Prázdniny v Hradci Králové využijí silničáři, dopravu omezí i opravy kanalizací

30.6.

Prázdniny v Hradci Králové využijí silničáři, dopravu omezí i opravy kanalizací

Především z důvodů oprav na silnicích a rekonstrukcí inženýrských sítí během prázdninových měsíců bude na komunikacích v Hradci Králové několik částečných nebo úplných uzavírek. S dopravním omezením musí řidiči počítat na Labském mostě u telefonní ústředny, rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude pokračovat na Velkém náměstí, silničáři budou na několika dalších místech ve městě. Pro chodce bude největší změnou uzavřené schodiště Bono publico, které propojuje Velké náměstí s Fortnou u okresního soudu. O víkendu začne jeho oprava.

Zejména tranzitní dopravu městem ovlivní rekonstrukce horkovodu vedeného Labským mostem u bývalé telefonní ústředny. Částečné omezení by mělo trvat od 1. července do 1. září, v době nejintenzivnějších prací bude provoz na tomto mostě svedený do jednoho pruhu v každém směru.

Na území města jsou v období července a srpna plánované další uzavírky, především v souvislosti s rekonstrukcemi vodovodů a kanalizací. V Písečné ulici se kanalizace již opravuje a práce by měly trvat až do 30. září, ze stejného důvodu bude od 1. července do 15. září částečně omezený provoz v ulici Labská kotlina. Přeložka splaškové kanalizace uzavře část Blodkova ulice od 10. do 28. července. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude během prázdnin pokračovat také na Velkém náměstí. Od září až do poloviny října se práce přesunou do Klicperovy ulice, pak až do konce listopadu budou opravy vodovodního a kanalizačního řadu znovu pokračovat na Velkém náměstí. Od 10. do 18. července bude uzavírka také v ulici Na Důchodě z důvodu opravy železničního přejezdu.

V Hradci Králové budou cestáři opravovat také výtluky nebo plochy živičných krytů vozovek. „Menší opravy děláme sami průběžně od jara do podzimu na celém území města. Během prázdnin, kdy je provoz ve městě o něco menší, se větší plochy na vybraných místech již opravují dodavatelsky,“ řekl Tomáš Pospíšil z Technických služeb Hradec Králové. Řidiči tak budou muset počítat s omezením v Divišově ulici u Tyršova mostu, v ulicích Hradecká, Dvorská, Pražská, Štefánikova, Brněnská ve směru od kruhové křižovatky do centra nebo v ulici Akademika Bedrny poblíž křižovatky s druhým městským okruhem. „Náklady na tyto větší opravy silnic jsou více než šest milionů korun. Přesné termíny uzavírek nebo dopravních omezení v okolí těchto úseků ještě nemáme stanovené, budeme je s dodavatelem koordinovat i s ohledem na prázdninové kulturní akce v centru města,“ dodal Pospíšil.

Stavební práce o prázdninách částečně ovlivní i pohyb chodců ve městě. Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce schodiště Bona publica začne první červencový den a vyžádá si jeho úplné uzavření. „Stavební firma má sice podle smlouvy práce udělat zhruba do konce roku, ale podle předběžné dohody bude schodiště zcela uzavřené jen do konce října,“ řekl Vlastimil Ondráček z hradeckých technických služeb. Lidé tak pro pěší vstup na Velké náměstí z Fortny musí zvolit buď schodiště na Pivovarské náměstí od zimního stadionu, nebo Gočárovo schodiště od bývalých kasáren.Další zprávy z kategorie "Cestování"

30.6.

Další vydařený víkend pro Michala Matějovského

Jezdci evropského šampionátu mají nyní před sebou dvouměsíční letní přestávku. První zářijový víkend čeká Matějovského domácí podnik na brněnském automotodromu, kam přijede s 10 bodovým náskokem před druhým v pořadí Švýcarem Peterem Riklim.

Cestování celý článek
21.6.

Pardubický BOSCH FRESH FESTIVAL uzavřel letošní gurmánské putování

„Do Pardubic jsme se moc těšili, protože jsme zde již po páté a je to takové naše „kmenové“ město. Samozřejmě o to zodpovědněji k tomu musíme přistupovat, abychom Východočechy stále něčím překvapovali a motivovali k návštěvě festivalu. Myslím si, že letos se nám to povedlo, protože jsme atakovali rekordní účast, což nás velmi těší“, říká Martin Nauš, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Cestování celý článek
8.6.

Mobilní semafory v Rosicích nahradí stabilní signalizace

Most v Rosicích, na němž zhruba rok řídí dopravu mobilní semafory, se dočká stabilního signalizačního zařízení.

Cestování celý článek
26.7.

Nehoda tří automobilů v Holicích

Po příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že je na místě 6 účastníků, z toho 1 osoba utrpěla šok a stěžuje si na bolesti krku a druhá osoba na bolest zad.

Cestování celý článek
20.11.

Pozor na změny vyvolané rekonstrukcí přednádraží

Počátkem příštího týdne stavební firma rekonstruující přednádraží promění ve staveniště prakticky celý prostor, jehož se přestavba týká. Vymezí dva koridory, které cestujícím umožní vstup do haly jak ze směru od centra města, tak od nadjezdu či Polabin. Jiný přístup do nádraží možný nebude.

Cestování celý článek
7.11.

Pardubice se připojí k iniciativě Milion stromů

Pardubice se připojí k iniciativě ministerstva životního prostředí a nadace Partnerství, jejímž cílem je vysázet po celé České republice deset milionů stromů. Ty by měly pomoci zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst. V listopadu město v rámci této akce vysadí první stromy v Polabinách.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting