Problémy s teplotou nabízených potravin nejsou tak velké

8.8.

Problémy s teplotou nabízených potravin nejsou tak velké

Problémy s teplotou nabízených potravin nejsou tak velké, jak by se mohlo vzhledem k současnému tropickému počasí zdát. Veterinární inspektoři krajských veterinárních správ se této problematice pečlivě věnují. Prodejci si riziko dobře uvědomují, a proto inspektoři tolik problémů nezjišťují. Za uplynulý týden lze zmínit pouze sedm případů.

Například ve Středočeském kraji nařídili veterinární inspektoři dochladit některé výrobky v chladicí vitríně v Horoměřicích, neboť byly „teplejší“ o 3 – 4 °C. Šlo o uzenou pečeni, pršut, anglickou slaninu a dušenou šunku výběrovou. Na farmářském trhu v Praze Kobylisích zase museli dochladit o zhruba 3 °C celkem 3 kg chlazených ryb (losos filet a pstruh kuchaný). Stejný případ lze zmínit v Plzni, kde bylo v maloobchodě nařízeno dochladit 1,5 kg vepřových jater. V Plzni Škvrňanech bylo nařízeno dochladit několik výrobků – vepřová čína pikant, vepřová čína kari a plněné papriky, zhruba 6 kg. Část výrobků vykazovala smyslové změny, tudíž inspektoři nařídili jejich likvidaci. Obdobně v Moravskoslezském kraji nařídili v prodejně v Bílovci dochladit téměř 5 kg vepřových jater a ledvin. Dále pak ve Vítkovicích dochladit 20 kg drůbežího masa a v pojízdné prodejně v Ostravě opět drůbeží maso.

Dále bylo při kontrolách ve Středočeském kraji zjištěno, že prodejna v Bakově nad Jizerou nebyla registrována, což bylo nařízeno neprodleně napravit.

Ve všech případech bylo zahájeno správní řízení za účelem udělení pokuty.

O tom, jak probíhá veterinární dozor u výrobců a prodejců se mohou zájemci přesvědčit na stránkách Státní veterinární správy – www.svscr.cz pod odkazem Výsledky kontrol na mapách. Že je o tyto informace zájem, svědčí, že k dnešnímu dni je od poloviny května navštívilo již téměř 70 000 zájemců.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.3.

IDS po měsíci zkušebního provozu

Pro cestující, kteří používají platbu elektronickou peněženkou a nebo platí hotově, žádné komplikace nevzniknou.

Cestování celý článek
9.7.

Železniční nehoda v České Třebové zastavila provoz na trati.

Na železniční trati byl v důsledku nehody pro nákladní dopravu veškerý provoz přerušen. Na místě události byli přítomni pracovníci drážní inspekce, kteří prováděli vlastní šetření.

Cestování celý článek
19.10.

Švédští odborníci na klimatologii v kraji

Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) se podílí na projektu rozhodovacího modulu dispečera zimní údržby silnic.

Cestování celý článek
6.10.

Začíná přestavba pardubického přednádraží

Stavba bude z velké části financovaná z tzv. švýcarských fondů, z nichž může město čerpat peníze do poloviny června příštího roku. Práce mohou začít bezprostředně poté, co nabydou právní moci všechna potřebná stavební povolení, tedy po 10. říjnu 2016.

Cestování celý článek
16.1.

Oprava silnice přes Boříkovice je o 20 milionů levnější. Dokončena bude výrazně rychleji

Celková předpokládaná hodnota stavby dle projektové dokumentace činila necelých 67 milionů korun včetně DPH. Vítězná nabídková cena je 48milionů korun při době realizace 230 dní, což je o 200 dní kratší doba než jedna z nabídek.

Cestování celý článek
16.10.

Věk není překážkou - Týden pro seniory

V rámci Týdne pro seniory si důchodci budou moct vyzkoušet také například práci kriminalisty, nebude chybět ani posezení se známou tváří, tentokrát jí bude herečka Jaroslava Obermaierová, představitelka Vilmy ze seriálu Ulice.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting