Seminář o moderních trakčních systémech na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice

29.5.

Seminář o moderních trakčních systémech na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice

V pátek 29. května 2015 budou na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice jednat odborníci o moderních trakčních pohonech.


Seminář pořádá Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky v dopravě Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.


„Určen je pro účastníky z firem, které se zabývají provozováním dopravních systémů a účastníky z průmyslových podniků v oblasti dopravy. Je zaměřen na etapy vývoje, zkoušek a provozu trakčních a mechatronických systémů zejména v kolejové a silniční dopravě,“ nastiňuje náplň odborného semináře doc. Ing. Radovan Doleček, Ph.D., vedoucí pořádající katedry.


Na seminář je zaregistrováno na 80 účastníků jak z domácí univerzity, tak i z jiných vysokých škol či odborníků z praxe.
Celkem bude prezentováno 10 odborných příspěvků, a to od zástupců z Univerzity Pardubice a kolegů z jiných vysokých škol  - ČVUT v Praze, Technické univerzity v Liberci. Své příspěvky přednesou odborníci ze společností ŠKODA ELECTRIC a.s., Siemens, s.r.o., VÚKV a.s, Wikov MGI a.s., Regul Tech servis s.r.o., CZ LOKO a.s.


Témata příspěvků:
Josef Sousedík - elektrotechnik a vynálezce, komunální politik a vlastenec,
Nové směry ve vývoji trakčních pohonů,
Moderní trakční pohony v extrémních povětrnostních podmínkách,
Synchronizované řízení pohonů tramvaje s nezávisle otáčivými koly,
Koncepční řešení mechanické části pohonu dvojkolí,
Experimentální zjišťování účinnosti trakčních převodovek,
Řízení spalovacích motorů drážních lokomotiv,
Trakční pohon speciálního kolejového měřicího vozidla,
Hybridní lokomotiva TEM35,
Moderní úložiště energie pro elektrickou trakci,
Technologie řízení elektrolodí pro lodní přepravu po Brněnské přehradě.

Odborný seminář bude probíhat v pátek 29. května od 9.15 hodin v posluchárně B1 (budova DB, Dopravní fakulty Jana Pernera, Studentská 95, Pardubice) a je uskutečněn pod záštitou děkana dopravní fakulty doc. Ing. Iva Drahotského, Ph.D.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.1.

Na Vendolí je bílá tma

Silné sněžení a vítr komplikuje dopravu na Svitavsku a Orlickoústecku. Na silnici I/34 na Vendolí se v dopoledních hodinách doprava na 20 minut zastavila. „Provozu bránila bílá tma. Momentálně je silnice pro osobní auta průjezdná, pro nákladní dopravu bude v provozu do 30 minut,“ říká technik údržby ze společnosti Sovis Pavel Jerie.

Cestování celý článek
1.7.

Lázně Bohdaneč budou neprůjezdné

Objízdná trasa je po silnici II/333 přes obec Živanice a po silnici II/323 do obce Rohovládova Bělá, zpět na silnici I/36.

Cestování celý článek
17.9.

Kolokvium ŽELAKTUEL 2007

Pardubice se dočkají modernizace vlakového nádraží a celý region pak zkvalitnění sítě regionálních železničních tratí.

Cestování celý článek
24.5.

TECHNOhrátky – kampaň, která oživuje řemesla

Skupinky po dvaceti žácích z jednotlivých škol postupně navštíví dílny, kde se koná praktická výuka těchto profesí. Poté, co jim studenti průmyslovky představí konkrétní řemeslo, mohou si v každé dílně sami vyzkoušet práci s nástroji i materiálem a vrtat, šroubovat, sestavovat, pilovat nebo brousit. Jejich výkony vzápětí ohodnotí jako porotci opět studenti a celkově nejlepší škola dostane velký dort. Na závěr ještě všechny čeká hra Hej ty, víš to?!, která je obdobou populárního televizního Kufru.

Cestování celý článek
16.10.

Na tři desítky silnic pouze se zimní výbavou

Použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů.

Cestování celý článek
16.9.

V Pardubickém kraji odevzdali lidé nejvíce použitých baterií a akumulátorů v republice

Z celkového objemu baterií a akumulátorů odevzdaných v Pardubickém kraji jich přibližně 77 procent odevzdala veřejnost na veřejných, k tomu určených místech. Firmy odevzdaly zbylých 23 procent.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting