Pardubice zajistí hlídání dětí pracovníků IZS

19.3.

Pardubice zajistí hlídání dětí pracovníků IZS

Pardubičtí rodiče, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, budou mít od čtvrtka 19. března o starost méně. Město podle opatření hejtmana Pardubického kraje zajistí v době, kdy jsou uzavřeny mateřské i základní školy, ve svých zařízeních nezbytnou péči o jejich děti ve věku od tří do deseti let.
„Je velké množství lidí, kteří musí být v práci, pomáhat v této složité situaci jiným, zajišťovat chod důležitých institucí, a přitom by se neměl kdo postarat o jejich malé děti. Kdybychom jim tuto službu neposkytli, chyběli by velmi znatelně na svém pracovišti,“ řekl primátor Martin Charvát.
O školáky ve věku do 10 let se v následujících dnech postará Základní škola npor. Eliáše v Polabinách, která je nyní připravena na 60 dětí, ale v případě potřeby může „vstřebat“ až 120 dětí. Pro padesát dětí v předškolním věku je připravena MŠ Kytička v Gebauerově ulici a dalších 50 míst bude podle vývoje situace nachystáno v MŠ Odborářů v Polabinách. O děti budou pečovat z části zaměstnanci příslušných škol, doplní je jejich kolegové z ostatních pardubických školských zařízení. Školy budou pro děti zajišťovat program od 7:00 do 17:00 hodin ve všední dny.  „Děti budou rozdělené do skupin o maximálním počtu 10. Nařízené jsou skupiny po 15 dětech, ale my chceme být opatrnější, proto dodržíme nižší počty. Kromě toho děti každé ráno musí projít zdravotním filtrem, kde jim dobrovolníci studenti zdravotnických studií změří teplotu. Pro jistotu máme v každém zařízení připravenu i jednu místnost jako karanténu. Strava a pitný režim budou zajištěny bezplatně a ve stejném rozsahu, jako je to v základních a mateřských školách,“  informoval náměstek primátora pro školské záležitosti Jakub Rychtecký.
Podle předběžného průzkumu, který jsme si udělali, by rodiče, kterých se tato služba týká, potřebovali umístit kolem 120 dětí, ale ve skutečnosti to zřejmě bude mnohem méně. „Ve čtvrtek přijdou první děti do MŠ Gebauerova a otevřeme skupinu i v ZŠ npor. Eliáše. Od pondělí, kdy celkově počítáme se zvýšením počtu dětí, můžeme otevřít i MŠ Odborářů,“ řekl náměstek Rychtecký. Do těchto škol mohou být přijaty děti rodičů, zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníků ozbrojených sil a pedagogických i nepedagogických pracovníků školských zařízení, která jsou zajištěním této služby pověřena. „Z důvodu zajištění potřebných veřejných služeb budou do těchto vzdělávacích zařízení chodit i děti klíčových zaměstnanců Dopravního podniku města Pardubic, Sociálních služeb města Pardubic a poskytovatelů sociálních služeb na území města,“ dodal Rychtecký.
Ve skupinkách v základní škole si budou děti v rámci mimoškolní činnosti vypracovávat úkoly, který jim zadávají učitelé jejich kmenových škol, v mateřské škole budou probíhat programy podobné těm, na něž jsou děti zvyklé ze svých mateřinek.
„Velmi si v této náročné době vážíme nasazení pedagogů i provozních zaměstnanců škol, kteří se půjdou místo práce z domova solidárně postarat o děti těch, které společnost nyní v jejich zaměstnání nutně potřebuje,“ zdůraznil nakonec Rychtecký.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.1.

Jak se žilo a pracovalo v pravěku si můžete vyzkoušet v poličském muzeu SI MŮŽEZE VYZKOUŠET V POLIČSKÉM MUZEU

Po šesti letech se v poličském muzeu otevře brána do pravěku. Výstava Od doby kamené do doby slovanských hradišť, bude zahájena tematickou tvořivou dílnou, která se uskuteční v sobotu 28. ledna 2017 od 13.00 do 15.00 hodin ve výstavních sálech muzea.

Cestování celý článek
15.4.

Prioritou ministra dopravy i kraje je výstavba R35

S věcností jednání byl maximálně spokojený i ministr Stanjura. „V silniční dopravě považuji za prioritu číslo jedna dobudování silnice R35. Včera jsme oznámili několikaletou rekonstrukci dálnice D1, která by probíhala mnohem klidněji, pokud by stála silnice R35.

Cestování celý článek
25.3.

Pětatřicítku potřebuje celá země

Čtvrteční kolaps na dálnici D1 znovu dokázal, že Česká republika potřebuje další páteřní silniční tah spojující Čechy a Moravu.

Cestování celý článek
14.3.

Na rekonstrukci silnic v okolí Včelákova dá kraj 90 milionů korun

Připravujeme rekonstrukci silnice z Chacholic na Vrbatův Kostelec za 11,5 milionu korun, z Prosetína na Cejřov za 27,5 milionu korun a z Kameniček na hranici našeho kraje za částku okolo deseti milionů.

Cestování celý článek
22.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Služby města Pardubic, které provozují centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Probíhá intenzivní úklid všech prostranství a počítá se s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova. Po dobu dušičkového víkendu

Cestování celý článek
9.5.

Test pěší zóny na pardubické třídě Míru

Motorová vozidla a trolejbusy pardubického dopravního podniku dočasně zmizí z části třídy Míru.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting