Těhotenský test způsobil pohromu na lodi

4.4.

Těhotenský test způsobil pohromu na lodi

Divadelní soubor Kroměříž zahraje hru Dovolená po česku

11. dubna od 19:00 v AC Klubu (Akademika Heyrovského) v Hradci Králové a

12. dubna od 19:30 v Hostinci U Černého orla (Boženy Němcové 177) v Litomyšli.

Trefné komentáře dvou manželských párů rozechvívají bránice. Dramaturgyně Květuše Soukupová vybrala pro diváky Dobrého divadla hru současného autora Romana Vencla. Herci s důvtipem vystihují typickou českou povahu. Komedie se vyznačuje inteligentním humorem. Divadelní spolek Kroměříž nepotřebuje na představení velké jeviště. „Na tuhle hru nám stačí prostor čtyři krát čtyři metry,“ podotýká divadelník Radek Svoboda.

Dva manželské páry si užívají dovolenou na jachtě plující kolem Řecka. Viktor je divadelní herec, který se zhlédl v Aleně - mladé absolventce estetiky, která se živí venčením psů. Eva, žena v nejlepších letech, je psycholožka a odbornice na partnerské vztahy, která spojila svůj život s Janem, majitelem internetového obchodu s plyšovými bacily. Právě se chystá oběd
za slunného počasí a poklidné náladě. Tu naruší jeden nalezený pozitivní těhotenský test…

Publikum reaguje na představení různě. „Nelze říct, že by všichni vzali hru stejně. Někdo ji bere jako černou komedii, jiného osloví nečekané zvraty,“ dodává Radek Svoboda. Dramaturgyně Dobrého divadla zhlédla inscenaci na festivalu Václavov. „Dovolená po česku je výjimečná a jde o nejlepší hru Divadelního spolku Kroměříž,“ vysvětluje Květuše Soukupová. V Litomyšli se komedie uskuteční v Hostinci U Černého orla, kde divadlo hrál už Josef Kajetán Tyl.

Vstupné stojí 100 Kč a výtěžek benefičního večeru pořadatel vloží do pohádek pro děti. Počet vstupenek je omezený, protože sál je malý. Rezervace: soukupova@dobredivadlo.cz . Jinak je prodej půl hodiny před začátkem. Občerstvení je zajištěné.

Kontakt na umělce: www.divadlokm.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

5.11.

Tradiční burza škol poskytla nabídky dětem a rodičům

Také v Ideonu střední školy prezentovaly to nejlepší ze své nabídky. A to nejen obory vzdělání či výukové programy, ale také ukázky praktické činnosti a moderní pomůcky zajišťující kvalitní přípravu žáků.

Cestování celý článek
20.12.

Oběť zaplatila přes 85 tisíc korun

Dohledání majitele účtu v České republice je možné, ale najít takového majitele v cizině, je daleko náročnější a hlavně zdlouhavé.

Cestování celý článek
3.10.

Studentské volby – středoškoláci „nanečisto“ zvolí poslance

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni

Cestování celý článek
1.7.

Dopravní omezení v době prázdnin

V období od 1.7.2016 do 31.8.2016 bude probíhat výstavba okružní křižovatky u Parama a tím je spjata úplná uzavírka sjezdu ze silnice I/2 (ul. Pražská) na komunikaci I/37 (Hradec Králové - Chrudim).

Cestování celý článek
19.10.

Velká Deštná: hledá se investor

Pro stovky turistů tu zbyl jen žebřík, který ale není o co pořádně opřít.

Cestování celý článek
20.6.

Největší bitva v Čechách si připomíná 153. výročí

Herec Václav Vydra povede české vojáky v rakouských řadách do posledního útoku. 3. července 1866 u Hradce Králové vyvrcholil mocenský spor mezi Rakouskem a Pruskem bitvou, která změnila Evropu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting