Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

7.9.

Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

Silničáři společně se zástupci Integrovaného záchranného systému z řad hasičů, policistů a záchranářů a zástupci dopravních úřadů obcí s rozšířenou způsobností, Krajského úřadu Pardubice a ŘSD Pardubice se sešli k veřejnému projednání plánu zimní údržby silnic první třídy na Pardubicku pro nadcházející sezónu. Schůze proběhla 5.9. na Ředitelství silnic a dálnic v Pardubicích. „Jednání bylo velmi konstruktivní a přítomní byly podrobně seznámeni se vznikajícím plánem, který mohli okamžitě připomínkovat. Jejich výstupy budou zapracovány do výsledného manuálu,“ říká generální ředitel společnosti Sovis Petr Smola. 
Plán zimní údržby je podrobný zhruba sedmdesátistránkový dokument, který se skládá z textové a mapové části a řeší například místa odstavení techniky nebo nakládky posypových materiálů či obsazení dispečinků v jednotlivých oblastech. Jsou v něm mimo jiné vypracovány podrobné postupy při zvýšeném spadu sněhu a dalších nepříznivých klimatických podmínkách. Při kalamitních situacích je například předem jasně určeno, kdo a za jakých okolností je oprávněn uzavřít komunikaci, koho o tom spraví apod. Na základně připomínek všech zúčastněných vznikne do konce září finální plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku, který společnost předává Ministerstvu dopravy a generálnímu Ředitelství silnic a dálnic. 
Údržbu silnici I. třídy zajišťuje pro nadcházejících 8 let konsorcium společností Sovis a Eurovia. Společnost Sovis bude udržovat silnice první třídy v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy. Přípravy na zimu zahrnují mimo jiné posilování technického a personálního zázemí. „Pořídili jsme si nyní vlastní halu na sůl, nové sypače a přidáváme další dispečink ve Svitavách,“ říká generální ředitel firmy Sovis Petr Smola.
Vozový pak rozšířila společnost během léta o tři nová vozidla Man se sypačovými nástavbami Kobit. Mezi udržované úseky patří i náročnější lokality jako jsou Suchý vrch, Králíky, Červená Voda, tunel Hřebeč a také území kopírující hranici Olomouckého kraje mezi Svitavami, Moravskou Třebovou a Studenou Loučkou. Sypače jsou vybaveny plynulým řízením dávkování soli a solanky přesně podle stavu vozovky. Auta uvezou 8 m³ soli a 2,5 tisíce litrů solanky. Konkrétně je sypač schopen podle klimatických podmínek aplikovat od 5 do 40 g soli na m², což by při využití maximální kapacity znamenalo posyp 7,5 tunami soli za hodinu. Vozy jsou standardně vybaveny GPS a na dispečink se například přenášejí údaje o venkovní teplotě. Dispečer má přehled o pohybu vozidla a celkové klimatické situaci v regionu. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O SOVIS CZ a.s.:
SOVIS CZ, a.s. se sídlem v Hradci Králové je ryze česká stavební společnost. Společnost se zaměřuje na oblasti dopravních staveb a inženýrských staveb. Zaměstnává 75 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 0,5 mld. CZK. Vznikla na začátku roku 2008 a plynule navázala na činnost společnosti Sovis s.r.o., která byla založena v roce 1996. V konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. má na starosti údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

3.7.

Den ve středověkém duchu s nejlepšími řemeslníky, umělci, bylinkáři a šermíři

K poslechu zahraje svou autorskou hudbu výjimečná slovenská zpěvačka Horana. Aby byla středověká atmosféra dokonalá a děti skutečně nadšené, nesmí chybět šermíři se svým bojovým představením! K vidění budou také živá zvířata. Držitelé rodinných pasů a senior pasů mají vstup zdarma!

Cestování celý článek
7.3.

Schváleno: Okružní křižovatka v Dobrušce se začne stavět za necelé dva týdny

Očekávaná okružní křižovatka na silnici I/14 v Dobrušce se začne stavět 18.3. Ve středu 6.3. se na tom v Hradci Králové dohodli zástupci krajského úřadu, ŘSD, investorů, autobusových linek a Sovisu jako zhotovitele.

Cestování celý článek
4.11.

Doplňování spár na Třídě Míru

Doplňování spár se provádí pro vyrovnání drobných nerovností v čerstvě usazené dlažbě, které jsou způsobeny mechanickými vlivy a povětrnostními podmínkami.

Cestování celý článek
17.4.

Studenti „elektrotechny“ představili automat na míchání koktejlů i elektroudírnu

Na prezentaci s názvem „Elektronika je všude kolem nás“ byl k vidění například prototyp automatický nápojový automat, na kterém se s pomocí tabletu vybere konkrétní míchaný nápoj a automat podle předem nastavené receptury daný koktejl připraví sám. Studenti přišli také s elektronicky řízenou udírnou, chytrým zrcadlem nebo automat na malování velikonočních kraslic.

Cestování celý článek
15.1.

Změny na trasách linek MHD od 1. února 2007

S platností od 1. února 2007 dochází ke změně trasy autobusové linky číslo 16.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting