Senioři nad 70 let v královéhradecké MHD už brzo ušetří

27.4.

Senioři nad 70 let v královéhradecké MHD už brzo ušetří

Na výrazné zlevnění jízdného v MHD se mohou těšit královéhradečtí senioři starší sedmdesáti let. Město pro ně totiž od září výrazně zlevní jízdné. S návrhem na využití finanční kompenzace pro Dopravní podnik města Hradce Králové z prostředků, které městu zbyly z hospodaření loňského roku, vyslovili dnes souhlas i městští zastupitelé.

Dopravní podnik města Hradce Králové zatím podrobnosti snížení ceny pro cestující starší sedmdesáti let připravuje. „Zatím víme, že bychom toto zvýhodnění jízdného chtěli uplatnit od září tohoto roku. Konkrétní řešení bude předloženo valné hromadě, která rozhodne,“ naznačuje předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové Miloslav Kulich.

„Finanční kompenzaci pro dopravní podnik ve výši 3,5 milionu korun si můžeme dovolit čerpat díky úsporám z loňského roku. Jsme rádi, že tato úspora může být použita právě na podporu seniorů,“ dodává Romana Lišková, náměstkyně primátora zodpovědná za majetek města i městské organizace.

V současnosti senioři platí V Hradci Králové za jízdné v MHD částku ve výši 500 korun ročně bez ohledu na to, jak často jezdí.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

9.6.

Pardubice jsou ve finále soutěže Stavby z vlnité lepenky

Finále se bude konat ve středu 21. června v brněnském Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea. Nejlepší školy si mezi sebou rozdělí 40 tisíc Kč. Nově bude šest finalistů soutěžit cenu o „Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu“, který školy a studenti vyrobí pro bezpečnou přepravu modelu.

Cestování celý článek
23.3.

Projekt EUROBEDS 2008

Klub českých turistů připravuje velký obrazový atlas zajímavostí v ČR

Cestování celý článek
15.2.

Město zlevní cyklověž, dráhy svým klientům doplatí zbytek

Cyklověž je v současné době obsazena minimálně. V její těsné blízkosti je totiž ještě přístřešek, pod který lze uzamknout 450 kol, kde mohou cyklisté parkovat bezplatně.

Cestování celý článek
4.5.

V kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol

Za přítomnosti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy probíhají druhá kola konkurzních řízení, ze kterých vzejdou nejen noví, ale také do své funkce znovu potvrzení ředitelé, kteří se funkcí ujmou na dalších šest let. Kromě středních škol se výběrová řízení týkají také speciálních škol a pedagogicko-psychologických poraden.

Cestování celý článek
31.7.

Hlídka pardubické dopravní policie se zaměřila na silnice v okolí Holic.

V pondělí ráno se hlídka dopravní policie vydala směrem na Holice a blízké okolí. V rámci své působnosti dohlížela na bezpečnost v silničním provozu. Při kontrole v obci Dolní Roveň policistky z Dopravního inspektorátu Pardubice zkontrolovaly několik vozidel a zjistily jedno vozidlo s neplatnou technickou kontrolou.

Cestování celý článek
11.5.

Stavba cyklostezky z Hradce do Vysoké začne v červnu

Nová cyklostezka povede z hradecké Třebše podél Labe a končit bude ve Vysoké nad Labem u tělocvičny. Již během května by měly začít přípravné práce v lokalitě, samotná stavba je připravovaná na červen.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting