S farmářkou Havránkovou jednali o D11

1.8.

S farmářkou Havránkovou jednali o D11

S farmářkou Havránkovou jednali o D11

Šance pro pokračování stavby dálnice D11 k Hradci Králové byla ve středu 30. července odpoledne na stole, ke kterému do Regiocentra Nový pivovar přivedl královéhradecký hejtman Pavel Bradík ministra zemědělství Petra Gandaloviče, náměstka ministra dopravy Jiřího Hodače, primátora Hradce Králové Otakara Divíška a farmářku Ludmilu Havránkovou. Právě spor o její pozemky v královéhradeckých Plačicích zatím brzdí další pokračování výstavby této dálnice, důležité pro celý Královéhradecký kraj. Hejtman Bradík chce dlouholetý spor o pozemky Havránkových v královéhradeckých Plačicích vyřešit dohodou a v dalším jednání pokračovat v souladu s usnesením Vlády České republiky. Na jejím konci by mělo být dotažení této významné dopravní tepny k Hradci Králové. „Považuji za významné a jedinečné, že se podařilo u jednoho stolu zahájit přímý dialog mezi zástupci státu na úrovni ministra a náměstka ministra s paní Havránkovou. Takového otevřeného jednání dosud členové předchozích vlád nebyli schopni. Za vstřícnost děkuji všem účastníkům dnešní schůzky i za obyvatele našeho kraje, pro které je pokračování stavby dálnice D11 nezbytné. Situace by se mohla nyní začít vyvíjet dobrým směrem a budoucnost rychlé dostavby dálnice je zatím stále otevřená,“ řekl královéhradecký hejtman Bradík. Pavel Bradík chce společným jednáním vedení ministerstva zemědělství a dopravy a rodiny Havránkových z královéhradeckých Plačic pomoci zabránit, aby se pokračování výstavby dálnice pět kilometrů před Hradcem Králové na dlouho zastavilo.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

12.9.

Škody způsobené kapsáři meziročně narůstají o 22 %. Letos dosáhly již více než 50 milionů korun

Podle statistik Policie ČR způsobili kapsáři v letošním roce škody, které již přesáhly 50 milionů korun. Za stejně období v loňském roce byly škody přibližně o 9 milionů nižší. Nárůst oproti loňskému roku je tak 22 %.

Cestování celý článek
19.4.

Pardubičtí dopraváci oslavují 60 a otevírají dveře

Po celý den tak budou připraveny zvláštní spoje, které budou návštěvníky svážet ze všech směrů do dopravního podniku a zpět.

Cestování celý článek
2.12.

Úspěšná soutěž pro cestující MHD pokračuje

Od 1. prosince se cestující mohou těšit na nové kolo soutěže, která bude probíhat v Pardubicích, Liberci, Olomouci a Hradci Králové.

Cestování celý článek
6.12.

Asistenti prevence kriminality budou v ulicích Hradce Králové i nadále

V minulém týdnu poskytovali první pomoc napadenému muži. Zraněný muž zůstal s krvácejícím zraněním ležet na chodníku. Asistenti prevence kriminality ho prvotně ošetřili, přivolali záchrannou službu a okamžitě informovali i kolegy z městské policie,“ přidává čerstvou zkušenost asistentů prevence kriminality Eva Kněžourová, mluvčí Městské policie Hradec Králové.

Cestování celý článek
6.11.

Oprava silnice pod Hřebečským tunelem se protáhne

Uzavírka strategické komunikace spojující Čechy s Moravou se o tři týdny protáhne.

Cestování celý článek
6.4.

Nerespektoval dopravní značení

Souhrou okolností okolo nehody projížděl lékař a také policista Krajského ředitelství Pardubického kraje, kteří poskytli nezbytnou první pomoc do příjezdu rychlé záchranné služby.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting