Správná viditelnost chodců i vozidel PARDUBICE – Mezi kontroly technického stavu patří i osvětlení registrační značky.

22.11.

Správná viditelnost chodců i vozidel PARDUBICE – Mezi kontroly technického stavu patří i osvětlení registrační značky.

Někteří z vás jste již mohli zaregistrovat dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na pohyb osob za snížené viditelnosti na pozemních komunikacích mimo obec. Chodci by měli být za těchto podmínek dostatečně vybaveni reflexními prvky nebo osvětlením. Podle zákona je to pro ně mimo obec již povinností. Dopravní policisté se v souvislosti s podzimním obdobím kromě ostatní činnosti týkající se kontrol na silnicích, budou věnovat i této problematice.
Viditelnost se týká i vozidel
Pečlivou kontrolu osvětlení by měli provést i řidiči svých motorových vozidel. Přední i zadní světlomety musí být samozřejmě správně nastavené a seřízené, fungovat musí i směrová světla.
Mezi důležitý prvek patří i osvětlení zadní registrační značky. Ptáte se proč? Možná z toho důvodu, když se stane dopravní nehoda, při které viník ujede z místa činu. Svědci takových „neznámých“ nehod, mohou policistům uvést popis vozidla, ale často se stává, že právě kvůli špatnému osvětlení nelze přečíst registrační značku.
Je tu i další důvod – neosvětlená registrační značka může být při dopravní kontrole známkou špatného technického stavu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.7.

Nové informační plakáty ve vozech Českých drah

Důležité rady už nemusí cestující pracně hledat v jízdním řádu a na nádražních vývěskách.

Cestování celý článek
18.11.

Cestování může zjednodušit jednotný odbavovací systém

Rada města Pardubic dnes schválila spolupráci Pardubic s Hradcem Králové na tomto projektu, spolufinancování studie ve výši jednoho milionu korun a zadávací podmínky výběrového řízení na firmu, která, kompletní studii vycházející z podrobných analýz současného technologického i organizačního stavu zpracuje. Studie pak bude součástí žádosti o podporu z operačního programu IROP v rámci ITI, zaměřené na modernizaci odbavovacího systému hromadné dopravy obou městských dopravních podniků.

Cestování celý článek
7.6.

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

„Poprvé jsem měl možnost vyzkoušet elektrokolo v roce 2008, ale v podobě skládačky je to i pro mne novinka, která má podobu složitelnou do auta a použitelnou k ekologické přepravě po našem regionu,“ řekl při otevření Václav Kroutil.

Cestování celý článek
4.9.

Plameny zničily majetek za více než dva miliony korun

Zaměstnanci se snažili požár uhasit ještě před příjezdem hasičů a dva z nich se nadýchali jedovatých zplodin hoření a byli převezeni do nemocnice.

Cestování celý článek
15.6.

Český Foxconn od června skokově navýšil zaměstnancům mzdy. Nejvíce v historii

Do plné výše byly dorovnány také nástupní mzdy. „Chceme ocenit snahu nových zaměstnanců, kteří procházejí mnohdy ne jednoduchým adaptačním procesem. Současně můžeme vyšší výkon stávajících zaměstnanců odlišit výkonnostním bonusem,“ doplnila Kratochvílová.

Cestování celý článek
19.7.

S budoucí vizí Rozárky pomohou městu mladí architekti, soutěž město vyhlásí už za pár dní

Soutěž, která je nyní vyhlašována pro mladé architekty, by měla přinést nejen neotřelé nápady jak lokalitu řešit, ale očekáváme od ní i nápady, které by mohly zaujmout investory. Ti by městu pomohli s realizací vhodného a kultivovaného využití tohoto jedinečného místa Hradce Králové. Oslovit mladé architekty s touto zajímavou úlohou má i druhý význam, a to přilákat je tvořit do Hradce Králové, jako do města s dlouholetou tradicí kvalitní architektury a urbanismu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting