Silnice na Masarykově náměstí dostane přes prázdniny nový povrch

27.6.

Silnice na Masarykově náměstí dostane přes prázdniny nový povrch

Správa a údržba silnic Pardubického kraje se 2. července pustí do dlouhodobě připravované rekonstrukce silnice na Masarykově náměstí v Pardubicích. Opravou projde vozovka i autobusové zastávky, a to za použití nejnovějších nanotechnologií.
Rekonstrukce silnice II/324 na pardubickém Masarykově náměstí je dlouhodobě připravovanou aktivitou, která byla koordinována jak s městem Pardubice, tak i s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚS Pk), která bude mít tuto rekonstrukci na starost, při ní využije nové technologie, v tomto případě nanotechnologie.
„Stavbu jsme přesunuli z loňského roku na letošní prázdninové měsíce, protože je v tomto období na daném úseku nejnižší dopravní intenzita. Akce byla koordinována se čtyřpruhem u Parama, rekonstrukcí Přednádraží, rekonstrukcí silnice II/324 v úseku Pardubice – Staré Hradiště a silnice I/2 v úseku Závodiště Pardubice – Staré Čívice,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.
Na Masarykově náměstí dojde k rekonstrukci pojížděných povrchů vozovek průběžných pruhů a autobusových zálivů, které je po rekonstrukci v roce 2004 a průběžných opravách nutno vyměnit. „Oprava silnice zajistí udržení jízdního komfortu, dodržení limitů hluku, vibrací a prašnosti i bezpečnost silničního provozu,“ podotkl Michal Kortyš.
Rekonstrukce bude s ohledem na zajištění dopravní obslužnosti dané lokality rozdělena na dvě etapy. „První etapu zahájíme 2. července 2018 uzavřením poloviny vozovky ve směru od Chrudimi, kde bude vybourán kryt z dlažebních kostek a proveden nový kryt z cementobetonu. Stavební práce budou pokračovat v odfrézování stávajícího asfaltobetonového krytu a v rámci dotačního titulu SFDI “Nové technologie” bude provedena pokládka asfaltobetonového krytu s přísadou nanosilika,“ uvedl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec podle kterého je ukončení prací první etapy plánováno k 31. červenci. Druhá etapa bezprostředně naváže na první etapu, tedy od 1. do 31 srpna. Rozsah stavebních prací je obdobný jako u první etapy.
Rekonstrukce silnice na Masarykově náměstí je koordinována se stavebními aktivitami města Pardubice, tedy s úpravou zpevněných ploch před ČSOB a zřízením světelného signalizačního zařízení na přechodu pro chodce před obchodním centrem Palác Pardubice.
Od září do října bude oprava silnice pokračovat, a to na úseku od Masarykova náměstí po most Pavla Wonky, kde bude taktéž odfrézován stávající asfaltobetonový kryt a provedena pokládka asfaltobetonového krytu s přísadou nanosilika. „Tyto stavební práce budou probíhat z větší části o víkendech za částečné uzavírky,“ dodal Miroslav Němec.
Objížďka:
Primární objížďka bude vedena obousměrně pro obě etapy po silnici II/322 ulice Teplého (okolo HZS Pk, DPMP) na silnici I/37 (čtyřpruh na Hradec Králové), sjezd Rosice ulice Bělehradská, Polabiny na silnici II/324 u Univerzity Pardubice.
Pro místní provoz je kratší objízdná trasa od bývalého Domu služeb po ulici Palackého směrem k nádraží – ulice kpt. Bartoše, na kruhový objezd u Kauflandu – ulice Bělehradská na silnici II/324 u Univerzity Pardubice obousměrně.
Krátký bypass je kolem Paláce Pardubice ulicí K Polabinám a ulicí nábřeží Závodu míru.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

30.10.

V Horním Jelení se bude lépe chodit a parkovat

Na opravu ulice Kpt. Jaroše se místní těšili. „Na mlatovém povrchu bývaly často po deštích kaluže a bláto.

Cestování celý článek
29.10.

Bezpečnostní opatření na Památku zeslulých

...zloději využívají zaneprázdněnosti lidí, kteří upravují hroby svých blízkých a okamžik nepozornosti slouží ke krádeži kabelky s cennými věcmi, které jsou na krátkou chvíli bez dozoru…

Cestování celý článek
3.1.

Viděl někdo terénní vůz Cherokee?

Policisté po chvilce vypátrali v obci Heřmanův Městec - Chotěnice terénní vozidlo Jeep Cherokee, které by mohlo mít s uvedenou nehodou souvislost. V místě bydliště majitele vozidla však kolegům nikdo neotevřel.

Cestování celý článek
5.9.

České dráhy: zákaz kouření od prosince 2007

Ve všech vlacích rakouských a německých drah se od prvního září tohoto roku nesmí kouřit. Týká se to i vlaků v Česku.

Cestování celý článek
8.9.

Ve Vysokém Mýtě se opět bude konat svátek řemesel

Srdečně zváni jsou totiž všichni občané a návštěvníci Vysokého Mýta nejen k návštěvě soutěže, ale mohou se také přijít poradit s odborníky ze stavebních profesí.

Cestování celý článek
29.3.

Změny v jízdních řádech hradecké MHD pomohou nahradit chybějící řidiče

Hradecký dopravní podnik tak na vybraných linkách omezí některé spoje. Změny v jízdním řádu nebudou nijak dramatické, úprava s sebou přinese navíc i úsporu v provozních nákladech vozidel. V celkovém součtu délky redukovaných spojů se jedná o 44.390 kilometrů, to je zhruba 0,7 procenta průměrného počtu ujetých kilometrů vozidel hradecké hromadné dopravy za rok.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting