Posádka stříbrného mercedesu skončila v kleštích státní a městské policie.

21.8.

Posádka stříbrného mercedesu skončila v kleštích státní a městské policie.

Stříbrné vozidlo s poznávací značkou jiného státu mělo na jedné nejmenované benzínové čerpací stanici natankovat pohonné hmoty za rovných 1 500 korun a poté ujet bez zaplacení.


Na tuto skutečnost okamžitě zareagovala obsluha, která kontaktovala moravskotřebovské policisty a ti po zjištění poznatků k vozidlu informovali všechny policisty v regionu. Zároveň jsme informaci o protiprávním jednání předali i strážníkům Městské policie v Litomyšli. To pro případ, že by stříbrný mercedes s cizí registrační značkou spatřili dříve než naše hlídky.


Spolupráce se strážci zákona v Litomyšli se nám vždy osvědčila a tentokrát tomu nebylo jinak. Podezřelý vůz strážníci spatřili vjíždět do města.  Stačilo jen posádku zastavit. To se podařilo až téměř na výjezdu z města. Bylo totiž třeba brát ohled i na ostatní účastníky silničního provozu a nikoho z nich neohrozit, což se o jízdě stříbrného vozu údajně hovořit nedalo.  Zatímco se strážníkům  MP podařilo sledovaný vůz předjet, vůz dopravní policie se pověsil těsně za něj. Tak společnými silami přinutili posádku zastavit.

Ve stříbrném mercedesu cestovali dva rumunsky hovořící občané. Muž a žena, kteří  dali na naše rady a dobrovolně následovali vůz dopravní policie zpět do Moravské Třebové, kde dluh  uhradili.  Navíc museli zaplatit i blokovou pokutu. Pak mohli znovu pokračovat v jízdě.

Že by se snad cizinci domnívali, že jim tankování bez placení projde? Neuvědomili si, že tu jsou ti, kteří lidem pomáhají a chrání je!

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.1.

Vánoční stromy z hradeckých náměstí zahřejí pejsky v útulku

Hned po Třech králích, tedy 7. ledna, přijely k dosloužilým vánočním stromům vozy s plošinami a pracovníci městské organizace z nich začali odstrojovat světelné řetězy a dekorace. Dnes už míří stromy k zemi.

Cestování celý článek
26.3.

Ročně se v Hradci Králové vysadí na šest stovek nových stromů

„V březnu končí období vegetačního klidu, ve kterém se zpravidla kácení stromů provádí, proto jsou tyto práce v současnosti více vidět. Ve všech případech se však jedná o stromy, jejichž stav je z bezpečnostního hlediska rizikový nebo jejich obnova je dlouhodobě plánovaná a vychází z inventarizace městských stromů.

Cestování celý článek
4.5.

V kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol

Za přítomnosti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy probíhají druhá kola konkurzních řízení, ze kterých vzejdou nejen noví, ale také do své funkce znovu potvrzení ředitelé, kteří se funkcí ujmou na dalších šest let. Kromě středních škol se výběrová řízení týkají také speciálních škol a pedagogicko-psychologických poraden.

Cestování celý článek
5.9.

Ze Slovenska dorazili odborníci na dopravu

Vzájemné pracovní návštěvy delegací partnerských regionů jsou již několikaletou tradicí, obě strany považují výměnu zkušeností za užitečnou. Potvrdil to i ředitel Správy a údržby cest Prešovského samosprávného kraje Vladimír Kozák: „Už jenom to, že se setkáváme a můžeme porovnávat zkušenosti je pro nás posun. Řešíme podobné věci, podobné problémy a můžeme se vzájemně inspirovat.“

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting