Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

26.1.

Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy za rok 2008 byly v historii krajů od roku 2001 nejnižší. Dosáhly celkové částky 87 milionů korun. První rozpis plánu organizace Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) na rok 2008 byl ve výši 110 milionů. Po uzavření nákladů za leden až březen roku 2008 došlo k úpravě na celkovou částku 94 milionů korun. Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy v Pardubickém kraji se v letech od roku 2001 pohybovaly v rozmezí 90 až 120 milionů korun. Celková úspora ze zimní údržby silnic za rok 2008 proti původnímu plánu činí 23 milionů, to je 7 milionů korun proti jeho změně. Náklady za zimní údržbu silnic se SÚS Pk daří úspěšně stlačovat jednak úspornými programy, pořizováním modernější techniky a zapojením informačních technologií do procesů. Krajským silničářům rovněž přeje počasí. Poslední zimy lze charakterizovat jako mírnější. Za ušetřené náklady na zimní údržbu byly nad plánované činnosti provedeny následující práce: Ve vlastní činnosti: - výspravy živičných krytů 8,7 mil. Kč - údržba silniční zeleně 1,6 mil. Kč V dodavatelské činnosti: - příprava projektů na opravy 3,7 mil. Kč - obnova živičných krytů 2,3 mil. Kč - opravy mostů a silničních objektů 4,7 mil. Kč - údržba silniční zeleně 2,0 mil. Kč Zdroj: Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.1.

TECHNOhrátky znají termínový kalendář svého čtvrtého ročníku

„V tomto reprezentativním složení budeme jednat o možnostech aktuálních kroků, jimiž je možné v mikroregionech podpořit vzájemnou spolupráci a zvýšit zájem o technické vzdělávání žáků i růst budoucích kvalifikovaných odborníků.

Cestování celý článek
14.5.

Dokončovací práce na Wonkově mostě se odkládají

Kvůli nestálému počasí stavbaři zrušili plánované dokončení povrchu chodníku na pardubickém Wonkově mostě.

Cestování celý článek
21.9.

Hradecké letiště získalo certifikát špičkové kvality

Doplňuje rovněž, že letiště má strategickou polohu, která má návaznost na městskou hromadnou dopravu a další silniční síť.

Cestování celý článek
21.6.

Festival Smetanova Litomyšl dává prostor mladým talentům

První ročník stipendijního programu MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich učitele, symbolicky vyvrcholí na festivalu Smetanova Litomyšl.

Cestování celý článek

Nebezpečné ultrafialové záření ze slunce dopadá na naši pokožku i přes oblečení nebo sklo. Víte, které je nejvíce škodlivé?

Chráníte se opalovacími krémy jen na přímém slunci nebo u vody? Nebezpečné UV záření může pronikat do vaší pokožky i skrz sklo v místnosti nebo v autě. Chráněni nejme ani pokud je pod mrakem nebo jsme zakryti oblečením. Stejně nebezpečné jsou pro náš zrak také sluneční brýle s nedostatečným UV filtrem. Víte, jaký je rozdíl v jednotlivých UV zářeních, a která jsou pro naši kůži a oči nebezpečná?

Cestování celý článek
29.5.

S náměstky ministrů dopravy a financí o R35

Počítá se s tím, že nejdéle v první polovině roku 2010 bude dokončen první úsek R35 od dálnice D11 k Opatovicím.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting