Tradiční burza škol poskytla nabídky dětem a rodičům

5.11.

Tradiční burza škol poskytla nabídky dětem a rodičům

Tradiční burza škol v pardubickém Ideonu nabídla 1. a 2. listopadu 2013 žákům základních škol i jejich rodičům přehled možností dalšího studia. Rozhodování o dalším vzdělávání a budoucí profesní dráze tak pro ně nemusí být neřešitelným problémem. “Přehlídky středních škol a odborných učilišť jsou skutečně při volbě dalšího studia důležitým pomocníkem.

Žákům i jejich rodičům dokáží poradit nejen pedagogové,ale i žáci, kteří danou střední školu navštěvují a nezřídka se k nim přidávají zástupci zaměstnavatelů s jasnou představou o budoucnosti daného oboru a perspektivách uplatnění na trhu práce,“ hodnotí význam podobných akcí náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová.
     Také v Ideonu střední školy prezentovaly to nejlepší ze své nabídky. A to nejen obory vzdělání či výukové programy, ale také ukázky praktické činnosti a moderní pomůcky zajišťující kvalitní přípravu žáků.


     Burzy škol ve všech okresních městech, připravované již řadu let zaměstnanci krajské pobočky Úřadu práce, se setkávají s velkým zájmem široké veřejnosti. Úřad práce navíc pravidelně spolupracuje s výchovnými poradci, pro které jsou při těchto akcích pořádány semináře. Kromě toho se v jednotlivých školách konají přednášky o volbě povolání, při kterých žáci získávají cenné rady i aktuální informace o situaci na pracovním trhu v příslušném regionu a své předpoklady pro výkon budoucí profese si mohou vyzkoušet pomocí testů.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.10.

Železniční muzeum v Chocni? Kraj podporuje myšlenku na oživení bývalé výtopny

Klub přátel kolejových vozidel Brno je občanské sdružení příznivců železnice, kteří napomáhají k uchování a údržbě historických kolejových vozidel především motorové, ale i parní trakce a k jejich prezentaci na veřejnosti.

Cestování celý článek
22.11.

Po sto letech jsou v Poličce opět při světle svíčky

K vidění budou lucerny s okénky z rohoviny, která byla později nahrazena skleněnými výplněmi, automatický zhášeč svíček nebo červená lucerna pro pověžného, který ji vyvěšoval v případě požáru na ochoz světničky ve věži kostela sv. Jakuba. Překvapit návštěvníky mohou i ukázky kratiknotů, kovových kleští speciálně upravených, jak název napovídá, na zkracování knotů petrolejových lamp.

Cestování celý článek
15.9.

Anabolika, drogy a hledaná osoba uvízly v síti celníků

Při běžné silniční kontrole zaměřené na zboží, jež uniklo celnímu dohledu, hlídka zastavila sportovní vůz, který řídil šestadvacetiletý mladík. Ač tvrdil, že nic neveze, ve svém zavazadle ukrýval léky s anabolickým a hormonálním účinkem. Jejich držení je povoleno pouze pro léčebné účely, což v okamžiku kontroly neprokázal. Za protiprávní jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Cestování celý článek
30.6.

Další vydařený víkend pro Michala Matějovského

Jezdci evropského šampionátu mají nyní před sebou dvouměsíční letní přestávku. První zářijový víkend čeká Matějovského domácí podnik na brněnském automotodromu, kam přijede s 10 bodovým náskokem před druhým v pořadí Švýcarem Peterem Riklim.

Cestování celý článek
24.9.

Od slibů k činům. Kraj uvolnil prvních pět milionů na záchranu Larischovy vily

Společně s vypálenou obcí Ležáky patří Larischova vila v Pardubicích mezi významné memento nacistických zločinů z období druhé světové války. Pardubický kraj se již před časem zavázal pomoci Československé obci legionářské s její záchranou a zpřístupnění veřejnosti. Na základě schváleného memoranda se kraj zavázal pomoci částkou 15 milionů korun. Uvolnění prvních pěti milionů korun v pondělí schválila krajská rada.

Cestování celý článek
29.10.

Svoboda 30: Tak trochu jiná Véčka a Sametová

Českým zákazníkům přinesl Globus svobodu nakupování v historicky prvním hypermarketu, kde nabídl široký výběr zboží a současně zachoval kvalitu, kterou garantují jeho vlastní řemeslné výroby.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting