Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

7.12.

Stát připravuje projekt na zlepšení bezpečnosti mezinárodních letišť

Zvýšení bezpečnosti mezinárodních letišť v České republice je cílem projektu, který postupně realizuje Ministerstvo vnitra České republiky. V současné době projekt probíhá na Letišti Václava Havla v Praze a postupně se bude rozšiřovat na další mezinárodní letiště. Kromě pardubického letiště se týká také Brna, Ostravy a Karlových Varů. O průběhu příprav jednal hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

„Vzhledem k tomu, že jsou letiště obecně brána jako jedno z rizikových míst v případě možných útoků, připravuje Ministerstvo vnitra ČR projekt, který sjednotí zabezpečovací systém mezinárodních letišť v zemi. Tento projekt v současné době funguje na nejexponovanějším českém letišti v Praze - Ruzyni. Na dalších čtyřech letištích, mezi něž patří i pardubické, bude realizován v nejbližší době. Pro nás je to jednoznačný signál směrem k zabezpečení celého regionu, a proto budu o projektu informovat na pátečním jednání také členy Bezpečnostní rady Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který bezpečnostní radě z titulu své funkce předsedá. „Řada bezpečnostních opatření již je v nově budovaném terminálu letiště. Je však nutné zjistit, zda a v jaké míře jsme v souladu s tímto projektem ministerstva. V průběhu příštího roku by měly být definované konkrétní požadavky na jednotlivá mezinárodní letiště. Dokončení a vyhodnocení projektu je dle ministerstva plánováno na rok 2020. Celý projekt je plně financován z rozpočtu Ministerstva vnitra ČR,“ řekl hejtman Martin Netolický.

V rámci připravovaného projektu bude na každém letišti vybudován policejní systém na rozpoznávání obličejů. „Novinkou, se kterou se již nyní potkávají cestující na ruzyňském letišti, je terminál, který umožní pasažérům vstup do uzavřeného prostoru na palubní vstupenku a bude v kontaktu se systémem leteckých společností,“ sdělil hejtman Martin Netolický. Vjezd do areálu letiště bude opatřen bránou na rozpoznávání SPZ, která umožní zjistit, zda vozidlo přijíždějící na letiště není kradené. Další novinkou, která však nebude návštěvníkům viditelná, je radiační monitoring zavazadel, který doplní dnes již standardní rentgen. V novém terminálu bude také vybudováno dohledové centrum pro policii, kde budou všechny získané informace vyhodnocovány.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

10.11.

Hledá se majitel vozu Mercedes-Benz – v královéhradeckém OC Futurum startují Super soboty aneb loterie desetiletí

Hlavní výhrou je automobil značky Mercedes-Benz CLA 180, jehož majitel vyplyne ze závěrečného slosování 10. března 2018. Vyhrávat se ale bude každou sobotu. Do akce, která bude probíhat po dobu čtyř měsíců, se mohou zapojit návštěvníci královéhradeckého centra, a to po předložení paragonu za nákup v hodnotě alespoň 500 Kč, který byl vydán v období od 11. listopadu 2017 do 10. března 2018.

Cestování celý článek
28.6.

České dráhy s letní In-kartou svezou vaše děti zdarma

V období od 1. 7. do 31. 8. 2013 obdrží každý cestující při nákupu nové nebo pokračovací In-karty s jakoukoliv aplikací Oprávnění k přepravě nejvýše tří dětí do 15 let zdarma. Platnost Oprávnění je vždy do 30. 9. 2013.

Cestování celý článek
5.11.

Policie hledá svědky události

K události došlo již 22. října kolem osmé hodiny ráno ve Svitavách na ulici Lanškrounská. Řidič vystupoval z vozu ve chvíli, kdy na bicyklu projížděla 61letá žena. Dveře dodávky se tak patrně dotkly řídítek. Muž za volantem chtěl ochotně pomoci, nicméně dotyčná v tu chvíli žádnou bolest nepociťovala a proto si šel každý svou cestou. Jenže pár hodin na to musela žena vyhledat lékařské ošetření. Utrpěla totiž zranění na pravé ruce.

Cestování celý článek
19.8.

Legiovlak připomene v Pardubicích historii

Ve věrné replice vojenského ešalonu z roku 1918 až 1920 najdou lidé mimo jiné plošinový vůz k transportu obrněných automobilů na dlouhé vzdálenosti,

Cestování celý článek
23.11.

Proč narazil do sloupu veřejného osvětlení?

Třiadvacetiletý mladý řidič osobního vozu Škoda Fabia zřejmě rychle zapomněl, co se v autoškole naučil.

Cestování celý článek
27.2.

Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

Český statistický úřad zveřejnil údaje o návštěvnosti jednotlivých krajů v roce 2006.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting