Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

7.9.

Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

Silničáři společně se zástupci Integrovaného záchranného systému z řad hasičů, policistů a záchranářů a zástupci dopravních úřadů obcí s rozšířenou způsobností, Krajského úřadu Pardubice a ŘSD Pardubice se sešli k veřejnému projednání plánu zimní údržby silnic první třídy na Pardubicku pro nadcházející sezónu. Schůze proběhla 5.9. na Ředitelství silnic a dálnic v Pardubicích. „Jednání bylo velmi konstruktivní a přítomní byly podrobně seznámeni se vznikajícím plánem, který mohli okamžitě připomínkovat. Jejich výstupy budou zapracovány do výsledného manuálu,“ říká generální ředitel společnosti Sovis Petr Smola. 
Plán zimní údržby je podrobný zhruba sedmdesátistránkový dokument, který se skládá z textové a mapové části a řeší například místa odstavení techniky nebo nakládky posypových materiálů či obsazení dispečinků v jednotlivých oblastech. Jsou v něm mimo jiné vypracovány podrobné postupy při zvýšeném spadu sněhu a dalších nepříznivých klimatických podmínkách. Při kalamitních situacích je například předem jasně určeno, kdo a za jakých okolností je oprávněn uzavřít komunikaci, koho o tom spraví apod. Na základně připomínek všech zúčastněných vznikne do konce září finální plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku, který společnost předává Ministerstvu dopravy a generálnímu Ředitelství silnic a dálnic. 
Údržbu silnici I. třídy zajišťuje pro nadcházejících 8 let konsorcium společností Sovis a Eurovia. Společnost Sovis bude udržovat silnice první třídy v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy. Přípravy na zimu zahrnují mimo jiné posilování technického a personálního zázemí. „Pořídili jsme si nyní vlastní halu na sůl, nové sypače a přidáváme další dispečink ve Svitavách,“ říká generální ředitel firmy Sovis Petr Smola.
Vozový pak rozšířila společnost během léta o tři nová vozidla Man se sypačovými nástavbami Kobit. Mezi udržované úseky patří i náročnější lokality jako jsou Suchý vrch, Králíky, Červená Voda, tunel Hřebeč a také území kopírující hranici Olomouckého kraje mezi Svitavami, Moravskou Třebovou a Studenou Loučkou. Sypače jsou vybaveny plynulým řízením dávkování soli a solanky přesně podle stavu vozovky. Auta uvezou 8 m³ soli a 2,5 tisíce litrů solanky. Konkrétně je sypač schopen podle klimatických podmínek aplikovat od 5 do 40 g soli na m², což by při využití maximální kapacity znamenalo posyp 7,5 tunami soli za hodinu. Vozy jsou standardně vybaveny GPS a na dispečink se například přenášejí údaje o venkovní teplotě. Dispečer má přehled o pohybu vozidla a celkové klimatické situaci v regionu. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O SOVIS CZ a.s.:
SOVIS CZ, a.s. se sídlem v Hradci Králové je ryze česká stavební společnost. Společnost se zaměřuje na oblasti dopravních staveb a inženýrských staveb. Zaměstnává 75 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 0,5 mld. CZK. Vznikla na začátku roku 2008 a plynule navázala na činnost společnosti Sovis s.r.o., která byla založena v roce 1996. V konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. má na starosti údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

6.5.

Cyklista srazil dívku a z místa ujel.

Pokud jste se stali svědky události, nebo máte poznatky k cyklistovi, kontaktujte prosím kolegy z pardubické skupiny dopravních nehod na čísle 974 566 254. Za jakékoliv postřehy vedoucí ke zjištění totožnosti dosud neznámého cyklisty předem děkujeme.

Cestování celý článek
17.9.

Nové trolejbusy, elektrobusy a autobusy pro hradeckou MHD

Vozidla hradecké MHD ujela za rok 2017 6,006 milionu kilometrů (z toho 1 696 284 km odjely trolejbusy, 4 170 911 km autobusy a 141 314 km zajistily elektrobusy).

Cestování celý článek
24.11.

Kraj, ale i policie si nadále stěžují na problémy se zimní údržbou silnic prvních tříd. Požadují nápravu

Společnosti, které údržbu nově od listopadu zajišťují, argumentují zhoršenou sjízdnost silnic mimo jiné pozdním dodáním materiálu ze strany Správy a údržby silnic Pardubického kraje, která to však kategoricky odmítá.

Cestování celý článek
27.7.

Demontáž jeřábu uzavře Mýtskou ulici v Hradci

Demontáž jeřábu v prostoru staveniště Studia Beseda v Hradci Králové uzavře tuto sobotu Mýtskou ulici.

Cestování celý článek
14.3.

O manželských strastech a slastech v hořko-sladké komedii Dovolená po česku

Ředitel Dobrého divadla komentuje výjimečnost Dovolené po česku: „Dramaturgyně Květuše Soukupová vybrala divadelní hru českého současného autora Romana Vencla. Diváci se tedy lehce ztotožní s hlavní čtveřicí, protože hlášky herců s důvtipem vystihují typickou českou povahu. I přes sarkastické poznámky komedie zachovává vytříbený a inteligentní humor.“

Cestování celý článek
14.3.

Krajská knihovna by mohla připomínat bratry Vokolkovy

„Bratři Vokolkové jsou svými životy a uměleckou tvorbou mimořádným fenoménem nejen pro město Pardubice, ale i pro odkaz celé české kultury,“ poznamenala Marie Mlejnková a pokračovala: „Informace o nich byly celá léta zamlčovány, nyní se pozvolna dostávají na veřejnosti. Domnívám se, že je namístě věnovat jejich odkazu pojmenování instituce, která dosud užívá je obecné označení.“

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting