Pardubice vyvěsily vlajky podpory

26.3.

Pardubice vyvěsily vlajky podpory

České vlajky, jako symbol poděkování a podpory všem záchranářům, bojujícím v první linii s koronavirem, se v těchto dnech objevily na pardubických domech.
 První vlajka zavlála na radnici pátého městského obvodu začátkem týdne a okamžitě k ní přibyla řada dalších, vyvěšených firmami, včetně pardubického magistrátu, i jednotlivci. Vlajky by měly zůstat vyvěšeny po celou dobu platnosti omezení vyhlášených vládou ČR.
„V těchto nelehkých dnech vyvěšením české státní vlaky vysíláme signál podpory a poděkování všem, kteří pomáhají; zdravotníkům, policistům, hasičům, řidičům MHD, prodavačkám, pracovníkům sociálních služeb, dobrovolníkům, zkrátka všem, kterým není lhostejná současná situace,“ řekl autor myšlenky starosta MO 5 Jiří Rejda. „Vyvěšením vlajky dáváme signál, že jako společnost jsme silnější než jednotlivec, že to dáme,“ dodal Rejda, který by si přál, aby české vlajky brzy vlály v celé republice.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.7.

Demontáž jeřábu uzavře Mýtskou ulici v Hradci

Demontáž jeřábu v prostoru staveniště Studia Beseda v Hradci Králové uzavře tuto sobotu Mýtskou ulici.

Cestování celý článek
18.6.

Setkání česko-americké vědecké společnosti The Comenius Academic Club se letos koná ve Spojených státech amerických

O úspěšné spolupráci Klubu svědčí také vydávání odborného časopisu Comenius, který vychází dvakrát ročně. „Před třemi týdny se podařilo vydat první číslo tohoto ročníku.

Cestování celý článek
28.7.

Dejte hlas památkářským aktivitám v kraji

V anketě jsou vybraní i dva zástupci z Pardubického kraje – Obnova Chrámu na Chlumku, a také tři výjimečné publikace zabývající se metodikou záchrany a prezentace lidového kulturního dědictví českomoravského pomezí od Spolku archaických nadšenců v Sebranicích.

Cestování celý článek
23.4.

Objasněné požáry kontejnerů i loupeže

Ne všichni byli vždy u všech případů, ke kterým se přiznali. Jednání každého z nich museli kriminalisté posuzovat zvlášť a nakonec do vazební věznice putovali pouze dva obvinění. U dalších dvou nebyly shledány důvody vazby a trestní stíhání bude probíhat na svobodě.

Cestování celý článek
14.5.

Dokončovací práce na Wonkově mostě se odkládají

Kvůli nestálému počasí stavbaři zrušili plánované dokončení povrchu chodníku na pardubickém Wonkově mostě.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting