Projekt EUROBEDS 2008

23.3.

Projekt EUROBEDS 2008

Projekt EUROBEDS 2008

Klub českých turistů (KČT), který v roce 2008 oslaví 120 let od svého založení, chce předložit veřejnosti nabídku možností cestování po naší vlasti v podobě konkrétních výletů. I k tomu má přispět připravovaný Obrazový atlas turistických výletů a zajímavostí v České republice. V tomto atlasu se mohou obce, města, regiony a kraje prezentovat širokou nabídkou svých možností. Atlas tentokrát osloví především domácí turisty a občany, kteří touží po sebevzdělávání, poznávání naší země a pohybu v přírodě. Připravovaný atlas má formát A4, 224 celobarevných stran tištěných na kvalitním papíře s nákladem 30 tisíc výtisků. Bude tradičně pokřtěn na Mezinárodním veletrhu REGIONTOUR v Brně. Jeho obsah bude členěn do 14 kapitol (prezentací krajů). Propagace každého kraje bude navozena graficky sjednocenou hlavičkou na krajské prezentační stránce, se stručným pozváním (česky a anglicky) k návštěvě příslušného kraje. KČT přispívá k rozvoji turistiky a cestovního ruchu pořádáním akcí celostátního i mezinárodního významu, značením pěších, lyžařských, cykloturistických tras a stezek a také vydáváním map, publikací a periodik. Každoročně již po dobu deseti let prezentuje na Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech - REGIONTOUR v Brně atlasy projektu EUROBEDS. V letošním roce vydal Obrazový atlas architektury, technických památek a zajímavostí v ČR. Ten se setkal s velikým zájmem veřejnosti, o čemž svědčí skutečnost, že byť vyšel na sklonku roku 2006, již v únoru tohoto roku je celý náklad prakticky rozebrán.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

20.11.

Pozor na změny vyvolané rekonstrukcí přednádraží

Počátkem příštího týdne stavební firma rekonstruující přednádraží promění ve staveniště prakticky celý prostor, jehož se přestavba týká. Vymezí dva koridory, které cestujícím umožní vstup do haly jak ze směru od centra města, tak od nadjezdu či Polabin. Jiný přístup do nádraží možný nebude.

Cestování celý článek
25.2.

Přednáška:“Měsíc stále neznámý“

Na pozemské obloze je to zároveň objekt, který již při pohledu bez dalekohledu nabízí mnohem větší množství detailů, než kterýkoliv jiný kosmický objekt.

Cestování celý článek
5.11.

Přibude kontrol v pardubické MHD

Dopravní podnik se zaměří především na ranní linky, jež míří do průmyslových částí krajského města.

Cestování celý článek
7.5.

Rock for People čekají taneční afterparty se Sigmou a unikátní stageí od Let It Roll

Fanoušci mají jen do konce května možnost koupit levnější vstupenky jen za 1 850 Kč. V prodeji je i limitovaná edice jednodenních vstupenek. Více na www.rockforpeople.cz.

Cestování celý článek
4.4.

Kdy nemusíte volat policisty

Připomínáme účastníkům dopravních nehod základní informace.

Cestování celý článek
20.7.

Chystáte se na houby či do přírody?

V souvislosti s pondělní pátrací akcí po 73 leté seniorce z Hradce Králové, která byla na houbách v lesích na pomezí Pardubického a Královéhradeckého kraje jsme se rozhodli napsat několik užitečných rad jak pro houbaře, tak pro turisty či sportovce, kteří se vydávají do přírody…

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting