Řidiči, pozor na vjíždění do lesů!

19.11.

Řidiči, pozor na vjíždění do lesů!

Letošní houbařská sezona je díky suchu daleko klidnější než v minulém roce, to ale neznamená, že se do lesů nevydávají další návštěvníci toužící po klidu nebo sběru přírodního materiálu na různé adventní dekorace. Aby vám tento výlet nevyšel na desetitisíce korun, dodržujte zákon o lesích.  
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ve spolupráci s dalšími kolegy se v tomto období zaměřili na dodržování zákona o lesích, zákazu vjezdu a stání v lesích, a také proti krádežím dřeva. Preventivně - bezpečnostní opatření zaměřili na lokalitu lesních porostů Suchého vrchu na Králicku. Na devíti pevných stanovištích v lesích a prostřednictvím mobilních hlídek zkontrolovali desítky řidičů. Kriminalisté zjištěné porušení zákona postoupí na příslušné orgány státní správy.
Za nedodržení této povinnosti hrozí přestupcům sankce ve správním řízení až do výše 100 tisíc korun.
Tyto akce budou nadále pokračovat i na dalších místech Orlickoústecka.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

28.4.

Lázně Velichovky: 200 rezervací a den otevřených dveří

Lázně stále doplňují vybavení i program. Nově je v lázních otevřena lázeňská kavárna. "Před kavárnou jsme nyní položili zbrusu novou dlažbu, takže se v tomto krásném jarním počasí dá sedět už i venku. Park ožil 40 novými lavičkami, zkrátka ani trochu se nenudíme”, popisuje stále pokračující práce správce Lázní Velichovky Ing. Luboš Pácalt. Pokračují také práce na otevření dalších ubytovacích kapacit.

Cestování celý článek
2.10.

Od října letošního roku slouží pardubické stožáry veřejného osvětlení integrovanému záchrannému systému.

Štítky, kterými jsou sloupy veřejného osvětlení označeny, mají pomoci zlepšit orientaci lidí v místě vzniklých kritických situací. Štítky mají výraznou zelenou barvu, obsahují logo Služeb města Pardubic a šestimístné identifikační číslo. První trojčíslí označuje ulici a druhé trojčíslí, číslo sloupu veřejného osvětlení a každé číslo je vázané na souřadnice GPS.

Cestování celý článek
4.2.

Ostravanem bez placené místenky. České dráhy v kraji ruší poplatek za rezervaci místa

K původně zavedené praxi se od počátku odmítavě stavěl také hejtman kraje Martin Netolický: „Změna zavedená novým jízdním řádem se logicky nelíbila především pravidelným dojíždějícím, kterým placená rezervace míst cestování za prací značně prodražovala, a proto raději čekali více než půl hodiny na další spoj,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek

.Finance by měly být využity na aktivity, které nelze v tomto programovém období hradit z jiných zdrojů přes národní Program rozvoje venkova.

Cestování celý článek
7.4.

Trasa pro veřejnost u přednádraží bude upravena

Vzhledem k postupu stavebních prací spojených s realizací stavby Multimodální uzel veřejné dopravy v Pardubicích bude od pondělí 10.4.2017 upravená trasa přístupové cesty veřejnosti a cestujících do budovy hlavního nádraží v Pardubicích. Nově upravená část přístupové trasy je patrná z grafické přílohy a bude vedená do bočního vstupu nádražní budov

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting