Silnice na Masarykově náměstí dostane přes prázdniny nový povrch

27.6.

Silnice na Masarykově náměstí dostane přes prázdniny nový povrch

Správa a údržba silnic Pardubického kraje se 2. července pustí do dlouhodobě připravované rekonstrukce silnice na Masarykově náměstí v Pardubicích. Opravou projde vozovka i autobusové zastávky, a to za použití nejnovějších nanotechnologií.
Rekonstrukce silnice II/324 na pardubickém Masarykově náměstí je dlouhodobě připravovanou aktivitou, která byla koordinována jak s městem Pardubice, tak i s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚS Pk), která bude mít tuto rekonstrukci na starost, při ní využije nové technologie, v tomto případě nanotechnologie.
„Stavbu jsme přesunuli z loňského roku na letošní prázdninové měsíce, protože je v tomto období na daném úseku nejnižší dopravní intenzita. Akce byla koordinována se čtyřpruhem u Parama, rekonstrukcí Přednádraží, rekonstrukcí silnice II/324 v úseku Pardubice – Staré Hradiště a silnice I/2 v úseku Závodiště Pardubice – Staré Čívice,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.
Na Masarykově náměstí dojde k rekonstrukci pojížděných povrchů vozovek průběžných pruhů a autobusových zálivů, které je po rekonstrukci v roce 2004 a průběžných opravách nutno vyměnit. „Oprava silnice zajistí udržení jízdního komfortu, dodržení limitů hluku, vibrací a prašnosti i bezpečnost silničního provozu,“ podotkl Michal Kortyš.
Rekonstrukce bude s ohledem na zajištění dopravní obslužnosti dané lokality rozdělena na dvě etapy. „První etapu zahájíme 2. července 2018 uzavřením poloviny vozovky ve směru od Chrudimi, kde bude vybourán kryt z dlažebních kostek a proveden nový kryt z cementobetonu. Stavební práce budou pokračovat v odfrézování stávajícího asfaltobetonového krytu a v rámci dotačního titulu SFDI “Nové technologie” bude provedena pokládka asfaltobetonového krytu s přísadou nanosilika,“ uvedl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec podle kterého je ukončení prací první etapy plánováno k 31. červenci. Druhá etapa bezprostředně naváže na první etapu, tedy od 1. do 31 srpna. Rozsah stavebních prací je obdobný jako u první etapy.
Rekonstrukce silnice na Masarykově náměstí je koordinována se stavebními aktivitami města Pardubice, tedy s úpravou zpevněných ploch před ČSOB a zřízením světelného signalizačního zařízení na přechodu pro chodce před obchodním centrem Palác Pardubice.
Od září do října bude oprava silnice pokračovat, a to na úseku od Masarykova náměstí po most Pavla Wonky, kde bude taktéž odfrézován stávající asfaltobetonový kryt a provedena pokládka asfaltobetonového krytu s přísadou nanosilika. „Tyto stavební práce budou probíhat z větší části o víkendech za částečné uzavírky,“ dodal Miroslav Němec.
Objížďka:
Primární objížďka bude vedena obousměrně pro obě etapy po silnici II/322 ulice Teplého (okolo HZS Pk, DPMP) na silnici I/37 (čtyřpruh na Hradec Králové), sjezd Rosice ulice Bělehradská, Polabiny na silnici II/324 u Univerzity Pardubice.
Pro místní provoz je kratší objízdná trasa od bývalého Domu služeb po ulici Palackého směrem k nádraží – ulice kpt. Bartoše, na kruhový objezd u Kauflandu – ulice Bělehradská na silnici II/324 u Univerzity Pardubice obousměrně.
Krátký bypass je kolem Paláce Pardubice ulicí K Polabinám a ulicí nábřeží Závodu míru.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

10.11.

Pozor, končí platnost prvních Pardubických karet

Proto si zavčas pohlídejte konec platnosti karty, aby se vám ve voze nestalo, že pojedete bez zaplacené jízdenky na kartě.

Cestování celý článek
30.10.

V Červené Vodě roste moderní průmyslová zóna. Kraj zde opravil silnici, obec chodník

Obec Červená Voda tehdy poskytla dotaci ve výši 1,5 milionu korun a finančně se na rekonstrukci podíleli právě také místní podnikatelé.

Cestování celý článek
23.6.

Pietní akt připomněl 73 let od vypálení Ležáků

„Vypálení Ležáků, stejně tak jako Lidic, ale i další tragédie spojené s druhou světovou válkou je nezbytné připomínat jako součást naší národní historie. Byť daň, kterou český národ za atentát na zastupujícího říšského protektora zaplatil, byla vysoká, ukázal tento čin vzepření se československého národa nacistickému teroru,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
7.4.

Turistický portál Pardubického kraje získal bronz!

Oficiální turistický portál Pardubického kraje, www.vychodni-cechy.info, obsadil v tradiční soutěži Zlatý erb 2017 bronzovou příčku. Odborná porota vybrala portál, který spravuje Destinační společnost Východní Čechy, mezi tři nejlepší v kategorii turistických prezentací na webových stránkách. Lepší byly jen weby Moravskoslezského a Královéhradeckého kraje.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting