Provoz na letišti v červenici a srpnu

21.7.

Provoz na letišti v červenici a srpnu

Provoz na letišti v červenici a srpnu

Ani koncem července a v průběhu měsíce srpna letecký provoz nad pardubickým letištěm neutichne. Pravidelnými letovými dny zůstávají pondělí až čtvrtek s dobou letů od 9 do 22 hodin, v pátek pak jen příležitostně do 14 hodin. Tento již tradiční program se vztahuje k výcviku mladých pilotů Armády ČR, který je provozován Centrem leteckého výcviku (CLV). Kromě toho budou provozovány i letouny zabezpečující protivzdušnou obranu státu nebo různé zahraniční mise, jejichž provozem mohou být dotčeny i víkendové dny. V poslední době je možné spatřit na obloze zahraniční dopravní letouny různých typů, například An-30, Ruslan nebo Herkules C – 130H. Koncem minulého měsíce vrcholila u CLV pozemní příprava posluchačů 2. ročníku Univerzity obrany Brno. V červenci, srpnu a září bude probíhat jejich intenzivní letecký výcvik na cvičných vrtulových letounech Z – 142, a to zejména v blízkém prostoru letiště. Naproti tomu jsou od poloviny července omezeny lety vrtulníků po letištním okruhu, tedy okolo letiště, a manévry připomínající kroužení nad zastavěnými oblastmi přiléhajícími k letišti. Vrtulníky budou provádět odlety a přílety do vzdálenějších pracovních prostorů. V první polovině roku 2008 přijala Správa letiště celkem pět stížností od obyvatel na letový provoz. „Všechny stížnosti byly řádně prošetřeny ve spolupráci s odborníky z CLV, kde se výcvik provádí,“ uvedla kapitánka Iva Machová. Vyhodnocením ze záznamových zařízení nebylo potvrzeno porušení pravidel leteckého výcviku a ani letového provozu. Podle sdělení Vladimíra Hrubana, zástupce ředitele CLV pro bezpečnost výcviku a práce, byly právě z důvodu snížení hlukové zátěže obyvatelstva přijaty zásady uplatňované v letovém provozu. „Vzlety na hlavní směr provádět z úrovně světelné příčky systému PAPI, pokud to umožňuje nutná délka dráhy pro daný typ letounu a povětrnostní podmínky, dále zákaz letu nad městem Pardubice pod výškou 1500 metrů nad zemí, pokud to vzdušná situace nevyžaduje, po vzletu na hlavní směr neprovádět výdrž v přízemní výšce, po vzletu plynule stoupat pro dosažení maximální možné výšky nad obcí Staré Čívice, dovoluje-li to daný typ letadla a povětrností podmínky, první zatáčku do jižního okruhu s proudovými letouny L-39 pro oba směry vzletu provádět až ve vzdálenosti 4 kilometrů od konce vzletové dráhy, používat pouze jižní okruh mimo zástavbu města Chrudim,“ upřesnil Vladimír Hruban.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

31.10.

Začala přestavba přednádraží

„Parkoviště před bytovým domem na náměstí Jana Pernera, tedy před nádražím, bude celé, včetně stojanů na kola, uzavřeno od konce října,“ řekla Helena Dvořáčková, náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu města.

Cestování celý článek
4.7.

Stavba D11 a D35 bude pokračovat. ČR získala od Komise výjimku EIA

Získání výjimky potvrdil premiérovi Sobotkovi předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Podmínkou podle předsedy vlády je, aby byla co nejrychleji schválena připravená novela o EIA. Po prázdninách by pak mělo být možné získat stavební povolení, zahájit výběrová řízení na dodavatele a příští rok stavět. „Součástí té dohody je, že na všechny tyto stavby budou použity evropské fondy, a že to Evropská komise nebude zpětně žádným způsobem zpochybňovat,“ poznamenal premiér.

Cestování celý článek
16.3.

Musíme si pomáhat. Češi věří na dobré skutky i karmu

Na filantropy v našem okolí pravidelně myslí Nadace Via, která už 20 let každoročně oceňuje dobrodince a lidi, kteří pomáhají ve svém okolí. „Udělením ceny Via Bona se každoročně snažíme vyzdvihnout práci lidí, kteří věnují svůj čas a energii druhým nebo svému okolí,“ vysvětluje Zdeněk Mihalco z Nadace Via.

Cestování celý článek
15.8.

Do Dolan na Pardubicku po nové silnici

Obec Dolany navíc dobudovala chodníky a odstavnou plochu u místního fotbalového hřiště.

Cestování celý článek
3.5.

Řidič kamionu volal o pomoc

Na tísňovou linku 155 si o lékařskou pomoc zavolal muž řídící kamion. Uváděl, že je mu špatně, má bolest na hrudníku a musí soupravu zastavit na silnici 1/37 za kruhovým objezdem na Opatovice nad Labem v místě, kde parkování není možné.

Cestování celý článek
27.10.

S dostavbou R35 se může začít okamžitě. Trasa je hotová

Dostavba třetího patra křižovatky u Opatovic nad Labem bude součástí silnice R35. Stát tak s výstavbou této nejen pro náš region klíčové rychlostní komunikace může začít prakticky ihned,“ řekl s radostí hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Kraj svou část úkolu potřebnou pro výstavbu a dokončení pětatřicítky splnil, nyní je na tahu stát.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting