Řidiči, pozor na vjíždění do lesů!

19.11.

Řidiči, pozor na vjíždění do lesů!

Letošní houbařská sezona je díky suchu daleko klidnější než v minulém roce, to ale neznamená, že se do lesů nevydávají další návštěvníci toužící po klidu nebo sběru přírodního materiálu na různé adventní dekorace. Aby vám tento výlet nevyšel na desetitisíce korun, dodržujte zákon o lesích.  
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ve spolupráci s dalšími kolegy se v tomto období zaměřili na dodržování zákona o lesích, zákazu vjezdu a stání v lesích, a také proti krádežím dřeva. Preventivně - bezpečnostní opatření zaměřili na lokalitu lesních porostů Suchého vrchu na Králicku. Na devíti pevných stanovištích v lesích a prostřednictvím mobilních hlídek zkontrolovali desítky řidičů. Kriminalisté zjištěné porušení zákona postoupí na příslušné orgány státní správy.
Za nedodržení této povinnosti hrozí přestupcům sankce ve správním řízení až do výše 100 tisíc korun.
Tyto akce budou nadále pokračovat i na dalších místech Orlickoústecka.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

29.7.

Bezpečí o prázdninách na silnici i mimo ni.

Letní preventivní akce jsou zaměřeny převážně na opatrnost v silničním provozu a osobní bezpečí. S těmito tématy jezdí policisté i za dětmi na tábory. Tento týden navštívili tábor v Krasnici a druhý byl nedaleko obce Břehy. Společně dorazili i policisté z pardubické dopravní policie a do Krasnice i koordinátorka BESIP.

Cestování celý článek

Nebezpečné ultrafialové záření ze slunce dopadá na naši pokožku i přes oblečení nebo sklo. Víte, které je nejvíce škodlivé?

Chráníte se opalovacími krémy jen na přímém slunci nebo u vody? Nebezpečné UV záření může pronikat do vaší pokožky i skrz sklo v místnosti nebo v autě. Chráněni nejme ani pokud je pod mrakem nebo jsme zakryti oblečením. Stejně nebezpečné jsou pro náš zrak také sluneční brýle s nedostatečným UV filtrem. Víte, jaký je rozdíl v jednotlivých UV zářeních, a která jsou pro naši kůži a oči nebezpečná?

Cestování celý článek
20.5.

Střed dvou vozidel v Chocni

V jednom z vozidel byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Řidič z druhého automobilu nebyl na místě nehody a policisté ho hledali.

Cestování celý článek

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Cestování celý článek
8.6.

Anketa prověří spokojenost obyvatel

„Jde o první průzkum tohoto typu od schválení strategického plánu města na roky 2014 až 2025. Jeho prostřednictvím získáme informace o spokojenosti obyvatel Pardubic, ale zejména budeme mít vstupní data pro porovnání v dalších letech. Průzkumy se totiž budou konat každé dva roky,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Navíc nám společnost umožnila doplnit dotazník o otázky, které nás zajímají právě z pohledu naplnění strategického plánu a bude v nich i prostor pro náměty respondentů,“ dodal.

Cestování celý článek
17.6.

Z Bílé věže se rozhlédl padesátitisící návštěvník

Padesátitisící návštěvnice si z Bílé věže odnášejí volnou vstupenku na slavnostní zvonění na zvon Augustin. „ A my už se můžeme pomalu chystat na návštěvníka stotisícího. Věříme, že ho přivítáme příští rok,“ říká Robert Průcha z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která Bílou věž provozuje.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting