Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

22.10.

Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

Tři uzavírky zkomplikují život nejen řidičům

V příštích týdnech zkomplikují život pardubickým řidičům stavební práce na hned několika komunikacích v samotném městě i mimo něj. Kvůli výstavbě osvětleného přechodu a zastávky budou rovněž zcela uzavřeny části stezek pro chodce a cyklisty podél Hradecké ulice. „V pondělí 22. října začne na žádost městského obvodu Polabiny výstavba nové autobusové zastávky a osvětleného přechodu přes Hradeckou ulici v úseku mezi výjezdy od čerpacích stanic OMV,“ řekl vedoucí oddělení dopravy a pozemních komunikací magistrátu Pavel Bureš. „Do 3. listopadu budou v tomto úseku uzavřeny pravé jízdní pruhy komunikace II/324 v obou směrech a také stezky pro chodce a cyklisty. Průjezdné zůstanou vnitřní pruhy této komunikace,“ upřesnil Bureš. Další omezení se týkají silnice I/36 v úseku Pardubice, Dubina – Počáply. Provoz na této komunikaci bude kvůli obnově živičného povrchu omezen od středy 24. října do konce listopadu. Ve směru na Holice bude výpadovka z Pardubic uzavřena a objížďka povede ulicí Na Drážce, přes Černou za Bory a Staročernsko, do Sezemic, kde se napojí zpět na silnici I/36. Ve směru od Holic bude provoz z Počápel po novou kruhovou křižovatku na Dubině veden v jednom jízdním pruhu. Vjezd do Spojila bude pro dopravní obsluhu umožněn po Dašické a Spojilské ulici a dál po účelové komunikaci. „Další uzavírka se již netýká města Pardubic, nicméně mohla by řidiče také zaskočit. Od pondělí 22. října bude totiž až do konce listopadu kvůli celkové rekonstrukci průtahu Volčí zcela uzavřena silnice I. třídy I/36 mezi Chýší a Rohovládovou Bělou,“ pokračoval Pavel Bureš. „Objízdné trasy povedou po komunikacích nižších tříd. Ve směru od Pardubic z Rohovládové Bělé přes Kasalice a Pravy do Chýště, v směru od Chlumce nad Cidlinou z Chýště přes Žáravice a Vyšehněvice do Rohovládové Bělé,“ doplnil Bureš.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

20.5.

Střed dvou vozidel v Chocni

V jednom z vozidel byly zraněny dvě osoby, z toho jedna těžce. Řidič z druhého automobilu nebyl na místě nehody a policisté ho hledali.

Cestování celý článek
18.8.

Předposlední srpnový týden bude ve znamení silnic

Investorem je Pardubický kraj, který získal finanční prostředky na spolufinancování i z evropských zdrojů a státního rozpočtu.

Cestování celý článek
15.7.

“Koláčový vlak” zamířil do Bujanova

Pro zájemce byl připraven z Bujanova zvláštní vlak „Cártlov“ do stanice Rybník, kde byla připravena vycházka po stopách bývalé koněspřežné dráhy České Budějovice – Linec.

Cestování celý článek
10.3.

Kvéhradecká nábřeží oživí letos i devět akcí podpořených městemrálo

Všechny akce zařazené do cyklu Královéhradecká nábřeží jsou podrobně popsány na webové stránce www.nabrezihk.cz. První z akcí, kterou je Nábřeží vysokých škol, se uskuteční už 21. dubna na Tylově nábřeží a na náplavce. Ve spolupráci s hradeckými vysokými školami ji pořádá město prostřednictvím odboru kultury, sportu a cestovního ruchu.

Cestování celý článek
30.10.

Kam nevyjíždět bez zimních pneumatik?

Použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů, pokud je vozovka pokryta souvislou vrstvou sněhu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting