Spoléhal na techniku, ta selhala

25.10.

Spoléhal na techniku, ta selhala

Spoléhal na techniku, ta selhala
ORLICKOÚSTECKO – Autopilot řidiči nehlásil, že je již mimo komunikaci.  
Technické vymoženosti v dopravních prostředcích mají jízdu učinit komfortnější, nedá se na ně, ale stoprocentně spoléhat. V minulosti již selhala automobilová navigace, signalizátor couvání a nyní se řidič nemohl úplně spolehnout na autonomní řízení.
Na silnici I. třídy č. 35 v centru Vysokého Mýta narazil čtyřicetiletý řidič nového osobního automobilu značky Volvo XC 60 do sloupu veřejného osvětlení, dále do sloupu elektrického vedení a jeho cestu zastavilo oplocení rodinného domu. Vpravo mimo komunikaci vyjel, když sledoval panel autorádia a plně se nevěnoval řízení vozu. Vlivem nárazu spadla pouliční lampa na komunikaci a poškodila tam stojící auto.
Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Nikdo se naštěstí při dopravní nehodě nezranil. Škoda je vyčíslena na částku 542 tisíc korun.
Řidiči jsme za přestupek v dopravě udělili pokutu. Na Orlickoústecku je to první námi zadokumentovaná dopravní nehoda, kdy se řidič více spoléhal na techniku, než sám na sebe. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

30.10.

Tvrz Bouda otevřela nové zázemí pro turisty

Následoval pietní akt u památníku v prostorách podzemních kasáren, kterým uctili obránce československých hranic. Ti zahynuli v boji o svobodu republiky od září 1938 do března 1939.

Cestování celý článek
21.5.

Kraj investuje ze svého miliony do silnic

Dalších deset milionů korun měla správa a údržba silnic kraje se zapojením prostředků od Státního fondu dopravní infrastruktury ve schváleném investičním plánu. Z krajského rozpočtu jsme již uvolnili přes čtyři miliony, k tomu po projednání zastupitelstvem přidáme dalších 13 milionů korun navíc,“ upřesnil hejtman Netolický.

Cestování celý článek
9.1.

Vznikne v Pardubicích automatická půjčovna kol?

Hustou síť cyklostezek by v Pardubicích brzy mohla doplnit automatická půjčovna jízdních kol.

Cestování celý článek
25.2.

Mrtvé rameno v Polabinách se dočká revitalizace

Revitalizace zahrnuje zprůtočnění koryta mrtvého ramene Labe odtěžením sedimentů, výchovný zásah do břehových a přilehlých porostů a počítá se samozřejmě i s náhradní výsadbou dřevin. Obnovení průtoku bude zajištěno přívodním a odpadním potrubím. Realizací projektu bude zachována druhová diverzita území i životní podmínky pro vzácné a chráněné organismy, dojde k celkovému zlepšení hygienických poměrů a mikroklimatu v dané lokalitě.

Cestování celý článek
2.1.

Pátrací akce s dobrým koncem.

Pátrací akce se rozběhla na plné obrátky. Do pátrání po pohřešovaném muži středního věku se zapojily bezmála dvě desítky policistů a to z Králík, Žamberka a České Třebové. Přítomen byl i policejní pes v doprovodu svého pána. O pátrací akci jsme uvědomili i kolegy z polského příhraničí a Vojenskou policii.

Cestování celý článek
22.1.

Letištní terminál budou stavět město a kraj vlastními silami

Představitelé města Pardubic i Pardubického kraje rozhodnutí ruského investora respektují, nepovažují jej však za svoji prohru.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting