Technici mají ve městě budoucnost

30.11.

Technici mají ve městě budoucnost

Jeden z největších zaměstnavatelů ve městě, společnost Foxconn, připravila pro žáky základních a středních škol dvoudenní akci „Foxconn školám“. Jejím cílem je motivace mládeže ke studiu technických oborů. Protože Pardubice, respektive zdejší firmy, absolventy technických oborů neustále hledají, primátor Martin Charvát při té příležitosti školákům připomněl, že v rámci rozhodování o své budoucnosti by měli zvažovat i své následné uplatnění na trhu práce.


„Jsem velmi rád, že se tato akce uskutečnila, neboť absolventů s technickým vzděláním je v našem městě stále nedostatek a jsem přesvědčen, že šikovný technik najde v Pardubicích dobrou práci vždycky,“ řekl primátor Martin Charvát, který si prohlédl připravený program zúčastněných škol a dokonce se do něj i částečně zapojil. Vyzkoušel si například létání s dronem nebo počítačovou simulaci ve skoku na lyžích. „Je skvělé, že školy dovedou své budoucí studenty nalákat na konkrétní vzorové projekty a zároveň jim zábavnou formou ukazují, co všechno mohou díky studiu umět, co budou schopni jako absolventi sami vytvořit,“ dodal primátor Martin Charvát s tím, že prezentace technicky zaměřených středních i vysokých škol, kterou Foxconn uspořádal, byla navíc žádaná i na Setkání personalistů Pardubického kraje, které město pomáhá organizovat agentuře pro podporu podnikání a investic CzechInvest. 


„V souvislosti s plánovanými projekty a investicemi, které jsme představili letos v létě, potřebujeme ve Foxconnu mnoho nových vysoce kvalifikovaných kolegů. Poptávka z naší strany je především po absolventech technických oborů. Proto podporujeme iniciativy směřující k nárůstu počtu studentů technických oborů, například v rámci partnerství s prestižními technickými univerzitami v České republice,“ sdělila Jitka Kratochvílová HR ředitelka Foxconn EMEA. Dodala, že Foxconn - přední technologická firma v oblasti kompletních IT řešení - chystá v rámci plánované expanze vytvořit v následujících letech stovky nových pracovních míst především pro experty na oblast IT a technologií. V současné době firma zaměstnává ve svých provozech v Pardubicích a Kutné Hoře na 5 tisíc lidí. 


Město Pardubice růst poptávky po kvalifikované pracovní síle v technických oborech reflektuje a s předstihem se na něj připravuje. I proto je podpora polytechnického vzdělávání také jedním z hlavních témat Hradecko-pardubické aglomerace, která hodlá prostřednictvím ITI získávat na své projekty evropské dotace. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

1.8.

Kupecká karavana vyrazila oslavit jeden z keltských svátků

„Festival keltské kultury je mezinárodní akcí, která uchovává keltské kořeny, jakožto důležitou součást kulturního dědictví moderní Evropy,“ řekla k oslavám úrody a žní s názvem Lughnasad spolupořadatelka Anna Frantalová.

Cestování celý článek
7.1.

Stavbě lesního výukového centra už nestojí skoro nic v cestě. Poslouží dětem i veřejnosti

Stejně tak i s Centrem pro integraci osob se zdravotním postižením,“ hodnotí dosavadní jednání Milan Zerzán. Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením má vážný zájem o využívání nového objektu pro osoby se zdravotním postižením z Hradce Králové a blízkého okolí k neformálnímu vzdělávání z oblastí chovu zvěře, ochrany přírody a lesního hospodářství. Bezbariérové zařízení umožní vzdělávání i občanům s těžkým tělesným postižením pohybujícím se na invalidních vozících.

Cestování celý článek
19.4.

Ostrava je Městem pro byznys 2017!

Cenu Energetický starosta roku uděluje společnost Amper Holding za mimořádné osobní angažmá v oblasti hospodaření s energií nad rámec zákonných povinností a s přínosem pro spravovanou obec. Cílem je podpořit projekty na rozvoj odpovědného hospodaření s energií a přispívat k modernizaci a zlepšování životního prostředí obcí. Energetickým starostou roku 2017 se stal Pavel Bezděk ze Skutče.

Cestování celý článek
30.11.

Poličské muzeum nabízí zajímavé tipy na výlet i ve svátky

Neváhejte a využijte volných dní k načepnání nových zážitků a vědomostí. Dveře muzea jsou vám otevřena 5. i 6. července.

Cestování celý článek
30.7.

Cyklobusy jsou v našem kraji v provozu každý víkend až do konce září

Na Králicko směřují dvě autobusové linky, na kterých lze přepravovat jízdní kola. Ta první vyveze turisty na Suchý vrch. Autobus přitom vyjíždí z Kostelce nad Orlicí, pokračuje přes Žamberk (7.45), Lukavici (7.50), Letohrad (8.10), Mistrovice (8.20) a Jablonné nad Orlicí (8.40). Po dojezdu na Suchý vrch sjede do Červené Vody, odkud se v 9.45 mohou na tento vrchol vydat i (cyklo)turisté z Kralicka.

Cestování celý článek
26.6.

Rekonstrukce chodníků na 17. listopadu může začít

Během léta budou v ulici 17. listopadu zrekonstruovány chodníky po obou stranách od křižovatky s třídou Míru až po podjezd pod Hlaváčovou ulicí, včetně zastávek městské i meziměstské hromadné dopravy. Projekt rekonstrukce je koncipován tak, aby během prací zůstala zachována možnost částečného provozu na chodnících i přístupy k domům, stejně jako bude zajištěn přístup složek integrovaného záchranného systému k jednotlivým objektům.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting