Pardubickou Veteran Rally pokračuje jarní část série Czech Hero Ride

16.5.

Pardubickou Veteran Rally pokračuje jarní část série Czech Hero Ride

Pardubickou Veteran Rally pokračuje jarní část série Czech Hero Ride

Již tento víkend proběhne třetí ze série devíti letošních rally historických automobilů Czech Hero Ride, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Veteran Rally Pardubice je, stejně jako ostatní veteránská setkání tohoto projektu, zasvěcena určité době, tématu a slavné motoristické značce – v tomto případě značce motocyklů JAWA a osobě závodníka Františka Hladěny.

Od 16. do 18. května se stanou Lázně Bohdaneč, Pardubice, Chrudim, Hradec Králové a Kunětická hora zastávkami další letošní akce Czech Hero Ride 2014. 32. ročník Veteran Rally Pardubice nabídne závod historických vozů a velocipedů, ale také na celou řadu doprovodných akcí na zajímavých místech po trase tohoto závodu polabským regionem.

Už v pátek 16. května se sjedou historická auta v Lázních Bohdaneč, aby pak se pak odtud v sobotu přesunuli do Pardubic, kde bude i pro místní návštěvníky připravena přehlídka veteránských vozů, nostalgický fotokoutek, dobová vystoupení, mnoho soutěží pro děti, regionální gastronomické speciality, stánek CzechTourismu s tipy na výlety do blízkého okolí.  V 11 hodin zde také odstartuje tradiční závod Veteran Rally Pardubice. V neděli se pak veteráni vydají z Pardubic přes Kunětickou horu a zastávku u Perníkové chaloupky do Hradce Králové.

Akce zařazené do projektu Czech Hero Ride doprovází motto Auta, která mají příběh. „Jednotlivé rally mají totiž vždy své hlavní téma postavené na příběhu jednoho konkrétního vozu a jedné historické nebo současné osobnosti. Konkrétní vůz a osoba jsou většinou úzce spjatí s regionem, ve kterém akce v rámci závodů probíhá,“ uvádí Ing. Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism a dodává: „V Pardubicích si tak připomeneme osobou závodníka a testovacího motocyklového jezdce Františka Hladěny, který svůj život položil za vlast ve 2. světové válce. Na závodních tratích dosáhl největšího úspěchu s motocyklem JAWA 250, který je i hlavním hrdinou Veteran Rally Pardubice.“

Vznik projektu Czech Hero Ride iniciovala vloni agentura CzechTourism s cílem vytvořit prestižní mezinárodní projekt, který prochází napříč různými lokalitami, přispívá k rozvoji regionální turistiky a zvyšuje atraktivitu veteránských závodů nejen pro diváky, ale i pro samotné účastníky.

Více informací o této i dalších akcích naleznete na www.czechheroride.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

3.8.

Silnici přes Semanín začne kraj opravovat ještě letos

Základním předpokladem pro zahájení opravy je dokončení rekonstrukce průjezdného profilu pod železniční tratí. „Podle posledních informací jdou práce podle předpokladů, a proto očekáváme zahájení zkušebního provozu na počátku října.

Cestování celý článek
2.5.

Lékaři i další odborníci se setkali k tématu dětské paliativní péče

Na konferenci se setkali odborníci z řad lékařů, zdravotní sestry i další zájemci z řad veřejnosti. Zazněly zde přednášky o dětské domácí paliativní péči ve východních Čechách, o práci zdravotní sestry v tomto oboru nebo o rané péči. Vystoupila také psycholožka paliativního týmu a účastníci vyslechli i vystoupení sociálního pracovníka v dětské paliativní péči.

Cestování celý článek
14.3.

Kraj požádal o navýšení peněz na opravu silnic po zimě

Kraj má současné době prostředky na opravy okolo 300 miliónů, ale potřebujeme jednou tolik.

Cestování celý článek
12.3.

V Ústí se rýsuje dohoda o nižších cenách tepla

Městská společnost TEPVOS navíc zajistí prostřednictvím třetího investora instalaci kogenerační jednotky v kotelně v ulici Mazánkova a bude jednat o instalaci kogenerační jednotky v kotelně pro lokalitu Podměstí.

Cestování celý článek
25.8.

Do prvních tříd nastoupí zhruba stejně dětí jako v loňském roce.

Nejvíce prvňáčků přijme v září základní škola ve Staňkově ulici na Dukle a všechny tři školy v sídlišti Polabiny.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting