Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

22.10.

Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

V příštích týdnech zkomplikují život pardubickým řidičům stavební práce na hned několika komunikacích v samotném městě i mimo něj. Kvůli výstavbě osvětleného přechodu a zastávky budou rovněž zcela uzavřeny části stezek pro chodce a cyklisty podél Hradecké ulice. „V pondělí 22. října začne na žádost městského obvodu Polabiny výstavba nové autobusové zastávky a osvětleného přechodu přes Hradeckou ulici v úseku mezi výjezdy od čerpacích stanic OMV,“ řekl vedoucí oddělení dopravy a pozemních komunikací magistrátu Pavel Bureš. „Do 3. listopadu budou v tomto úseku uzavřeny pravé jízdní pruhy komunikace II/324 v obou směrech a také stezky pro chodce a cyklisty. Průjezdné zůstanou vnitřní pruhy této komunikace,“ upřesnil Bureš. Další omezení se týkají silnice I/36 v úseku Pardubice, Dubina – Počáply. Provoz na této komunikaci bude kvůli obnově živičného povrchu omezen od středy 24. října do konce listopadu. Ve směru na Holice bude výpadovka z Pardubic uzavřena a objížďka povede ulicí Na Drážce, přes Černou za Bory a Staročernsko, do Sezemic, kde se napojí zpět na silnici I/36. Ve směru od Holic bude provoz z Počápel po novou kruhovou křižovatku na Dubině veden v jednom jízdním pruhu. Vjezd do Spojila bude pro dopravní obsluhu umožněn po Dašické a Spojilské ulici a dál po účelové komunikaci. „Další uzavírka se již netýká města Pardubic, nicméně mohla by řidiče také zaskočit. Od pondělí 22. října bude totiž až do konce listopadu kvůli celkové rekonstrukci průtahu Volčí zcela uzavřena silnice I. třídy I/36 mezi Chýší a Rohovládovou Bělou,“ pokračoval Pavel Bureš. „Objízdné trasy povedou po komunikacích nižších tříd. Ve směru od Pardubic z Rohovládové Bělé přes Kasalice a Pravy do Chýště, v směru od Chlumce nad Cidlinou z Chýště přes Žáravice a Vyšehněvice do Rohovládové Bělé,“ doplnil Bureš.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.3.

Turecký velvyslanec s představiteli kraje a města uctili památku tureckých vojáků

Turecký velvyslanec Erginay v jeho průběhu mimo jiné děkoval zástupcům Pardubického kraje i města Pardubice za péči o hrob tureckých vojáků.

Cestování celý článek
20.5.

Střed dvou vozidel v Chocni

V jednom z vozidel byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Řidič z druhého automobilu nebyl na místě nehody a policisté ho hledali.

Cestování celý článek
25.3.

Pětatřicítku potřebuje celá země

Čtvrteční kolaps na dálnici D1 znovu dokázal, že Česká republika potřebuje další páteřní silniční tah spojující Čechy a Moravu.

Cestování celý článek
4.9.

Přijďte na Tatínkův úžasný dětský den

Se svými ukázkami se vám představí jednotlivé složky integrovaného záchranného systému. K vidění bude moderní, ale i historická armádní technika, projet se můžete obrněným vozem, otevřena bude expozice zvířat záchranné stanice. Chybět nebude BESIP s opileckými brýlemi a soutěže pro děti.

Cestování celý článek
14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Cestování celý článek
18.7.

Přestřižením pásky bylo oddělení symbolicky uvedeno do provozu dálniční oddělení.

Při "otevření" nového oddělení zazněly i informace o tom, jak vzniklo a jakou činnost zde zařazení policisté vykonávají. Od ledna letošního roku bylo na páteřní komunikaci silnice I. třídy číslo 35 spojující Čechy a Moravu zřízeno pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, po půlroční činnosti má však již status dálniční oddělení. V současné době je zde služebně zařazeno devět policistů včetně vedoucího oddělení s výhledem navýšení početního stavu na cílových 27 míst.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting