Pozor, končí platnost prvních Pardubických karet

10.11.

Pozor, končí platnost prvních Pardubických karet

Počínaje měsícem říjnem tohoto roku začnou končit platnosti Pardubických karet. Co to znamená? Každá karta, kterou jste si nechali vystavit má životnost a platnost pět let od její aktivace. Tato informace vám byla sdělena v žádosti o její vydání. Těm z vás, kteří tak používají kartu již od roku 2006, bude končit takzvaná její funkcionalita. To znamená, že na ni nepůjde zakoupit žádná časová jízdenka a nebudete se moci odbavit ve voze a zakoupit si jízdné z elektronické peněženky. Proto si zavčas pohlídejte konec platnosti karty, aby se vám ve voze nestalo, že pojedete bez zaplacené jízdenky na kartě. Kde můžete zjistit konec platnosti vaší karty? Nejrychlejší způsob je přes webové stránky Dopravního podniku města Pardubic (DPMP, a.s.). Zde přes službu on-line dobíjení zadáte číslo karty a po přihlášení do systému uvidíte v pravém horním rohu, dokdy je vaše karta platná (to se týká pouze personalizovaných karet). Stejně tak vám tuto informaci sdělí i na našich předprodejích. Jaké máte možnosti s použitím karty dále? Můžete si vybrat ze dvou možností. Za prvé si požádáte o vydání karty nové, čili duplikátu a dle ceníku vydání této karty uhradíte. Výhodou je, že vám opět bude běžet dvouletá záruka na funkčnost karty dle přepravních podmínek DPMP a.s. Druhá možnost je, že si s kartou zajdete na jakékoliv naše předprodejní středisko, kde vám prodlouží platnost karty, abyste ji mohli nadále používat. Platnost karty v tomto případě bude prodloužena na dobu určitou, a to do 31.12. 2014. Nevýhodou je, že vám tímto nevzniká žádný nárok na záruku a je potřeba počítat s tím, že skončila životnost karty a kdykoliv se může porouchat její funkcionalita. Pokud se tak stane a karta vám prostě "vypoví službu", pak si budete muset zažádat o vydání duplikátu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

20.6.

Sezemice budou čtyři měsíce „uzavřeny“

Kvůli opravě silnice tu na dva dny v době mezi 30. červnem a 11. červencem bude provoz veden pouze kyvadlově.

Cestování celý článek
4.7.

Pardubický kraj převzal v Brně olympijskou štafetu. Zimní Hry uspořádá už za sedm měsíců

V konečném pořadí krajů na letní olympiádě obsadil Pardubický kraj 11. pozici. Ale bylo to opravdu těsné. K posunu o tři místa nahoru by stačilo pouhých sedm bodů, které by zajistilo například lepší umístění týmových sportů.

Cestování celý článek
16.1.

Za dobré vysvědčení do Aquacentra v Hradci Králové zdarma

S pololetním vysvědčením, kde nebude horší známka než trojka, mohou děti do deseti let navštívit aquacentrum zdarma.

Cestování celý článek
4.2.

Fakulta restaurování v Litomyšli pomůže vybraným českým památkám

a experimentálního vývoje národní a kulturní identity (NAKI II), vyhlášeném Ministerstvem kultury České republiky. Projekty se zaměřují na umění a péči o něj. „Projekty, na které získala až do roku 2020 naše fakulta finance, se zaměří například na péči o sochařská díla ze sádry nebo na restaurování mozaik ze skla a kamene.

Cestování celý článek
15.3.

Svatby on-line uspěly v soutěži Česká inovace

Přes internet si lze rezervovat svatební obřad přímo na radnici, na pardubickém zámku, hradě Kunětická hora či na jiném pro svatbu vhodném místě v takzvané oddávací dny, tedy vesměs pátky a soboty.

Cestování celý článek
4.2.

Ostravanem bez placené místenky. České dráhy v kraji ruší poplatek za rezervaci místa

K původně zavedené praxi se od počátku odmítavě stavěl také hejtman kraje Martin Netolický: „Změna zavedená novým jízdním řádem se logicky nelíbila především pravidelným dojíždějícím, kterým placená rezervace míst cestování za prací značně prodražovala, a proto raději čekali více než půl hodiny na další spoj,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting