Policisté zavítali na dětský tábor

10.7.

Policisté zavítali na dětský tábor

Po předchozí domluvě s vedoucím dětského tábora na Seči na Bělidle navštívili policisté, včele s vedoucím dopravního inspektorátu Chrudim a psovady, táborníky. 


Hned v úvodu proběhla pro všechny společně ukázka výcviku služebních psů. Poté se zhruba šedesát táborníků rozdělilo na tři skupinky dle věku. Policisté připravili tři stanoviště. Jedno bylo zaměřené na znalosti z pravidel silničního provozu a zde děti vyplňovaly malý dopravní testík.


U druhého měl krajský koordinátor Besipu „ožralé“ brýle, kde si každý mohl na vlastní kůži vyzkoušet stav opilosti. I zde byla připravena dráha pro chůzi v brýlích. Nikdo z přítomných slalom a připravené úkoly nedokázal splnit. Zde se každý přesvědčil, že reakce i vše, co je kolem nás je v jiných rozměrech.


Třetím stanovištěm bylo policejní výjezdové auto, kde dětem vyprávěli o různých rizikách na silnicích a o tom, jak se správně chovat i jako chodci v silničním provozu. Navíc si zde děti mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu.

Po ukončení bylo na všech vidět, že naše beseda je nejen pobavila, ale také i něco málo naučila.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.2.

Pohár Josefa Masopusta chystá jarní část

„Všichni, kteří se na projektu podílíme, máme radost z toho, že si Pohár Josefa Masopusta našel své pevné místo v oblasti středoškolských sportovních aktivit. Rád bych zde poděkoval vedení Pardubického kraje, konkrétně panu hejtmanovi Martinu Netolickému a René Živnému, členovi rady kraje pro oblast školství, za podporu,“ doplnil manažer projektu Petr Procházka.

Cestování celý článek
13.2.

Lanškrounu vládl styl Mystic Gothic

Témata Kalibr Cupu jsou opravdu různorodá. Letošek byl ve znamení Mystic Gothic, dříve to byl například Egypt, flamenco, živly země, 60. léta nebo disco. Další ročník Kalibr Cupu, který se uskuteční 14. února 2019, se ponese v duchu Moulin Rouge.

Cestování celý článek
31.3.

Parkovací zóny v Pardubicích

Vyhláška, kterou rada schválila, také upravuje ceny parkování pro návštěvníky centra města.

Cestování celý článek
8.12.

Městům se nelíbí zdražení tepla

Zatímco pardubické či chrudimské domácnosti jsou koncovými odběrateli tepla z Opatovic, Hradec Králové teplo distribuuje prostřednictvím městské firmy, která ho dodává zhruba do 24 000 královéhradeckých domácností.

Cestování celý článek
24.11.

Hana Štěpánová: Školení pro obce využilo už 330 starostů a starostek

Po roce působení ve funkci radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace může dlouholetá starostka a nyní místostarostka Morašic u Litomyšle Hana Štěpánová zhodnotit, co se kraji daří dělat pro starosty obcí.

Cestování celý článek
4.5.

V kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol

Za přítomnosti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy probíhají druhá kola konkurzních řízení, ze kterých vzejdou nejen noví, ale také do své funkce znovu potvrzení ředitelé, kteří se funkcí ujmou na dalších šest let. Kromě středních škol se výběrová řízení týkají také speciálních škol a pedagogicko-psychologických poraden.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting