S budoucí vizí Rozárky pomohou městu mladí architekti, soutěž město vyhlásí už za pár dní

19.7.

S budoucí vizí Rozárky pomohou městu mladí architekti, soutěž město vyhlásí už za pár dní

Tři měsíce budou mít mladí architekti šanci pomoci městu s návrhy dalšího využití lokality Rozárka. Ideovou architekto-krajinářskou soutěž, jejíž podmínky dnes schválili městští radní, vyhlásí město v pondělí 25. července 2016. Soutěž by měla najít řešení vhodné kombinace využití krajiny pro sport a relaxaci v zeleni, přičemž vítězný návrh musí umět respektovat využití jedinečného svahu, zachovat výhled na město i panorama hor s tím, že místo oživí. Vítězný návrh bude sloužit jako podklad pro budoucí rozhodování města jak danou lokalitu vhodně využít. 

Až do 26. října 2016 do páté hodiny odpolední mohou mladí architekti ročníků narození 1981 a mladších, odevzdat městu svůj návrh vhodného využití území o přibližné výměře 2,6 ha, jehož nadmořská výška šplhá až ke 267 metrům. I když výsledné využití Rozárky, o němž v anketě hlasovaly v únoru minulého roku asi čtyři tisíce občanů, neuspělo se získáním grantu na přeměnu území u nadace Proměny, rozhodla se radnice, že návrh budoucí vize tohoto pro město unikátního a cenného místa svěří ještě do rukou mladých architektů. Soutěž by měla najít řešení vhodné kombinace využití krajiny pro sport a relaxaci, přičemž vítězný návrh musí umět respektovat využití jedinečného svahu, zachovat výhled na město i panorama hor s tím, že místo oživí.

Architektonicko-krajinářská soutěž bude otevřená, jednokolová. Vyhlášena bude ve Věstníku veřejných zakázek (http://www.vestnikverejnychzakazek.cz), zmínka se objeví v informačním zpravodaji města, na internetových stránkách České komory architektů (http://www.cka.cz) a samozřejmě i na úřední desce a na městském oficiálním webu www.hradeckralove.org. Porota, kterou již rada města jmenovala, bude jednotlivé návrhy hodnotit podle komplexní kvality architektonicko-krajinářského návrhu celkového řešení. Soutěžní porota, která bude jednotlivé návrhy hodnotit, zasedne 8. listopadu 2016. Autor vítězného návrhu obdrží odměnu ve výši 80.000 Kč. 

Soutěž, která je nyní vyhlašována pro mladé architekty, by měla přinést nejen neotřelé nápady jak lokalitu řešit, ale očekáváme od ní i nápady, které by mohly zaujmout investory. Ti by městu pomohli s realizací vhodného a kultivovaného využití tohoto jedinečného místa Hradce Králové. Oslovit mladé architekty s touto zajímavou úlohou má i druhý význam, a to přilákat je tvořit do Hradce Králové, jako do města s dlouholetou tradicí kvalitní architektury a urbanismu. Chceme dát šanci začínajícím architektům, kteří by měli ukázat svůj tvůrčí potenciál. Město tak získá nejen nové návrhy možného využití Rozárky, ale i přehled o schopnostech mladých tvůrců, které může město oslovit i s otázkami řešení jiných lokalit ve městě,“ říká Petr Brůna, vedoucí odboru hlavního architekta

Další zprávy z kategorie "Cestování"

18.3.

Připomenutí Velké války

Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti k tomu dodává: „Zajímavostí letošního vystoupení bezesporu je také skutečnost, že tři z vystupujících letadel jsou poháněny hvězdicovými motory a i z tohoto pohledu zapadají do koncepce letošního ročníku, který nese podtitul Hvězdy na nebi. Proto jsme se ještě více než obvykle snažili do programu zařadit letadla poháněná hvězdicovými motory.“

Cestování celý článek
12.2.

Jarní prázdniny jsou výzvou pro zloděje. V loňském roce napáchali škody za téměř 133 milionů korun

Zlodějům nahrává anonymita a nevšímavost sousedů Drzost a sebevědomí zlodějů zaměřených na byty a domy stále roste. Využívají čím dál chytřejší metody a nedají se odradit ani přítomností obyvatel v domech či bytech.

Cestování celý článek
20.11.

Pozor na změny vyvolané rekonstrukcí přednádraží

Počátkem příštího týdne stavební firma rekonstruující přednádraží promění ve staveniště prakticky celý prostor, jehož se přestavba týká. Vymezí dva koridory, které cestujícím umožní vstup do haly jak ze směru od centra města, tak od nadjezdu či Polabin. Jiný přístup do nádraží možný nebude.

Cestování celý článek
16.12.

tisknoutodeslat emailem Pět projektů kraje úspěšně prošlo podrobnou prověrkou

V rámci programového období 2007 – 2013 má Pardubický kraj v současnosti zásobník obsahující 104 projektů v celkovém objemu potenciální dotace ve výši 4 ,5 miliardy Kč.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting