Spor na autobusové zastávce skončil roztrhaným tílkem a škrábanci.

9.7.

Spor na autobusové zastávce skončil roztrhaným tílkem a škrábanci.

V obci na Pardubicku se v neděli krátce po poledni pohádaly tři ženy. Na autobusové zastávce v té době seděla osmapadesátiletá se svou dcerou a povídaly si, když kolem nich projížděla další na jízdním kole. Vyslechla část jejich rozhovoru na téma cizinců a příslušníků etnických menšin a zřejmě ji nějaká poznámka urazila.

Sesedla tedy z kola a začala se s nimi hádat. Nadávkami to ale neskončilo a rozčilená cyklistka měla mladší ženu chytit za vlasy, strhnout na zem a několikrát kopnout. Matka svou třicetiletou dceru chtěla bránit a útočnici také tahala za vlasy. Na zastávku dorazil i přítel ženy, která přijela na jízdním kole.

Ženy začal od sebe odtrhávat a matce s dcerou měl přitom uštědřit několik pohlavků a slovních nadávek. Po incidentu jim přibylo pár škrábanců na těle, bolest hlavy, vytrhané vlasy a jedno roztržené tílko.

Policisté případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití a proti majetku. Není ale vyloučeno, že ho v rámci prověřování překvalifikují na přečin výtržnictví. Také výpověď zúčastněných se liší – všichni totiž tvrdí, že hádku ani fyzické napadení sami nevyprovokovali.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.9.

Pro cyklisty jsou připraveny dvě novinky

Zatím nejvyšší zaznamenaný denní průjezd profilem u Wonkova mostu byl 2 390 cyklistů. Ve špičce zde projede jeden cyklista každých třináct vteřin

Cestování celý článek
30.11.

Poličské muzeum nabízí zajímavé tipy na výlet i ve svátky

Neváhejte a využijte volných dní k načepnání nových zážitků a vědomostí. Dveře muzea jsou vám otevřena 5. i 6. července.

Cestování celý článek
17.6.

Sociální podniky v kraji zaměstnávají 1200 osob

„Další podpora sociálního podnikání je takovou naší loňskou novinkou, kterou chceme přispět ke zvýšení zaměstnanosti osob znevýhodněných na trhu práce,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a dodává: „Výzkum, který pro nás dělal Sociologický ústav Akademie věd České republiky, nám umožní lépe znát potřeby sociálních podniků a účinněji nasměrovat naše dotace nebo vzdělávací programy.“

Cestování celý článek
23.5.

Za nezalesnění nezákonně vytěžených pozemků dostala firma I.L.C. tři pokuty v celkové výši 830 tisíc korun

První pokuta ve výši 430 tisíc korun byla uložena za nezalesnění pozemků o ploše 2,18 hektaru v katastru obce Přemyslovice na Prostějovsku. Druhá pokuta ve výši 200 tisíc korun padla za nezalesnění holin o celkové ploše 1,3 hektaru v katastru obce Jaroměřice na Svitavsku. Třetí pokuta, opět se výši 200 tisíc korun, byla za stejné pochybení na lesních pozemcích o ploše 1,2 hektaru v katastru obce Libňatov na Trutnovsku.

Cestování celý článek
23.1.

Krajští radní debatovali se starosty měst a obcí. Těch přišlo téměř 200

Stejně jako v předchozích letech patřil počátek roku setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí. Radní v sále Střední školy technické v České Třebové seznámili téměř 200 starostů s aktuální problematikou regionu včetně plánovaných investic v jednotlivých oblastech, dotačních programů, ale také návrhu na novelu stavebního zákona.

Cestování celý článek
3.10.

V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

Přes dva týdny platí u pardubické Enteria areny v době konání nejrůznějších kulturních a sportovních akcí pozměněný parkovací systém. Motoristé již svá vozidla neodstaví podél ulic Sukova a Hradecká, vyhrazena jim naopak byla nová stání v ulicích Labská a U Stadionu, které během akcí v aréně fungovaly jako ulice jednosměrné. Po ověření systému v praxi zůstane ulice U Stadionu jednosměrná, do Labské se vrátí provoz v obou směrech.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting