Policisté zavítali na dětský tábor

10.7.

Policisté zavítali na dětský tábor

Po předchozí domluvě s vedoucím dětského tábora na Seči na Bělidle navštívili policisté, včele s vedoucím dopravního inspektorátu Chrudim a psovady, táborníky. 


Hned v úvodu proběhla pro všechny společně ukázka výcviku služebních psů. Poté se zhruba šedesát táborníků rozdělilo na tři skupinky dle věku. Policisté připravili tři stanoviště. Jedno bylo zaměřené na znalosti z pravidel silničního provozu a zde děti vyplňovaly malý dopravní testík.


U druhého měl krajský koordinátor Besipu „ožralé“ brýle, kde si každý mohl na vlastní kůži vyzkoušet stav opilosti. I zde byla připravena dráha pro chůzi v brýlích. Nikdo z přítomných slalom a připravené úkoly nedokázal splnit. Zde se každý přesvědčil, že reakce i vše, co je kolem nás je v jiných rozměrech.


Třetím stanovištěm bylo policejní výjezdové auto, kde dětem vyprávěli o různých rizikách na silnicích a o tom, jak se správně chovat i jako chodci v silničním provozu. Navíc si zde děti mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu.

Po ukončení bylo na všech vidět, že naše beseda je nejen pobavila, ale také i něco málo naučila.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.7.

Výletová mozaika - Kraj kocoura Mikeše

Všechny trasy – devítikilometrová se jmenuje Mikešova, 18kilometrová Bobešova, na Pašíkově pochodníky čeká 25 kilometrů, na nejdelší s názvem Hastrmanova musejí zdolat 32 kilometrů – mají start i cíl v informačním centru na Masarykově nám. v Mnichovicích.

Cestování celý článek
3.3.

Toman považuje za ideální propojení všech druhů dopravy

Naše silnice i silnice všech ostatních krajů by si nepochybně zasloužily větší podíl z rozpočtového určení daní.

Cestování celý článek
5.11.

Tradiční burza škol poskytla nabídky dětem a rodičům

Také v Ideonu střední školy prezentovaly to nejlepší ze své nabídky. A to nejen obory vzdělání či výukové programy, ale také ukázky praktické činnosti a moderní pomůcky zajišťující kvalitní přípravu žáků.

Cestování celý článek
26.1.

Hasiči měli rušné pondělní ráno, odstraňovali následky nehod v kraji

V 5.46 hodin vytahovali hasiči osobní automobil z příkopu. V 6.53 hodin v Dašicích vyprošťovali hasiči zapadlý autobus. Silnice v Dašicích musela být posypána, aby mohla být opět zprůjezdněna. O hodinu později zasahovali hasiči v Lanškrouně, kde vozidlo skončilo mimo silnici. Všechny výše uvedené kolize vozidel se obešly bez vážného zranění.

Cestování celý článek
13.6.

V polovině června dochází ke změnám v IDS

Integrovaný dopravní systém se tak před svým dalším rozšiřováním do okresu Chrudim dočká důležitých úprav.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting