Regionální projekty opět dostanou peníze. Globus Lepší svět zase hledá ty nejlepší

12.2.

Regionální projekty opět dostanou peníze. Globus Lepší svět zase hledá ty nejlepší

Třetí ročník charitativního programu Globus Lepší svět, který podporuje malé, veřejně prospěšné organizace v jejich snaze udělat pro lidi život zajímavější a příjemnější, právě startuje. Globus na jaře rozdá dalších 3,92 milionu korun na rozvoj 45 projektů. Nově přidá 20 tisíc tomu, který získá vůbec nejvíce veřejných hlasů. Online hlasování bude také poprvé ukazovat i průběžné výsledky.

Pro dobré věci není nikdy dost peněz. Malé organizace, které se snaží pomoci handicapovaným, znevýhodněným či nemocným lidem, anebo chtějí vylepšit stav svého okolí, často nedosáhnou na dotace ani finanční pomoc. Proto Globus v souladu se svým mottem „tady je svět ještě v pořádku“ před dvěma lety uvedl program Globus Lepší svět, tedy pomoc v regionech, kde sám působí. Za tu dobu podpořil 7,8 miliony korun 90 projektů v blízkosti svých hypermarketů. Do hlasování o nejužitečnější projekty se zapojilo pokaždé několik desítek tisíc lidí prostřednictvím webu www.globus.cz.

Neříkáme komu, nebo jak máte pomoci, stačí mít dobrý nápad

Minulý a předminulý rok mohly organizace díky finanční pomoci Globusu zrealizovat různé zajímavé projekty, počínaje nákupem potřebných pomůcek pro handicapované, přes úpravy zahrad a hřišť pro děti, až po přispění na výcvik speciálních psů pro canisterapii dětem po mozkové obrně. Každý z projektů má jiné téma, cíl a jsou určené pro široké spektrum lidí. „Globus Lepší svět neomezuje organizace tématikou. Jeho podstatou a filozofií je pomoci dobrým věcem pro lidi. Ráda bych vzkázala, že pokud organizace potřebují finanční pomoc na projekt, který jejich klientům pomůže, ať ho přihlásí,“ vyzývá Rita Gabrielová, vedoucí korporátní komunikace hypermarketu Globus.

Možné je dostat i 150 tisíc. Jak na to?

Program Globus Lepší svět pomáhá organizacím, které jsou v třicetikilometrové blízkosti jeho 15 hypermarketů. Přihlásit se na www.globus.cz může jakákoli organizace od charit přes školy, školky, domy pro seniory, dětské domovy nebo zájmová sdružení. Termín pro přihlášky je od 13. února do 6. března 2019.

Každý z 15 hypermarketů Globus za odborné pomoci do 27. března vybere ze svého okolí tři projekty – za celý Globus jich bude soutěžit opět 45. Ty pak postoupí do veřejného hlasování i na webu Globusu. Částka, jakou projekt na svou realizaci dostane, bude záležet na počtu hlasů. V každém regionu pak bude rozdáno vždy 50, 80 a 130 tisíc korun. Novinkou letos je, že projekt s nevyšším skóre hlasů dostane na svou realizaci od Globusu finanční bonus v podobě 20 tisíc korun navíc. „V regionech je celá řada zajímavých veřejně prospěšných projektů, za kterými stojí spousta báječných lidí. Mnohdy ale chybí peníze na to, aby se tyto důležité aktivity podařilo udělat. Proto jsme moc rádi, že jim Globus poskytuje tolik potřebnou finanční podporu,“ doplňuje Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka organizace Fórum dárců. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

3.10.

V Pardubicích jde osvětlení s dobou k úspornějšímu provozu

Hlavními výhodami LED technologie jsou především dlouhá životnost, která činí až 100 000 hodin, minimální údržba, nízká spotřeba energie i okamžitý plný světelný výkon.

Cestování celý článek
24.6.

Prázdninová dopravní omezení

Pardubice čeká během prázdnin několik dopravních omezení. Pro řidiče bude asi „nejbolestivější“ obnova asfaltového povrchu Pražské ulice v úseku od nadjezdu u Parama, až za čerpací stanici u letiště a výstavba kruhové křižovatky Poděbradská a Kosmonautů. Komplikovanější cestu budou mít i milovníci koupání na písníku Hrádek, až do listopadu bude uzavřena silnice z Doubravic na Hrádek.

Cestování celý článek
29.9.

K pomoci obcím v okolí Želivky se přidal i předseda Senátu Štěch

Starostové absolvovali během posledních několika let desítky jednání, které však zůstala jen u slibů. „Díky Tomášovi Zdechovskému dostaly věci rychlejší spád. Sestavili jsme expertní skupinu, připravili požadavky a sepsali také problémy regionu, se kterými seznamujeme ministerstva a politiky,“ popisuje starosta Kožlí Václav Husák.

Cestování celý článek
9.2.

Poslední opona pro pardubickou Charleyovu tetu

V hlavních rolích známé komedie, v níž autor Brandon Thomas využil zápletku s převlekem muže za ženu, hrají Petr Borovec, Ladislav Špiner, Jan Musil, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Jana Ondrušková, která převzala postavu Amy po Petře Tenorové.

Cestování celý článek
5.11.

Tělesně postižení sportovi SKP Hvězdy Pardubice nemají kde v zimě trénovat

Oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda SKP Pardubice má více než sto členů. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších a nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli. Zásadním problémem je chybějící tělocvična pro zimní přípravu. Proto hejtman Netolický také přislíbil přímluvu u primátorky města Pardubice ohledně opravy atletického stadionu na Dukle.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting