U Moravské Třebové byla otevřena rekonstruovaná silnice.

2.5.

U Moravské Třebové byla otevřena rekonstruovaná silnice.

U Moravské Třebové byla otevřena rekonstruovaná silnice.

Slavnostním přestřižením pásky byla v pondělí 30. dubna 2007 slavnostně otevřena silnice III/36826 v Hřebči u Moravské Třebové. Společnými silami ji opravil Pardubický kraj a Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD). „Je to první modernizovaná silnice, kterou letos otevíráme. Dokázali jsme se s ŘSD domluvit a napravit do posledního detailu to, co napáchaly loňské povodně,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Ivo Toman. V době, kdy byla opravována silnice I/35 a zajišťován sesutý svah u Hřebečského tunelu, sloužila tato silnice vedoucí přes hřebečský kopec jako objízdná trasa. Na úseku více než 2,6 kilometru silničáři vyfrézovali lokální výspravy, položili novou krytovou vrstvu a instalovali svislé i vodorovné značení. To vše za zhruba 9,8 milionů korun. Pardubický kraj pak doplnil svodidla na úseku 1,7 kilometru a opravil propustek. Krajskou pokladnu to stálo více než 7,3 milionů korun. Lesy ČR mezitím také vykácely dřeviny, které bránily bezpečnému provozu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.2.

Kraj je připraven čerpat peníze na podporu technických oborů

Cílem výzvy ministerstva je investiční a metodická podpora přírodovědného a technického vzdělávání.

Cestování celý článek
30.10.

Kam nevyjíždět bez zimních pneumatik?

Použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů, pokud je vozovka pokryta souvislou vrstvou sněhu.

Cestování celý článek
4.7.

Jak se zachovat při dopravní nehodě? Dobře vyhodnoťte situaci a snažte se při rozhodování zachovat chladnou hlavu

Účastníkem dopravní nehody se nechce stát nikdo z nás. O to důležitější je vědět, jak se v této situaci zachovat. Pokud účastník není zraněný, případně není v šoku, měl by dodržovat postupy, které mohou ostatním zachránit život.

Cestování celý článek
21.11.

Kraj hledá řešení pro dopravu i přírodu v neratovské aleji

Nezpevněná krajnice, nedostatečná šířka vozovky a stromy, které mohou ohrozit řidiče i chodce. Tak vypadá v současné době silnice se stromořadím vedoucí do obce Neratov u Lázní Bohdaneč.

Cestování celý článek
16.1.

Za dobré vysvědčení do Aquacentra v Hradci Králové zdarma

S pololetním vysvědčením, kde nebude horší známka než trojka, mohou děti do deseti let navštívit aquacentrum zdarma.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting