Pozemky pro cyklostezku drží víc než stovka vlastníků

2.10.

Pozemky pro cyklostezku drží víc než stovka vlastníků

 Pozemky, na nichž má vzniknout cyklostezka kopírující severovýchodní obchvat Pardubic, leží ve třech katastrálních územích a mají více než stovku vlastníků. Město, které chce cyklostezku stavět ve stejnou dobu, kdy bude Ředitelství silnic a dálnic budovat samotný obchvat, s nimi začne jednat o prodeji. Stavba obchvatu by měla začít v roce 2019.
„Rozhodli jsme se jít cestou uzavírání smluv o podmínkách provedení stavby. Na jejich základě budeme moci získat stavební povolení na výstavbu cyklostezky. Každá smlouva bude obsahovat závazek města k odkupu pozemků dotčených stavbou po jejím dokončení, a naopak závazek vlastníků po dokončení stavby pozemky prodat,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu města Helena Dvořáčková.
Samotný odkup přijde na řadu až po dokončení stavby. Tento postup zajistí, že město odkoupí jen pozemky, které pro stavbu skutečně potřebuje.  Kupovat bude za ceny v místě a čase obvyklé stanovené znaleckým posudkem po dokončení stavby, minimálně však za ceny stanovené znaleckým posudkem ze 7. srpna letošního roku.  „Pokud nedojde k dohodě o uzavření smlouvy o podmínkách provedení stavby, bude město nuceno postupovat v souladu se zákonem o odnětí nebo omezení vlastnického práva, tedy pozemky vyvlastnit. To samé platí pro případ, kdy se s vlastníky nedohodneme na kupní ceně,“ uvedla náměstkyně.
„Zajištění pozemků pro cyklostezku nebude jednoduchou záležitostí. Celý trvalý zábor se dotkne více než stovky pozemků, město jich vlastní jen zhruba 20. Podle projektové dokumentace se zábor týká 23.000 metrů čtverečných. Budeme muset vykoupit asi 80 pozemků na katastrálních územích Trnová a Pardubice a ty mají více než 100 vlastníků,“ konstatovala náměstkyně Dvořáčková.
Cyklostezka bude, stejně jako severovýchodní větev obchvatu města, dlouhá zhruba čtyři kilometry. Z kruhové křižovatky u Globusu v Trnové povede přes Fáblovku, z velké části mimo zastavěné území města, a vyústí do již hotové kruhové křižovatky na Dubině. Její stavba patří mezi priority města, které chce na její vybudování čerpat dotace v rámci integrované územní investice, tedy z evropských fondů. ŘSD již s výkupem pozemků pro obchvat začalo. „V roce 2018 by mohl začít archeologický výzkum v místě stavby a v roce 2019 samotná stavba,“ doplnila náměstkyně Dvořáčková.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

12.2.

Jarní prázdniny jsou výzvou pro zloděje. V loňském roce napáchali škody za téměř 133 milionů korun

Zlodějům nahrává anonymita a nevšímavost sousedů Drzost a sebevědomí zlodějů zaměřených na byty a domy stále roste. Využívají čím dál chytřejší metody a nedají se odradit ani přítomností obyvatel v domech či bytech.

Cestování celý článek
12.4.

O víkendu shořel ve Svítkově osobní automobil

V sobotu ráno byl k události přivolán i pes na vyhledávání hořlavých kapalin. Odebrány byly vzorky, které putovaly na expertízu. Vyšetřovatelé pracují i s verzí úmyslného založení. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Cestování celý článek
6.6.

Unikátní novinka pro cestující: Lidé začali hodnotit řidiče a linky hromadné dopravy

Za první měsíc od spuštění projektu lidé poslali vedení dopravního podniku již téměř 200 hodnocení. Mnoho z nich se týká jednotlivých linek, ochoty řidičů či technických zálažitostí, jako jsou dobíjecí karty či terminály.

Cestování celý článek
19.11.

O práci hradecké neurolaboratoře je velký zájem

Vybudování takové neurolaboratoře stojí spoustu trpělivosti a obrovského množství práce. Své o tom ví mentální koučka Markéta Fixová, která se už několik let úspěšně zabývá výzkumem a tréninkem kognitivních schopností sportovců a manažerů. Dnes má o klienty na dlouhý čas postaráno.

Cestování celý článek
7.8.

Novinka v moderní obecní komunikaci – Mobilní Rozhlas umožní občanům pochválit obec

Nahlásit problém, dát podnět ke zlepšení, ale i pochválit dobře odvedenou práci. Obyvatelé stovek českých obcí, které využívají systém Mobilní Rozhlas, si na moderní komunikaci rychle zvykli. Pomocí mobilní aplikace Zlepšeme Česko, která je součástí platformy, nyní mohou předat i pozitivní zpětnou vazbu na práci, kterou zástupci jejich vesnice či města dělají. Možnost pochválit hojně využívají během výletů také turisté.

Cestování celý článek
3.3.

Toman považuje za ideální propojení všech druhů dopravy

Naše silnice i silnice všech ostatních krajů by si nepochybně zasloužily větší podíl z rozpočtového určení daní.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting