ryanairu na pardubické letiště je významným mezníkem v obchodní strategii společnosti. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli přistoupit na podmínky letecké společnosti. Smlouva s Ryanair bude uzavřena na pět let s tím, že poměr výnosů a nákladů bude podle modelových propočtů pro společnost kladný,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu EBA.

Cestování celý článek
26.2.

Senioři budou soutěžit na kolech, čeká je 1800 kilometrů

„Soutěž bude odstartována 1. 3. 2018 v 10:00 hodin přes živé vysílání YouTube. Trasa povede z Pradědu přes Ostravu, Povážskou Bystrici, Košice, Nitru, Bratislavu, Brno, České Budějovice, Plzeň, Praha, Hradec Králové a Olomouc zpátky k nám do Pradědu. Po všechny soutěžní dny budou jednotlivé organizace společně propojeny konferenčním videohovorem, přičemž se mohou poznávat, povzbuzovat a navazovat nová přátelství,“ vysvětluje dále Vavřík, který chce projektem nejen zlepšit fyzickou kondici klientů seniorcenter, ale hlavně jim dát motivaci k aktivitě a dalšímu zapojení do běžného života.

Cestování celý článek
5.2.

Vyjel postrach přetížených náklaďáků

Skříňové dodávkové vozidlo Mercedes-Benz Sprinter včetně dvou mobilních vah a počítačového vybavení stálo Pardubický kraj celkem 2,5 milionu korun, policie přidala na přestavbu z vlastních finančních prostředků částku 800 tisíc korun. Vozidlo je vybaveno dvěma elektronickými švýcarskými váhami Haenni s neomezenou kapacitou a nezbytnou počítačovou technikou.

Cestování celý článek
11.4.

Pacienti dětského oddělení a dětské chirurgie Pardubické nemocnice se úspěšně zapojili do soutěže Nemocniční zajíček.

Dětští pacienti Pardubické nemocnice předvedli svou výtvarnou zručnost a nápaditost. Před velikonočními svátky si nejen vyzdobili oddělení, na nichž se léčili, ale ještě se úspěšně zapojili do zbrusu nové soutěže Nemocniční zajíček. Třikrát se postavili na pomyslné medailové stupínky.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting