Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

7.12.

Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

Zvýšení bezpečnosti mezinárodních letišť v České republice je cílem projektu, který postupně realizuje Ministerstvo vnitra České republiky. V současné době projekt probíhá na Letišti Václava Havla v Praze a postupně se bude rozšiřovat na další mezinárodní letiště. Kromě pardubického letiště se týká také Brna, Ostravy a Karlových Varů. O průběhu příprav jednal hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

„Vzhledem k tomu, že jsou letiště obecně brána jako jedno z rizikových míst v případě možných útoků, připravuje Ministerstvo vnitra ČR projekt, který sjednotí zabezpečovací systém mezinárodních letišť v zemi. Tento projekt v současné době funguje na nejexponovanějším českém letišti v Praze - Ruzyni. Na dalších čtyřech letištích, mezi něž patří i pardubické, bude realizován v nejbližší době. Pro nás je to jednoznačný signál směrem k zabezpečení celého regionu, a proto budu o projektu informovat na pátečním jednání také členy Bezpečnostní rady Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který bezpečnostní radě z titulu své funkce předsedá. „Řada bezpečnostních opatření již je v nově budovaném terminálu letiště. Je však nutné zjistit, zda a v jaké míře jsme v souladu s tímto projektem ministerstva. V průběhu příštího roku by měly být definované konkrétní požadavky na jednotlivá mezinárodní letiště. Dokončení a vyhodnocení projektu je dle ministerstva plánováno na rok 2020. Celý projekt je plně financován z rozpočtu Ministerstva vnitra ČR,“ řekl hejtman Martin Netolický.

V rámci připravovaného projektu bude na každém letišti vybudován policejní systém na rozpoznávání obličejů. „Novinkou, se kterou se již nyní potkávají cestující na ruzyňském letišti, je terminál, který umožní pasažérům vstup do uzavřeného prostoru na palubní vstupenku a bude v kontaktu se systémem leteckých společností,“ sdělil hejtman Martin Netolický. Vjezd do areálu letiště bude opatřen bránou na rozpoznávání SPZ, která umožní zjistit, zda vozidlo přijíždějící na letiště není kradené. Další novinkou, která však nebude návštěvníkům viditelná, je radiační monitoring zavazadel, který doplní dnes již standardní rentgen. V novém terminálu bude také vybudováno dohledové centrum pro policii, kde budou všechny získané informace vyhodnocovány.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.5.

TECHNOhrátky – kampaň, která oživuje řemesla

Skupinky po dvaceti žácích z jednotlivých škol postupně navštíví dílny, kde se koná praktická výuka těchto profesí. Poté, co jim studenti průmyslovky představí konkrétní řemeslo, mohou si v každé dílně sami vyzkoušet práci s nástroji i materiálem a vrtat, šroubovat, sestavovat, pilovat nebo brousit. Jejich výkony vzápětí ohodnotí jako porotci opět studenti a celkově nejlepší škola dostane velký dort. Na závěr ještě všechny čeká hra Hej ty, víš to?!, která je obdobou populárního televizního Kufru.

Cestování celý článek
16.9.

Je to třetí největší investice v historii kraje

Pardubický kraj se snaží být dobrým správcem svého majetku a zároveň se snaží co nejvíce ulehčit život svým občanům.

Cestování celý článek
11.1.

Kurátorka má po amnestii plné ruce práce

V azylovém domě je sice prakticky obsazeno, ale noclehárna plně využita není.

Cestování celý článek
9.12.

Herci připravili dětem v nemocnici mikulášskou nadílku

Tradiční návštěva tentokrát přišla s mírným zpožděním v průběhu pondělního dopoledne. Ale nic to neubralo na radosti všech hospitalizovaných dětí, za nimiž přišli na dětské oddělení, oddělení dětské chirurgie a infekční oddělení, a také na trošce strachu těch zřejmě „zlobivějších“ při pohledu na čerta.

Cestování celý článek
23.3.

Projekt EUROBEDS 2008

Klub českých turistů připravuje velký obrazový atlas zajímavostí v ČR

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting