Pardubické letiště vyrovnalo ztráty

9.2.

Pardubické letiště vyrovnalo ztráty

Předběžné hospodářské výsledky roku společnosti East Bohemian Airport naznačují, že společnost v roce 2017 hospodařila, oproti plánu, beze ztrát. A to i přes růst nákladů souvisejících s dokončením nového terminálu. V minulém roce totiž letišti strmě narostl počet odbavených cestujících, ale také cargo doprava.
„Díky dobré obchodní politice se nám podařilo snížit ztrátu před zdaněním oproti plánu na méně než polovinu. Po odečtení úroků, daní a odpisů by měl být náš výsledek nulový, tedy naše bilance by neměla být ztrátová,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického mezinárodního letiště.
„Věřím, že rok 2018 bude ještě úspěšnější nejen díky dovolenkovým charterovým letům, ale především díky novým pravidelným letům. Jsem přesvědčen, že na navýšení počtu pravidelných letů se bude podílet i nově otevřený terminál, který cestujícím nabízí komfortní odbavení,“ uvedl primátor Martin Charvát.
Mezinárodní letiště Pardubice po velkém propadu v roce 2016, kdy klesl počet cestujících na 31 000, loni odbavilo 88 490 (nárůst o 284 procent). O 88 procent stoupl objem nákladní dopravy a o více než třetinu stoupl pohyb letadel. V letovém řádu loni přibyly nové destinace, vedle dovolenkových letů také pravidelné linky do Londýna a do Ruska.
„Letos nám přibydou tři nové destinace, kromě pravidelné linky do španělského Alikante se bude z Pardubic v létě nově létat do turecké Antalie a řeckého Heraklionu. Již dnes ale jednáme o dalších destinacích, které by měly rozšířit nabídku v roce 2019,“ dodala ředitelka. Od konce ledna je v provozu nový terminál. Během osmi dnů z něj bylo odbaveno osm letadel, frekvence letů se zvýší již 26. března, kdy odletí první spoj směr Alikante a výrazně pak s nástupem letních dovolených.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.9.

Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

Schůze proběhla 5.9. na Ředitelství silnic a dálnic v Pardubicích. „Jednání bylo velmi konstruktivní a přítomní byly podrobně seznámeni se vznikajícím plánem, který mohli okamžitě připomínkovat. Jejich výstupy budou zapracovány do výsledného manuálu,“ říká generální ředitel společnosti Sovis Petr Smola.

Cestování celý článek
30.10.

Tvrz Bouda otevřela nové zázemí pro turisty

Následoval pietní akt u památníku v prostorách podzemních kasáren, kterým uctili obránce československých hranic. Ti zahynuli v boji o svobodu republiky od září 1938 do března 1939.

Cestování celý článek
19.3.

K zápisům do školek přijde přes 1000 dětí

Do prvních tříd základních škol se letos hlásilo 1064 dětí z pardubických mateřských škol, 154 z nich však zažádalo o odklad. „Podle mých zkušeností většina z nich odklad dostane, jen zhruba 7% z toho počtu dětí do základní školy nastoupí

Cestování celý článek
7.5.

Česko jede a kraj pomáhá přeznačit dálkové cyklotrasy

Labskou stezku přeznačil za finanční podpory Pardubického kraje Klub českých turistů vloni, takže nyní se jede po č. 2 téměř od pramene Labe až do Hamburku. „Snažíme se o dobudování cyklostezky Mechu a perníku mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, která je součástí Labské stezky, snad se to v dohledné době podaří,“ konstatuje Živný.

Cestování celý článek
4.12.

Cyklostezky Pouchov – Piletice – Rusek budou začátkem roku připraveny na první návštěvníky

Práce na cyklostezkách v úsecích Pouchov – Piletice a Piletice – Rusek v posledních dnech finišují, dodělávají se drobné terénní úpravy. Ačkoliv je stavba prakticky hotová, bude ještě nutné si do oficiálního otevření počkat na kolaudaci, která by měla u obou úseků probíhat během zimních měsíců. Stavba obou úseků vyšla na přibližně 22,3 milionu korun včetně DPH.

Cestování celý článek
15.6.

I nedělní bouřka potrápila Pardubický kraj

Stejně jako v sobotu byla pod vodou i v neděli Hradištní ulice v Chrudimi. Došlo zde opět i k potopení vozidel. V ulici Na Šancích v Chrudimi bylo zatopené parkoviště s auty. Hasiči museli čistit ucpané kanály. Spadlé dráty vysokého napětí byly likvidovány ve Lhotě u Přelouče.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting