Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

26.1.

Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

Silničáři na zimní údržbě zatím šetří

Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy za rok 2008 byly v historii krajů od roku 2001 nejnižší. Dosáhly celkové částky 87 milionů korun. První rozpis plánu organizace Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) na rok 2008 byl ve výši 110 milionů. Po uzavření nákladů za leden až březen roku 2008 došlo k úpravě na celkovou částku 94 milionů korun. Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy v Pardubickém kraji se v letech od roku 2001 pohybovaly v rozmezí 90 až 120 milionů korun. Celková úspora ze zimní údržby silnic za rok 2008 proti původnímu plánu činí 23 milionů, to je 7 milionů korun proti jeho změně. Náklady za zimní údržbu silnic se SÚS Pk daří úspěšně stlačovat jednak úspornými programy, pořizováním modernější techniky a zapojením informačních technologií do procesů. Krajským silničářům rovněž přeje počasí. Poslední zimy lze charakterizovat jako mírnější. Za ušetřené náklady na zimní údržbu byly nad plánované činnosti provedeny následující práce: Ve vlastní činnosti: - výspravy živičných krytů 8,7 mil. Kč - údržba silniční zeleně 1,6 mil. Kč V dodavatelské činnosti: - příprava projektů na opravy 3,7 mil. Kč - obnova živičných krytů 2,3 mil. Kč - opravy mostů a silničních objektů 4,7 mil. Kč - údržba silniční zeleně 2,0 mil. Kč Zdroj: Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Cestování"

14.3.

O manželských strastech a slastech v hořko-sladké komedii Dovolená po česku

Ředitel Dobrého divadla komentuje výjimečnost Dovolené po česku: „Dramaturgyně Květuše Soukupová vybrala divadelní hru českého současného autora Romana Vencla. Diváci se tedy lehce ztotožní s hlavní čtveřicí, protože hlášky herců s důvtipem vystihují typickou českou povahu. I přes sarkastické poznámky komedie zachovává vytříbený a inteligentní humor.“

Cestování celý článek
26.9.

Bezpečná silniční infrastruktura

První auditovanou stavbou byla modernizace silnice třetí třídy ze Starých Čivic do Barchova.

Cestování celý článek
12.3.

V Ústí se rýsuje dohoda o nižších cenách tepla

Městská společnost TEPVOS navíc zajistí prostřednictvím třetího investora instalaci kogenerační jednotky v kotelně v ulici Mazánkova a bude jednat o instalaci kogenerační jednotky v kotelně pro lokalitu Podměstí.

Cestování celý článek
5.12.

Šest ku jedné pro České dráhy. Na Orlickoústecku se objeví i LeoExpress

Kraj bude nadále jednat o uzavření konkrétní smlouvy s těmito dopravci, přičemž Leo Express Tenders by na základě své nabídky zajišťoval železniční provoz na tratích 024 a 025 včetně přesahu na území Olomouckého kraje, České dráhy pak na zbývajících tratích včetně mezikrajských spojů. Na návrh hejtmana Martina Netolického budou o tomto postupu jednat na svém letošním posledním jednání také krajští zastupitelé, jelikož se jedná o závazek velkého finančního rozsahu na období deseti let.

Cestování celý článek
24.4.

Dopravu v Husově ulici ztíží stavba kruhového objezdu

Kvůli stavbě bude Husova ulice částečně uzavřena. Omezení potrvají do konce června tohoto roku.

Cestování celý článek
5.4.

Po zimě opět začala modernizace silnice v obci Hrádek

„V druhé etapě bude vybudována mimo jiné nová dešťová kanalizace, přeložka vodovodu a telefonních kabelů i nová opěrná zeď podél domovní zástavby, po novém mostě se již jezdí. Tranzitní doprava bude odkloněna od Chocně přes Libchavy do Ústí nad Orlicí,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že obyvatelé a autobusy budou využívat takzvané malé objízdné trasy přes Sudislav a Oucmanice.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting