Technici mají ve městě budoucnost

30.11.

Technici mají ve městě budoucnost

Jeden z největších zaměstnavatelů ve městě, společnost Foxconn, připravila pro žáky základních a středních škol dvoudenní akci „Foxconn školám“. Jejím cílem je motivace mládeže ke studiu technických oborů. Protože Pardubice, respektive zdejší firmy, absolventy technických oborů neustále hledají, primátor Martin Charvát při té příležitosti školákům připomněl, že v rámci rozhodování o své budoucnosti by měli zvažovat i své následné uplatnění na trhu práce.


„Jsem velmi rád, že se tato akce uskutečnila, neboť absolventů s technickým vzděláním je v našem městě stále nedostatek a jsem přesvědčen, že šikovný technik najde v Pardubicích dobrou práci vždycky,“ řekl primátor Martin Charvát, který si prohlédl připravený program zúčastněných škol a dokonce se do něj i částečně zapojil. Vyzkoušel si například létání s dronem nebo počítačovou simulaci ve skoku na lyžích. „Je skvělé, že školy dovedou své budoucí studenty nalákat na konkrétní vzorové projekty a zároveň jim zábavnou formou ukazují, co všechno mohou díky studiu umět, co budou schopni jako absolventi sami vytvořit,“ dodal primátor Martin Charvát s tím, že prezentace technicky zaměřených středních i vysokých škol, kterou Foxconn uspořádal, byla navíc žádaná i na Setkání personalistů Pardubického kraje, které město pomáhá organizovat agentuře pro podporu podnikání a investic CzechInvest. 


„V souvislosti s plánovanými projekty a investicemi, které jsme představili letos v létě, potřebujeme ve Foxconnu mnoho nových vysoce kvalifikovaných kolegů. Poptávka z naší strany je především po absolventech technických oborů. Proto podporujeme iniciativy směřující k nárůstu počtu studentů technických oborů, například v rámci partnerství s prestižními technickými univerzitami v České republice,“ sdělila Jitka Kratochvílová HR ředitelka Foxconn EMEA. Dodala, že Foxconn - přední technologická firma v oblasti kompletních IT řešení - chystá v rámci plánované expanze vytvořit v následujících letech stovky nových pracovních míst především pro experty na oblast IT a technologií. V současné době firma zaměstnává ve svých provozech v Pardubicích a Kutné Hoře na 5 tisíc lidí. 


Město Pardubice růst poptávky po kvalifikované pracovní síle v technických oborech reflektuje a s předstihem se na něj připravuje. I proto je podpora polytechnického vzdělávání také jedním z hlavních témat Hradecko-pardubické aglomerace, která hodlá prostřednictvím ITI získávat na své projekty evropské dotace. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

23.3.

Projekt EUROBEDS 2008

Klub českých turistů připravuje velký obrazový atlas zajímavostí v ČR

Cestování celý článek
12.2.

Nové autobusy zlepší dopravu mezi městy

Autobusy Scania nahradí vozidla Karosa typové řady 700. Průměrné stáří autobusů se po obměně sníží na 9,4 roku.

Cestování celý článek
22.8.

Hledáme svědky nehody

Během této dopravní nehody utrpěl chodec lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice.

Cestování celý článek
21.11.

Kraj má na další tři roky plán na pomoc osobám se zdravotním postižením

Od července 2018 probíhala ve spolupráci s dotčenými pracovníky odborů Krajského úřadu Pardubického kraje, ale i dalšími zainteresovanými subjekty, příprava tohoto dokumentu. Odbor sociálních věcí zapracoval všechny obdržené podklady, připomínky a připravil aktuální verzi nového Krajského plánu.

Cestování celý článek
20.7.

Královéhradecko: brzy se rozjede unikátní dopravní systém

S těmito změnami se bude moci veřejnost seznámit v průběhu srpna.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting