Pátrací akce s dobrým koncem.

2.1.

 Pátrací akce s dobrým koncem.


     Byly to nekonečné hodiny strachu, které si patrně prožívala jedna rodina z Orlickoústecka. Dnes, tedy 31. prosince krátce po půlnoci měl z chaty, kde se rodina připravovala na příchod Nového roku,  bez udání důvodů utéci jejich příbuzný. Přítomní se obávali o jeho zdraví a tudíž  se pár minut po jedné hodině obrátili na policisty z Obvodního oddělení v Králíkách.


       Pátrací akce se rozběhla na plné obrátky. Do pátrání po pohřešovaném muži středního věku  se zapojily bezmála dvě desítky policistů a to z Králík,  Žamberka a České Třebové. Přítomen  byl i policejní pes v doprovodu svého pána. O pátrací akci jsme  uvědomili i kolegy z polského příhraničí a Vojenskou policii. 


Kontroly v přilehlých lokalitách chatových oblastí či místních bunkrů, prověrky na autobusových zastávkách i vlakovém nádraží,  byly bohužel negativní. Muže uvedeného popisu se nám stále nedařilo vypátrat.

    Naštěstí ale krátce po páté hodině ráno přišla přeci jen skvělá zpráva. Muž byl nalezen v místě trvalého bydliště. Byl v naprostém pořádku. Prý svým odchodem chtěl pohřešovaný muž předejít vznikající rodinné rozepři.  Kdyby snad tušil, co bude následovat, zajisté by přítomným sdělil, kam směřují jeho kroky.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.4.

Těhotenský test způsobil pohromu na lodi

Dva manželské páry si užívají dovolenou na jachtě plující kolem Řecka. Viktor je divadelní herec, který se zhlédl v Aleně - mladé absolventce estetiky, která se živí venčením psů. Eva, žena v nejlepších letech, je psycholožka a odbornice na partnerské vztahy, která spojila svůj život s Janem, majitelem internetového obchodu s plyšovými bacily. Právě se chystá oběd za slunného počasí a poklidné náladě. Tu naruší jeden nalezený pozitivní těhotenský test…

Cestování celý článek
26.9.

Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD v centru města Hradec Králové

Změny se budou týkat pouze dne samotného závodu, tedy pátku 28. září.

Cestování celý článek
2.10.

Od října letošního roku slouží pardubické stožáry veřejného osvětlení integrovanému záchrannému systému.

Štítky, kterými jsou sloupy veřejného osvětlení označeny, mají pomoci zlepšit orientaci lidí v místě vzniklých kritických situací. Štítky mají výraznou zelenou barvu, obsahují logo Služeb města Pardubic a šestimístné identifikační číslo. První trojčíslí označuje ulici a druhé trojčíslí, číslo sloupu veřejného osvětlení a každé číslo je vázané na souřadnice GPS.

Cestování celý článek
16.11.

Pes Max i jeho pán sbírali zkušenosti v zahraničí

„Na tyto zkoušky jsem byl pozván do role pozorovatele. Měl jsem možnost vidět práci téměř všech psů a bylo možné srovnat jejich připravenost na reálné nasazení. Způsob přezkoušení kynologických týmu podle požadavků IRO se liší od přezkušování kynologických týmů v České republice,“ říká kynolog pprap. David Hynek a dodává, že „cíl je stejný, vybrat ty nejlepší psy pro záchranu lidského života.“

Cestování celý článek
18.4.

Nevíte kam o prodlouženém víkendu?

Návštěvník se tak může těšit na prohlídku s odborným výkladem u modelu města, který přibližuje jeho podobu ve 14. století a to přímo v nitru barokní radnice, která je spolu s Mariánským sloupem, sochou sv. Jana Nepomuckého a kašnami se sochami sv. Jiří a sv. Michaela zapsána na seznam národních kulturních památek.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting