S náměstky ministrů dopravy a financí o R35

29.5.

S náměstky ministrů dopravy a financí o R35

S náměstky ministrů dopravy a financí o R35

V úterý 27. května odpoledne se uskutečnilo na ministerstvu dopravy pracovní jednání vicehejtmana Romana Línka s prvním náměstkem ministra dopravy Jiřím Hodačem a náměstkem ministra financí Jiřím Kubínkem. Tématem jejich jednání byl stav připravenosti a příprava realizace rychlostní komunikace R35, včetně forem a času jejich financování. „Náměstkem ministra dopravy mi bylo potvrzeno, že po zpřesnění harmonogramu přípravy celého úseku R35 bude nejdéle v září tohoto roku předložen vládě aktualizovaný seznam prioritních dopravních staveb, kde se R35 opět objeví,“ řekl na úvod vicehejtman Línek. „Počítá se s tím, že nejdéle v první polovině roku 2010 bude dokončen první úsek R35 od dálnice D11 k Opatovicím, včetně křižovatky I/37. Ve stejném čase by měl být dokončen i čtyřpruh spojující krajská města Pardubice a Hradec Králové a také třetí patro křižovatky u Opatovic. V letech 2011 až 2016 by pak měla proběhnout realizace celého úseku R35 od Opatovic až po hranice kraje u Moravské Třebové, přičemž součástí stavby by měly být i připravované přivaděče,“ přiblížil výsledky jednání Roman Línek. „Jako forma financování se nabízí využití evropských fondů a vyloučena není ani metoda PPP, kterou je dnes připravována například dálnice D3 do Jižních Čech. O podrobném harmonogramu a konkrétní formě financování či jejich kombinaci by měla rozhodnout vláda také ještě v letošním roce,“ doplnil Línek. Vedle klíčové R35 hovořil Roman Línek s náměstky také o dalších dopravních stavbách v kraji. Například o plavebním stupni Přelouč, s jehož realizací ministerstvo dopravy i nadále počítá.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

21.1.

Milan Mikolecký obdržel za svoji novinářskou práci medaili hejtmana

Prvním nositelem Medaile hejtmana Pardubického kraje v roce 2020 se stal Milan Mikolecký. Ten ocenění převzal v pondělí z rukou hejtmana Martina Netolického, a to především za svoji novinářskou činnost, kdy od roku 1976 vydával Českotřebovský zpravodaj, ale také za aktivity v rámci revolučního roku 1989. Milan Mikolecký se tak zařadil po bok Miroslava Brýdla, Ondřeje Moravce, Pavla Stary či Davida Šimka.

Cestování celý článek
6.12.

Asistenti prevence kriminality budou v ulicích Hradce Králové i nadále

V minulém týdnu poskytovali první pomoc napadenému muži. Zraněný muž zůstal s krvácejícím zraněním ležet na chodníku. Asistenti prevence kriminality ho prvotně ošetřili, přivolali záchrannou službu a okamžitě informovali i kolegy z městské policie,“ přidává čerstvou zkušenost asistentů prevence kriminality Eva Kněžourová, mluvčí Městské policie Hradec Králové.

Cestování celý článek
6.5.

O Zlatou stuhu pro Vesnici roku se letos v kraji utká 19 obcí

Krajská komise, která začne objíždět přihlášené obce 17. května, bude hodnotit například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií.

Cestování celý článek
11.7.

Smetana, Baiza, Martinů a LEGO – co mají společného?

S rodinou či přáteli si projděte po gotickém opevněním, které je nejzachovalejším ve střední Evropě a vystopupejte 192 schodů do rodné světničky již zmíněného skladatele, která se nachází ve výšce 36 m ve věži kostela sv. Jakuba. Z ochozu se můžete kochat nejen výhledem do širého okolí, ale jistě vás zaujme, jak na dvacetipěti metrech čtverečních mohlo žít osm lidí.

Cestování celý článek
15.1.

Změny na trasách linek MHD od 1. února 2007

S platností od 1. února 2007 dochází ke změně trasy autobusové linky číslo 16.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting