Projekt EUROBEDS 2008

23.3.

Projekt EUROBEDS 2008

Projekt EUROBEDS 2008

Klub českých turistů (KČT), který v roce 2008 oslaví 120 let od svého založení, chce předložit veřejnosti nabídku možností cestování po naší vlasti v podobě konkrétních výletů. I k tomu má přispět připravovaný Obrazový atlas turistických výletů a zajímavostí v České republice. V tomto atlasu se mohou obce, města, regiony a kraje prezentovat širokou nabídkou svých možností. Atlas tentokrát osloví především domácí turisty a občany, kteří touží po sebevzdělávání, poznávání naší země a pohybu v přírodě. Připravovaný atlas má formát A4, 224 celobarevných stran tištěných na kvalitním papíře s nákladem 30 tisíc výtisků. Bude tradičně pokřtěn na Mezinárodním veletrhu REGIONTOUR v Brně. Jeho obsah bude členěn do 14 kapitol (prezentací krajů). Propagace každého kraje bude navozena graficky sjednocenou hlavičkou na krajské prezentační stránce, se stručným pozváním (česky a anglicky) k návštěvě příslušného kraje. KČT přispívá k rozvoji turistiky a cestovního ruchu pořádáním akcí celostátního i mezinárodního významu, značením pěších, lyžařských, cykloturistických tras a stezek a také vydáváním map, publikací a periodik. Každoročně již po dobu deseti let prezentuje na Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech - REGIONTOUR v Brně atlasy projektu EUROBEDS. V letošním roce vydal Obrazový atlas architektury, technických památek a zajímavostí v ČR. Ten se setkal s velikým zájmem veřejnosti, o čemž svědčí skutečnost, že byť vyšel na sklonku roku 2006, již v únoru tohoto roku je celý náklad prakticky rozebrán.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.8.

Nové vybavení zlepší bezpečnost v silničním provozu

Technické vybavení za téměř 50 tisíc korun pomůže policistům sloužícím v členských obcích Sdružení Orlicko, kteří pět sad výstražných světel a stovky termoizolačních folií využijí zejména při záchraně lidských životů a ochraně zdraví v případě dopravních nehod.

Cestování celý článek
11.3.

Mlha a náledí ve čtvrtek dopoledne zkomplikovalo jízdu řidičům

Mlha, že by se dala krájet, takové bylo čtvrteční dopoledne v Pardubickém kraji. Hasiči vyjížděli hned k několika dopravním nehodám.

Cestování celý článek
3.3.

Toman považuje za ideální propojení všech druhů dopravy

Naše silnice i silnice všech ostatních krajů by si nepochybně zasloužily větší podíl z rozpočtového určení daní.

Cestování celý článek
19.4.

Pardubičtí dopraváci oslavují 60 a otevírají dveře

Po celý den tak budou připraveny zvláštní spoje, které budou návštěvníky svážet ze všech směrů do dopravního podniku a zpět.

Cestování celý článek
1.9.

Východočeské divadlo zahájilo svou 108. sezónu

Vedle osmi premiér diváky čeká i pokračování cyklu INprojekty, který formou scénických čtení představuje na Malé scéně novinky současné dramatiky.

Cestování celý článek
13.8.

Pardubice přivítají odborníky z Čech, ze zahraničí i z Evropské kosmické agentury

„Uspořádáním veletrhu jsme se rozhodli navázat na tradici, která sahá až do první republiky. Tehdy bylo Československo, díky pardubické továrně Telegrafia, světovou velmocí v oboru elektrotechniky. Ale i v současné době je v pardubickém regionu hned několik firem, které zde koncentrují svojí výrobu a jejichž jméno má v oblasti elektrotechniky světový zvuk,“ říká Petr Vašíček, ředitel společnosti Pardubická výstavní a veletržní, s.r.o.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting