Svoboda 30: Tak trochu jiná Véčka a Sametová

29.10.

Svoboda 30: Tak trochu jiná Véčka a Sametová

Třicáté výročí svobody v Česku je pro Globus příležitostí vyslovit, co pro něj svoboda znamená i jak vnímá svobodu u zákazníka, který se rozhodl nakupovat tam, kde „svět je ještě v pořádku“. Českým zákazníkům přinesl Globus svobodu nakupování v historicky prvním hypermarketu, kde nabídl široký výběr zboží a současně zachoval kvalitu, kterou garantují jeho vlastní řemeslné výroby. A právě v pekařstvích, cukrářstvích a kavárnách Globus najdou zákazníci v příštích dnech malé důkazy toho, že se v Globusu svoboda vnímá jako odpovědnost dělat věci správně. Poctivě.

V těchto dnech se v pekárnách Globus pletou jiné preclíky než obvykle. Jsou to „lidová“ Véčka pro připomínku událostí 17. listopadu. „Díky událostem před třiceti lety, tu teď máme možnost svobodně dělat naše řemeslo, jak nejlépe umíme,“ říká Pavel Meduna, šéf patnácti pekařství a cukrářství Globusu. Cukrářky zase připravily ručně zdobený dezert, který odkazuje na národní barvy na trikoloře. Je to miska z křehkého těsta s pruhem pravé šlehačky, jahod a modrých borůvek. Jmenuje se Sametová. „Máme svobodu rádi, a tak jsme jí udělali malou připomínku, protože prostě můžeme,“ řekl Pavel Meduna.

Preclíky ve tvaru stuhy a Véček svázané po třech kusech od pekařů a Sametovou misku od cukrářek z Globusu bude Globus ve svých pekařstvích, cukrářstvích a kavárnách nabízet zákazníkům od úterý 29. října až do konce listopadu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.6.

Pardubice znovu bodovaly v soutěži Do práce na kole

„Polabské rovinky jsou odedávna plné cyklistů a doprava v samotných Pardubicích k této formě přepravy doslova vybízí. Jsem pyšný na všech 717 zapojených účastníků a děkuji svým kolegům z radnice – třiadvacet z nich bojovalo za Pardubice hned v šesti týmech!“ uvedl primátor města Martin Charvát.

Cestování celý článek
18.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Cestování celý článek
3.10.

Cvičení "NEHODA 2016"

Následkem dopravní nehody autobusu a osobního vozu bylo zraněno celkem 45 osob, z toho tři osoby utrpěly smrtelná zraněná. Situace na místě vyžadovala bezprostřední vyproštění 4 osob z havarovaného automobilu pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a současně v první fázi třídění raněných a jejich základní ošetření. Na místo dorazili nejen profesionální a dobrovolní hasiči, ale také Zdravotnická záchranná služba a Policie ČR.

Cestování celý článek
24.9.

V prosinci tohoto roku představí ruský armádní soubor Alexandrovci českým fanouškům poprvé své vánoční koncerty.

Jejich představení se skládají z ruských národních písní, církevních skladeb, ale též interpretují moderní hudbu. Po rozpadu Sovětského svazu vystupovali po celém světě při značném množství významných událostí a především s celou plejádou známých umělců.

Cestování celý článek
9.11.

Zakončení výstavy EXPO 2015

Návštěvníci českého pavilonu nejdříve narazili na pardubickou celnici, která byla středem zájmu velkého počtu cizinců, a to zejména díky razítku „Předci jedou za zadky“ a také razítkům s přední a zadní částí koně, které diváci dostávali do „pasů“. Propojení obou koňských částí pak symbolicky spojovalo historické letopočty 1158 a 2015.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting