Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

7.9.

Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku

Silničáři společně se zástupci Integrovaného záchranného systému z řad hasičů, policistů a záchranářů a zástupci dopravních úřadů obcí s rozšířenou způsobností, Krajského úřadu Pardubice a ŘSD Pardubice se sešli k veřejnému projednání plánu zimní údržby silnic první třídy na Pardubicku pro nadcházející sezónu. Schůze proběhla 5.9. na Ředitelství silnic a dálnic v Pardubicích. „Jednání bylo velmi konstruktivní a přítomní byly podrobně seznámeni se vznikajícím plánem, který mohli okamžitě připomínkovat. Jejich výstupy budou zapracovány do výsledného manuálu,“ říká generální ředitel společnosti Sovis Petr Smola. 
Plán zimní údržby je podrobný zhruba sedmdesátistránkový dokument, který se skládá z textové a mapové části a řeší například místa odstavení techniky nebo nakládky posypových materiálů či obsazení dispečinků v jednotlivých oblastech. Jsou v něm mimo jiné vypracovány podrobné postupy při zvýšeném spadu sněhu a dalších nepříznivých klimatických podmínkách. Při kalamitních situacích je například předem jasně určeno, kdo a za jakých okolností je oprávněn uzavřít komunikaci, koho o tom spraví apod. Na základně připomínek všech zúčastněných vznikne do konce září finální plán zimní údržby silnic I. třídy na Pardubicku, který společnost předává Ministerstvu dopravy a generálnímu Ředitelství silnic a dálnic. 
Údržbu silnici I. třídy zajišťuje pro nadcházejících 8 let konsorcium společností Sovis a Eurovia. Společnost Sovis bude udržovat silnice první třídy v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy. Přípravy na zimu zahrnují mimo jiné posilování technického a personálního zázemí. „Pořídili jsme si nyní vlastní halu na sůl, nové sypače a přidáváme další dispečink ve Svitavách,“ říká generální ředitel firmy Sovis Petr Smola.
Vozový pak rozšířila společnost během léta o tři nová vozidla Man se sypačovými nástavbami Kobit. Mezi udržované úseky patří i náročnější lokality jako jsou Suchý vrch, Králíky, Červená Voda, tunel Hřebeč a také území kopírující hranici Olomouckého kraje mezi Svitavami, Moravskou Třebovou a Studenou Loučkou. Sypače jsou vybaveny plynulým řízením dávkování soli a solanky přesně podle stavu vozovky. Auta uvezou 8 m³ soli a 2,5 tisíce litrů solanky. Konkrétně je sypač schopen podle klimatických podmínek aplikovat od 5 do 40 g soli na m², což by při využití maximální kapacity znamenalo posyp 7,5 tunami soli za hodinu. Vozy jsou standardně vybaveny GPS a na dispečink se například přenášejí údaje o venkovní teplotě. Dispečer má přehled o pohybu vozidla a celkové klimatické situaci v regionu. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O SOVIS CZ a.s.:
SOVIS CZ, a.s. se sídlem v Hradci Králové je ryze česká stavební společnost. Společnost se zaměřuje na oblasti dopravních staveb a inženýrských staveb. Zaměstnává 75 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 0,5 mld. CZK. Vznikla na začátku roku 2008 a plynule navázala na činnost společnosti Sovis s.r.o., která byla založena v roce 1996. V konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. má na starosti údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.12.

tisknoutodeslat emailem Pět projektů kraje úspěšně prošlo podrobnou prověrkou

V rámci programového období 2007 – 2013 má Pardubický kraj v současnosti zásobník obsahující 104 projektů v celkovém objemu potenciální dotace ve výši 4 ,5 miliardy Kč.

Cestování celý článek
18.10.

Dobrá zpráva pro Pardubický kraj: R35 bude!

Zástupci Pardubického kraje pozvali náměstka Hodače i na návštěvu Pardubického kraje.

Cestování celý článek
11.4.

Dlažba z třídy Míru nebude zlikvidovaná.

V současné době není možné odhadnout, kolik použitelných dlažebních kostech město rekonstrukcí získá. Až poté, co budou převezeny na depozitum SmP, kde má město uloženy dlažební kostky z předchozích investičních akcí, odborníci posoudí, kolik jich je možno dál použít. Vedení města pak rozhodne o jejich dalším využití.

Cestování celý článek
9.7.

Spor na autobusové zastávce skončil roztrhaným tílkem a škrábanci.

Ženy začal od sebe odtrhávat a matce s dcerou měl přitom uštědřit několik pohlavků a slovních nadávek. Po incidentu jim přibylo pár škrábanců na těle, bolest hlavy, vytrhané vlasy a jedno roztržené tílko.

Cestování celý článek
7.5.

X. Pardubické zdravotnické dny se blíží

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting