Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

26.1.

Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy za rok 2008 byly v historii krajů od roku 2001 nejnižší. Dosáhly celkové částky 87 milionů korun. První rozpis plánu organizace Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) na rok 2008 byl ve výši 110 milionů. Po uzavření nákladů za leden až březen roku 2008 došlo k úpravě na celkovou částku 94 milionů korun. Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy v Pardubickém kraji se v letech od roku 2001 pohybovaly v rozmezí 90 až 120 milionů korun. Celková úspora ze zimní údržby silnic za rok 2008 proti původnímu plánu činí 23 milionů, to je 7 milionů korun proti jeho změně. Náklady za zimní údržbu silnic se SÚS Pk daří úspěšně stlačovat jednak úspornými programy, pořizováním modernější techniky a zapojením informačních technologií do procesů. Krajským silničářům rovněž přeje počasí. Poslední zimy lze charakterizovat jako mírnější. Za ušetřené náklady na zimní údržbu byly nad plánované činnosti provedeny následující práce: Ve vlastní činnosti: - výspravy živičných krytů 8,7 mil. Kč - údržba silniční zeleně 1,6 mil. Kč V dodavatelské činnosti: - příprava projektů na opravy 3,7 mil. Kč - obnova živičných krytů 2,3 mil. Kč - opravy mostů a silničních objektů 4,7 mil. Kč - údržba silniční zeleně 2,0 mil. Kč Zdroj: Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Cestování"

13.3.

Rychlostní silnice R35 je vládní prioritou

Ministr slibuje finanční prostředky na přípravu výstavby komunikace ještě v letošním roce.

Cestování celý článek
16.9.

V Pardubickém kraji odevzdali lidé nejvíce použitých baterií a akumulátorů v republice

Z celkového objemu baterií a akumulátorů odevzdaných v Pardubickém kraji jich přibližně 77 procent odevzdala veřejnost na veřejných, k tomu určených místech. Firmy odevzdaly zbylých 23 procent.

Cestování celý článek
27.9.

Zahájení dostavby dálnice D11 je dobrou zprávou

Podle šéfa resortu dopravy to umožní chystané zvýšení rozpočtu fondu dopravy o čtyři miliardy korun.

Cestování celý článek
31.8.

Změna v jízdním řádu historického vlaku

Prvních deset jízd v rámci této akce si nenechalo ujít více jak 1900 cestujících. Ti si sebou mohou vzít i nejmenší děti v kočárcích. Na cestu historickým vlakem je možné vzít i kolo.

Cestování celý článek
20.8.

Legiovlak připomene v Pardubicích historii

Ve věrné replice vojenského ešalonu z roku 1918 až 1920 najdou lidé mimo jiné plošinový vůz k transportu obrněných automobilů na dlouhé vzdálenosti, tzv. těplušku – zateplený vagón sloužící jako pojízdná kasárna, speciálně vybavený štábní vagón, krejčovský vůz či zdravotní vagón, který byl určen pro evakuaci raněných, ošetřování i operace.

Cestování celý článek
29.1.

Zdolají naši senioři kanál La Manche i počtvrté?

„Přeplavme svůj La Manche“ – tak zní název celorepublikové soutěže, kterou vyhlašuje projekt SenSen, platforma pro více než stovku seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Letos se jedná již o 5. ročník štafetového plavání, který potrvá od 1. 2. do 28. 2. 2019. Jeho patronkou je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů, která během února navštíví 5 vybraných měst a se seniory si zaplave.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting